سیاست خارجی

مشکلات اقتصادی به صورت داخلی باید حل شوند – نتیجه ی انتخابات آمریکا برای ایران فرقی ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، حسین امیرعبداللهیان ، در یک مصاحبه رادیویی ، با اشاره به انتخابات ایالات متحده گفت: “برای تجزیه و تحلیل انتخابات ایالات متحده ، ابتدا باید به وضعیت داخلی این جامعه بپردازیم”. جامعه آمریكا توسط رسانه ها و تبلیغ كنندگان جذاب اصلاح می شود ، اما با مشكلات زیادی از جمله فقر و بیمه روبرو است و فقط نوع مشكلات آن متفاوت است.

وی گفت: از وعده های نامزدهای ریاست جمهوری می توان اوضاع آشفته داخلی ایالات متحده آمریکا را مشاهده کرد و وضعیت اقتصادی این کشور حتی با چالش های جدی روبرو شده است.

دستیار ویژه سخنگوی امور بین الملل با اشاره به حساسیت بالای انتخابات آمریکا تأکید کرد: بخشی از این حساسیت مربوط به رفتار و رفتار ترامپ با رقبا است. اما در پایان ، مسئله روی کار آمدن جمهوری خواهان یا دموکرات ها یک مسئله داخلی است ، بنابراین انتخاب “ترامپ” یا “بایدن” برای ما خیلی مهم نیست و باید راه حل مشکلات اقتصادی را در داخل جستجو کرد. از کشور

امیر عبداللهیان افزود: به عنوان دیپلمات ها و کسانی که تحولات سیاسی و بین المللی را دنبال می کنند ، باید ببینیم که این انتخابات چگونه بر منافع ملی و منطقه ای و بین المللی ما تأثیر می گذارد. سیاست های اروپا اکنون به سمت دموکراسی پیش می رود. پیش بینی نهایی تا 90 دقیقه قابل انجام نیست.

وی با اشاره به تصمیم اشتباه ترامپ برای ترور سردار سلیمانی گفت: از دید ایران ترامپ قاتل سردار حاج قاسم سلیمانی است و این موضوع برای مردم ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برخی از دیپلمات ها سطح مذاکرات میان ایران و ایالات متحده را پیشنهاد داده اند ، اما حماقت ترامپ در امر ترور حاج قاسم سلیمانی اعتماد او را از بین برده است.

دستیار ویژه سخنگوی امور بین الملل با بیان اینکه روی کار آمدن بایدن به معنای بهبود اوضاع و برداشته شدن همه تحریم ها نیست ، افزود: ایران دوستانه نبوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا