سایر

ضرورت یاری رسانی همه دستگاه‌ها در حل مشکل آبگرفتگی اهواز

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آبادپرس، جلسه اضطراری محسن رضایی ، علی شمخانی ، محمد مخبر و محمد فروزنده امروز (پنجشنبه) در دفتر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با موضوع “بررسی و ایجاد همکاری بیشتر در حل مشکلات خوزستان و سیل در برخی از استانهای جنوبی و غربی کشور. ”

در این جلسه ، مشکلات اصلی استان خوزستان ، از جمله دو موضوع “آب و پسماند” و “کار” مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی برای کمک به مدیریت داخلی استان گرفته شد.

همچنین تصمیم گرفته شد جلساتی با دولت و پارلمان برگزار شود و پس از پیگیری اولیه ، اقدامات بعدی بسیاری برای رسیدگی به پروژه های زیربنایی منطقه انجام خواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین صبح روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تماس های تلفنی مختلفی از غلامرضا شریعتی ، استاندار خوزستان ، آیت الله موسوی فرد ، معاون ستاد خوزستان ، آیت الله دریافت کرد. موسوی جزایری ، رئیس حوزه علمیه و موسی شاعری ، شهردار اهواز. گزارش شرایط جاری شدن سیل در برخی از شهرهای استان خوزستان خواستار هم افزایی ساختمانهایی برای حل این مشکل و ارائه خدمات سریع و مناسب به مردم شد.

در ادامه جلسه ، محسن رضایی گفت: “برای کنترل آب شهر اهواز و 15 شهرک آسیب دیده از سیل که به یک مشکل همیشگی تبدیل شده اند ، نیاز به همکاری مردم و مسئولان داریم. دولت و حل این مشکل در سطح ملی. ”

وی با بیان اینکه ساخت خوزستان روی سیستم آب مشکلات را حل نکرد و امروز انباشت مشکلات بوجود آمده و مردم را با مشکل روبرو کرده است ، گفت: ما متحد می شویم و از مسئولیت فرار می کنیم ، بگذارید همه متحد شویم و این مشکل را در سطح ملی حل کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ماهیت جریان زمین در بیشتر مناطق شهری شهر اهواز و دیگر شهرهای خوزستان از طریق رودخانه ، به سمت رودخانه و برخی از کارشناسان معتقدند که رودخانه زهکشی مناسبی را انجام داده است ، اما در ساخت مناطق تجاری و مسکونی و جاده های کنار رودخانه ، زهکشی زیرزمینی تقریبا غیرقابل جبران است بزرگ در مناطق شهری مانند فاضلاب و ایستگاه های پمپاژ و همچنین دفع پسماند و تماس با آب های سطحی و مدیریت پسماند ناپایدار مطابق با این توسعه شهری. خیابان های شهر پرآب است. به خصوص هنگامی که باران شدید یا بیش از حد معمول می بارد. حل این مشکل نیاز به وساطت همه دولتهای خوزستان و نخبگان به منظور افزایش سرمایه گذاری در زیرساخت ها ، بهبود حاکمیت و افزایش مشارکت واقعی مردم دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا