دولت

تعطیلی عمومی برای شهرها در شرایط قرمز

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس و عبدالرضا رحمانی فضلی از صدا و سیما در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: “امروز ، تمام جلسه هیئت دولت به مبارزه اختصاص دارد. بر خلاف آنچه گفتیم ، وزارت بهداشت تلاش زیادی برای تهیه این برنامه کرده است. ما از مردم تشکر می کنیم. ما گفتیم تمام تجربیات و اکتشافات علمی در مورد این موضوع در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است.

رحمانی فضلی گفت: “در عین حال ، کار پروژه مدیریت امور مربوط به مبارزه با کرونا در صحنه اجتماعی به صورت هدفمند ، پویا و خردمندانه است.”

وی همچنین به دستور رئیس جمهور اشاره كرد كه ما باید یك برنامه ریزی كنیم ، نه یك تصمیم مقطعی ، مورد به مورد. سینتیک با تغییر شرایط اعمال می شود.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه در این طرح ، کل کشور توسط سه قسمت تعیین می شود ، خاطرنشان کرد: شهر و شهر اساس طرح هستند که با تصمیم قبلی در مورد شهرهای استان محور متفاوت است. در چین ، این شهر پایه و اساس است.

وی افزود: “در این طرح ، اگر پنج یا چند شهر در هر استان در وضعیت نارنجی یا قرمز قرار داشته باشند ، ما فقط به جای کل استان در مورد آن شهرها تصمیم می گیریم که نتیجه آن این است که این شهرها در کاملاً جدا شده و اگر قرمز باشد ، “تقریباً کاملاً بسته است”.

وزیر کشور افزود: “به غیر از مشاغل سطح اول و برخی از کارمندان که نیاز به کار دارند ، مشاغل دیگر در این شهرها بسته خواهد شد.”

قرمز ، تقریباً باید با تعطیلات رسمی شهر روبرو شویم

رحمانی فضلی همچنین گفت: “در شرایط قرمز ، ما در شهرها و شهرهای نارنجی با تعطیلات رسمی روبرو خواهیم شد. این محدودیت ها تا حدی کاهش می یابد ، اما دوباره ، فضا کنترل می شود ، تجمع ها و ترافیک کنترل خواهد شد. ”

وی خواستار اعطای اختیارات به فرماندار و فرماندار در این طرح از ویژگی های این طرح است ، افزود: در هر شهر شاخص های آن (شامل 4 مرگ در 100 هزار نفر) زرد است ؛ در هر 100 هزار نفر 6 مرگ نارنجی و 10 مرگ در هر 100000 قرمز قرمز می شود ، وزارت بهداشت هفته ای یک بار این موضوع را اعلام می کند ، ما به همه شهرها اطلاع می دهیم و فرماندار شهرستان برای اجرای این طرح با استانها هماهنگی می کند.

وزیر کشور تأکید کرد که انتظارات مردم از این اقدامات باید مدیریت شود.

رحمانی فضلی ادامه داد: “ما یک بسته و مجموعه ای از چندین قسمت داریم که همه آنها باید در چند هفته آینده اجرا شود. اگر هیچ یک از این اقدامات را انجام ندهیم ، در واقع نمی توانیم بگوییم که به مرحله نهایی رسیده ایم اهداف ”

وی افزود: “یکی از آنها غربالگری عمومی است ، به این معنی که ما باید با کمک دستگاههای اجرایی مانند بسیج و هلال احمر ، شهرداریها و استانها و مردم شانس افراد را برای شرکت در امتحانات در جامعه افزایش دهیم. شما می توانید به راحتی در امتحان شرکت کنید. ”

وزیر کشور گفت: دوم اینکه هفته گذشته هر روز 23 هزار آزمایش انجام می شد و امروز به 40 هزار آزمایش رسیده است و طی یکی دو هفته آینده باید به 100 هزار آزمایش افزایش یابد.

رحمانی فضلی گام سوم را انزوا توصیف کرد و افزود: یکی از مشکلات فعلی انزوا است ، ما اصول خوب انزوا را به مردم یاد نداده ایم و برخی از آنها مکان های انزوای مناسبی ندارند. ”

وی افزود: “کارهای مقدماتی انجام شده و تأیید دولت نیز به دست آمده است. رئیس جمهور از آژانس برای تأمین امکانات قرنطینه برای افراد از مکان های مختلف متعلق به بخش خصوصی مانند هتل ها ، هتل ها یا سازمان های دولتی حمایت می کند. آنها فعالانه در این مکان ها استراحت می کنند. .

وزیر کشور در مورد ردیابی بیماران مبتلا به بیماری کرونر قلب گفت: طرحی که وزارت بهداشت با کمک وزارت حمل و نقل تهیه کرده است “کاربرد ماسک صورت” نامیده می شود و در مورد همه افرادی که آزمایش مثبت دارند اعمال می شود. نظارت. “آنها کنترل خواهند شد.

مردم باید در مورد سبک زندگی کرونا آموزش ببینند

رحمانی فضلی همچنین با بیان اینکه بحث رسانه یکی از مهمترین موضوعات در اجرای این طرح است ، گفت: رسانه پایه و اساس این کار است ، مسئولیت آنها فقط اطلاعات نیست بلکه باید آموزش و پرورش را نیز مدنظر قرار دهند. مشکل این است که مردم باید سبک زندگی کرون را دنبال کنند. “آموزش لازم است.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه شهرهای ایالت سرخ تعطیلات رسمی اعلام می شوند ، گفت: “اگر افراد تحصیل نکرده و به زندگی در خیابان ادامه دهند ، به جای ماندن در خانه برای کاهش ترافیک ، این باید خلاف قصد باشد.”

وی همچنین از رسانه ها خواست که مانند همیشه در همه بحران ها متحد شوند تا به مردم در اطلاع رسانی ، ترغیب ، همراهی و همکاری کمک کنند.

رامانی فضلی به مشکلات موجود مردم اشاره کرد و افزود: “مردم می دانند که تمام اقدامات انجام شده به این دلیل است که ما با زندگی مردم سر و کار داریم. زندگی مردم را نمی توان با چیز دیگری مقایسه کرد.”

وزیر کشور گفت: الزام ما برای همه مردم این است که همانطور که به ما کمک می کنند ، اطمینان حاصل کنند که دولت ، رئیس جمهور ، وزیر بهداشت ، وزارت کشور و همه دستگاهها سخت کار می کنند تا ما بتوانیم خدا را به همان جایی که قبلا بودیم برگردانیم. در آن زمان ایران واقعاً عملکرد خوبی در دنیا داشت.

رامانی فضلی همچنین گفت: “بر اساس این کار ، ما بار دیگر بر سه موضوع کنترل و مدیریت ویروس تأکید کرده ایم. این مسئولیت وزارت بهداشت ، همکاری مردم و سوم اطلاعات ، تبلیغات و آموزش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا