همایش ها و میزگردها

سیستم مدیریت حاج قاسم عملی، هوشمندانه و با تدبیر بود

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، محمد مهدی زاهدی ، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی در مورد”نقش شهید حاج قاسم سلیمانی در وحدت و امنیت جهان اسلام” ، گفت مدرسه حاج قاسم نظامی است که دارای سیستم های بسیاری است. وی همچنین اظهار داشت: اعتقاد و نظام دینی حاج قاسم در این سیستم ها نمایانگر است. حاج قاسم معتقد به اسلام ناب برگرفته از پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) بود و نه تنها به عنوان یک باور فردی بلکه در زندگی اجتماعی و سیاسی خود نیز از آن استفاده کرد.

او گفت: اگر به دنبال نظام سیاسی حاج قاسم باشیم ، خواهیم دید که حاج قاسم به انقلاب اسلامی اعتقاد داشت و رهبری و ولایت فقیه را پذیرفت ، وی در بحث نظام سیاسی معتقد بود که جهان اسلام به یک رهبری منحصر به فرد نیاز دارد تا همه می توانند کار کنند و اقتدار اسلام حفظ شود و این راه مبارزه با استکبار است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نظام جهادی و مدیریت حاج قاسم گفت: “وی مرد کشور بود و سیستم مدیریت حاج قاسم عملی ، خردمندانه و خردمندانه و بسیار ساده بود. در سیستم رفتاری آنها. ” او به دنبال جمع آوری داشته های دنیوی و جاذبه های اقتصادی نبود. او فوق العاده محبوب بود و این رفتار شهید حاج قاسم سلیمانی است که باید از آن بدانیم.

زاهدی اظهار داشت: یکی دیگر از نظامهای اعتقادی حاج قاسم ، نظام خانواده بود. او به شدت به خانواده اهمیت می داد. در مواقع بحرانی ، او حتی به روستای اجدادش می رفت و به دیدار والدینش می رفت ، به زانو در می آمد و پاهای پدر و مادرش را می بوسید. ژنرال یا ژنرالی که با شکوه و عظمت رهبران آمریکایی را تحت تأثیر خود قرار داد ، با خانواده اش به گونه ای رفتار کرد که همیشه برای ما الگو باشد.

وی در پایان گفت: نظام تقریبی حاج قاسم نیز به اسلام ناب اهمیت زیادی می داد. از نظر او شیعه و سنی تفاوتی نداشتند. زمانی که کردستان عراق به طور جدی در محاصره بود. آنها باور نمی کردند که حاج قاسم به آنجا برود ، این باعث ایجاد زمین لرزه در قلب داعش شد. وی همچنین در جنگ غزه از اهل سنت حمایت کرد. شیعه و سنی برای حاج قاسم مهم نبودند ، اما مجاهدین مهم بودند و وی بیشتر عمر خود را وقف گسترش اسلام ناب محمدی (ص) کرد. حاج قاسم مجاهد ، عارف ، سیاستمدار ، متکلم و حاکم فرهنگی بود.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید صادق حسینی استاد دانشگاه و خطیب دهلینو با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی جهان اسلام را تغییر داد ، گفت: اینگونه گریه کنید.

وی ادامه داد: شهید حاج قاسم سلیمانی به شهدای کربلا پیوست زیرا اهداف و آرمان های وی کاملاً برای شهدا بود. در هند ، اهل سنت مراسم عزاداری حاج قاسم را برپا داشتند و او مقاومت را در جهان اسلام تقویت کرد.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: مارتیر سلیمانی فقط به تشیع یا جهان اسلام یا یک منطقه جغرافیایی تعلق نداشت. من معتقدم که شهید سلیمانی از بشریت بود و از امام حسین (ع) از امام عباس (ع) به حساب می آمد. حاج قاسم امام خود را می شناخت و نزد وی ادب و احترام داشت.

مهدی چمران ، رئیس سابق شورای شهر تهران ، سخنران دیگر این نشست بود و اظهار داشت كه نوع تقسیم كشور در خاورمیانه به گونه ای است كه كشورهای كوچك از زمان های بسیار دور در منطقه با یكدیگر روبرو بوده اند. این اختلافات بوجود آمده است. دو قطبی بودن خاورمیانه از یک سو و وجود اسرائیل از سوی دیگر مانع از اتحاد کشورهای منطقه شده است.

وی ادامه داد: برخی از رهبران خودخوانده کشورهای اسلامی در این دوگانگی وضعیت بدتری داشته اند و رژیم اسرائیل همیشه سعی کرده است شکاف بین عرب و غیر عرب را برطرف کند. انقلاب اسلامی منجر به وحدت بیشتر در منطقه شد و پس از انقلاب اسلامی ، بسیج در مناطق مختلف خاورمیانه ظهور کرد و ارائه اهداف انقلاب به جهانیان را برای ما آسان کرد.

رئیس سابق شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: ظهور نیروهای حشدالشعبی در عراق و نیروهای مقاومت در سوریه و یمن نشان می دهد سردار حاج قاسم سلیمانی مدیریت زیادی در این زمینه داشته است.

چمران در پایان گفت: تلاش برای اتحاد مسلمانان از اهداف اصلی حاج قاسم بود. با این اتحاد بود که او با داعش مقابله کرد و با یکپارچگی دیپلماسی توانست با پوتین ، بشار اسد ، سید حسن نصرالله و دیگران ملاقات کند تا رسماً درگیر دیپلماسی سیاسی شوند و ملت های منطقه را متحد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا