امنیتی و دفاعی

بیانیه ی نیروی دریایی به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، به مناسبت 7 آذر ، روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، بیانیه ای صادر شد که متن این بیانیه به شرح زیر است:

به نام پروردگار
در روز هفتم ، آزارا یادآور رشادت ها و فداکاری های مردمی است که با دستان خالی ، قلب های بزرگ و ایمان قوی قلب نیروی دریایی رژیم بعث را سوراخ کردند. آنها از دریا تراشیده شده اند.

40 سال پیش ، در روزی که بهترین فرزندان ایران قهرمان حماسی این کشتی حماسی را خلق کردند ، شاید کسی تصور نمی کرد که 4 دهه بعد ، نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نیروی استراتژیک نه تنها در آبهای جنوب و شمال کشور. اما هزاران مایل در دریاهای آزاد و آبهای دوردست برای برافراشتن پرچم قدرت ایران.

اگر در طول سالهای جنگ تحمیلی تروریستهای ارتش آمریکا سهند و سبلان را هدف قرار می دادند ، امروز ده ها سهند و سبلان از غیرت و تجربه وراث شهدای ارتش نیروی دریایی متولد شدند و این غیرت و اطاعت فرماندهان و مسئولان سایر کشورها را مجبور می کند. از این حقیقت روشن کلاه برمی دارد.

چهل سال پس از تجلیل از جاویدالشهدا شهدای زیردریایی پیکان ، نه تنها در منطقه کشتی های سطحی ، بلکه در زیر سطح و هوا ، دانش و دانش جوانان را تسخیر می کند که علی رغم همه اقدامات خصمانه و تحریم ها ، قلب علم پیشرفته را باز می کنند. آنها موشک شلیک می کنند. جوانانی که بهترین سالهای زندگی خود را در سخت ترین کارها یعنی ماندن مداوم در دریا می گذرانند و کار آنها چنان ارزشمند است که پیامبر اسلام شهادت آنها را متفاوت از سایر عذاب ها می داند.

امروز اگر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان نیروی استراتژیک را در پیشانی خود دارد ، ثمره خون این جوانان و مبارزه آرام آنهاست که هزاران کیلومتر از مرزهای آبی کشور فاصله دارد و از تمام منافع و سرمایه های ارزشمند این سرزمین محافظت می کند.

مطمئناً نمی توان از عظمت روح خانواده های آنها در کنار این مجاهدان و مبارزان روی زمین چشم پوشی کرد. امروز ، اگر یک مرد جوان و یک افسر نیروی دریایی چند ماه را دور از خانواده خود در دریا بگذرانند ، مادران ، پدران ، همسران و فرزندان من که بهترین روزهای زندگی خود را بدون عزیزانشان سپری می کنند ، دلگرم می شوم. تاریخ هرگز فداکاری های این عزیزان و خانواده های پرجمعیت آنها را که یادآور حماسه آفرینی های 7 آذر 59 است ، فراموش نخواهد کرد.

فرماندهان و ستاد نیروی دریایی ارتش در برابر شهدای بزرگوار و شهدای این نیروی راهبردی تعظیم می کنند و یاد و خاطره این عزیزان را برای ایجاد ثبات و امنیت و برافراشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس های دوردست و آبهای بین المللی گرامی می دارند. آنها با تمام وجود آمادگی خود را اعلام خواهند کرد و از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد تا جان خود را در این راه باشکوه ارائه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا