خوزستان

خودداری کمیته امداد از واگذاری بیمارستان آیت‌الله کرمی اهواز

سید کریم حسینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس گفت: در ماه اول ورود به مجلس شورای اسلامی جلسه ای با رئیس کمیته امداد کشور در کمیسیون اجتماعی مجلس داشتیم.

وی افزود: در این جلسه سه موضوع مهم از جمله عدم انتقال بیمارستان آیت الله کرمی اهواز مطرح شد که رئیس کمیته امداد کشور نیز به وجود ، تأسیس و قصد علامه کرمی برای وقف این بیمارستان برای تأمین آن اشاره کرد. مخصوص فقرا و مستمندان بود.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس اعلام کرد: یعنی با این فرض که فقرا و مستمندان از خدمات درمانی بیمارستان آیت الله کرمی استفاده می کنند ، تسلیم کمیته امداد شد.

حسینی تأکید کرد: فقیرترین و کم برخوردارترین اقشار جامعه خانواده های تحت پوشش کمیته امداد هستند که طی آن بیمارستان آیت الله کرمی توانست خدمات بسیار خوبی ارائه دهد. حتی پزشکان و کادر پزشکی شاغل در این بیمارستان به دلیل نیازهایشان از نظر هزینه و مراقبت از بیمار بسیار مورد احترام بودند.

وی گفت: بیمارستان آیت الله کرمی در غرب اهواز واقع شده است که علاوه بر وزن جمعیت ، جامعه کم درآمد و کارگران نیز در آن زندگی می کنند. بیمارستان امیرکبیر اهواز ، که در سالهای اخیر کاملا تحت پوشش تامین اجتماعی بود ، اما نوع مدیریت آن تغییر کرد و کیفیت درمان را در آن منطقه کاهش داد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر انتقال بیمارستان آیت الله کرمی به سازمان یا موسسه ای غیر از کمیته امداد تأثیر کمی بر کمیت و کیفیت خدمات ارائه شده در منطقه خواهد داشت. ”

حسینی گفت: از رئیس کمیته امداد کشور می خواهیم که از تحویل این بیمارستان خودداری کند زیرا این موضوع را به نفع مردم نمی دانیم و قطعاً پیگیری های لازم را خواهیم داشت.

براساس این گزارش ، بیمارستان آیت الله کرمی اهواز تنها بیمارستان خیریه استان خوزستان است که توسط آیت الله کرمی با اعتبارات مذهبی احداث و پس از سرمایه گذاری به کمیته امداد تحویل داده شد.

اکنون کمیته امداد ایمان قصد دارد طی قراردادی بیمارستان را به بنیاد شهید منتقل کند و همین امر موجی از نگرانی را در بین مردم منطقه ایجاد کرده است زیرا آنها معتقدند این امر باعث کاهش خدمات بیمارستان به بیمارستان می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا