مجلس

احتمال افزایش یارانه نقدی

طبق گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، رضاخواه در مورد احتمال افزایش یارانه ها گفت: فکر می کنم دولت فعلی در توزیع یارانه ها عملکرد بسیار ضعیفی دارد.

وی با اشاره به اینکه در سال اول پرداخت یارانه 45 هزار تومانی به مردم ، قیمت دلار حدود 1000 و یارانه 45 دلار بود ، اما با سکه 30 هزار تومانی ، 45 دلار معادل تقریبی یک میلیون و 350 هزار تومان است. و این عدد با 45 هزار تومان قابل مقایسه نیست.

دولت در واقع به ثروتمندان یارانه می دهد

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: با این وجود می بینیم که به دلیل سیاست های نامناسب و عدم کنترل مناسب بازار ، دولت سیاست هایی را اتخاذ کرد که به طور موثر یارانه ثروتمندان بود. …

رضاخا با اشاره به اینکه دولت 4200 تومان به افرادی که کالایی با این ارز وارد نمی کنند و کالاهای غیرضروری مانند اسباب بازی و غذای سگ وارد نمی کنند پرداخت کرد ، افزود: علاوه بر این برخی از این افراد کالاهای مورد نیاز کشور را دارند. … اما پس از ترخیص کالا از گمرک ، ما قیمت فروش کالا را کنترل نکردیم.

کالاهای اساسی با قیمت آزاد به مردم فروخته می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این در حالی است که این کالاها با سکه 4200 تومانی وارد می شد و معمولاً باید با همان قیمت به دست مردم می رسید اما می بینیم که این کالاها با قیمت به مردم فروخته می شد. بازار آزاد بودن و معنای آن. به لطف این سیاست ، دولت طی سالهای اخیر عملاً به ثروتمندان یارانه پرداخت کرده و در حالی که دولت ادعا می کند در پرداخت یارانه به مردم مشکل دارد ، اما در پرداخت یارانه ثروتمندان مشکلی ندارد.

رضاخواه اظهار داشت: به عنوان مثال ، تفاوت قیمت یک ماشین در کارخانه و بازار بسیار زیاد است و برخی گزارش ها نشان می دهد 100 میلیارد تومن سالیانه به دلیل همین فاصله قیمت است و در واقع جیب فروشنده است. ”

کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: “شما همچنین در بازار فولاد می بینید که برخی افراد کالاها و محصولات فولادی را از کارخانه ها یا بورس ها خریداری می کنند و سپس با افزایش 50 درصدی قیمت ، که همگی نمونه هایی از یارانه ها هستند.” بی دلیل “برای بعضی از مردم.

دولت باید پول را به دست کارگزاران سازمان دهد.

وی تأکید کرد: اگر دولت مبالغی را که در دست کارگزاران است ساماندهی کند ، قطعاً بسیاری از مشکلات برطرف می شود زیرا مبالغ زیادی وجود دارد که دلالان از آنها سود می برند و اگر دولت این مبالغ را ساماندهی نکند و درگیر این موضوع نشود. ، وی تأکید کرد. به احتمال زیاد وارد مجلس می شود.

رضاخواه اظهار داشت: در واقع می توان با ساماندهی پولی که به جیب دوندگان می رود ، خدمات عمومی مردم را بهبود بخشید. به عنوان مثال ، از 100000 میلیون تومانی که اجاره در بازار اتومبیل ایجاد کرده ، می توان در توسعه حمل و نقل عمومی هزینه کرد و این کاملاً امکان پذیر است ، اما باید در دولت وجود داشته باشد.

دولت می تواند یارانه را متناسب با قیمت ارز افزایش دهد.

وی گفت: اگر این اراده در دولت وجود داشته باشد مطمئناً می توانید از این مبالغ کلان استفاده کنید و حتی می توانید یارانه نقدی را متناسب با قیمت ارز افزایش دهید اما من چنین اراده ای در دولت نمی بینم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا