خوزستان

امکان جداسازی فاضلاب و آب‌های سطحی در اهواز وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس سید کریم حسینی در جلسه اخیر شورای شهر اهواز درباره موضوع کنترل سیل گفت: “آنچه مردم در قضاوت ها و دیدگاه های خود دیده اند محکوم کردن همه مقامات و نمایندگان در یک مکان است. امروز مردم اتهام یک دستگاه ، نماینده یا شورا را نمی پذیرند زیرا وقتی در درب خانه های آب جمع می شوند ، همه مقامات ، نمایندگان و اعضای شورا را متهم می کنند.

وی افزود: البته در این پرونده گناهی وجود دارد كه برای شهر به وجود آمده است ، اما سیستم پاسخگویی ما خوب و كامل نیست ، وقتی چنین مواردی پیش می آید ، هیچ كسی مسئول و مقصر یکدیگر نیست.

در مجلس شورای اسلامی ، نماینده مردم اهواز در ادامه گفت: برای اهواز ، به معنای واقعی کلمه ، باید یک فرد مسئول پیدا شود. مالک و گردآورنده سوالات در اهواز در حال حاضر مشخص نیست ، بنابراین ممکن است افراد رده بالا در این ماجرا دخیل باشند.

حسینی با اشاره و انتقاد اهواز از کنار گذاشتن آن و واگذاری آن به فرماندار و شهردار خاطرنشان کرد: نمایندگان در مناطق دور از شهر می دانند چه کسی در این شهر است اما در اهواز اینگونه نیست و تا زمانی که نمایندگان در این باره بحث و تبادل نظر نکنند. بیش از سه سال قبل از انتخابات بعدی ، انتخابات یا کارزار انتخاباتی مورد توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: برخی از مردم تخریب می کنند زیرا پاسخی به اقدامات و پاسخ های لازم داده نمی شود ؛ اتفاقاً وقتی تخریب آغاز می شود ، متوجه می شویم که در مسیر درستی هستیم.

در مجلس شورای اسلامی ، نماینده مردم اهواز گفت: تقصیر مردم خوزستان ، بحران و مشکل آنها چیست؟ متأسفانه برخی از مدیران زندگی سیاسی خود را در بحران قرار می دهند.

حسینی تأکید کرد که باید با وحدت و دلسوزی به مشکلات استان در سطح ملی نگاه کنیم. منصفانه نیست اگر بگوییم اگر بخشی از شهر هنوز زیر آب باشد مشکلی نداریم. من می خواهم بگویم که مردم گریه می کنند ، و آنها باید مراقب باشند که ما را گرفتار نکنند و به خانواده و سلامتی ما آسیب برسانند.

وی افزود: “مدیرکل آبفا می گوید شبکه فاضلاب به بارهای آب سطحی یا سیل پاسخ نمی دهد.” خوب ، ما قبول کردیم ، من همچنین به وزیر نیرو یا فرماندار گفته ام که در حال حاضر ادغام تأمین آب روستایی با وظیفه بالا زمان لازم نیست ، آنها به دلیل قوانین ملی موافق نیستند توضیحات: چرا آنها آب اهواز را با یک نظارت استان مدیریت می کنند؟ چرا هفت ماه بعد ، ما هنوز مدیرعامل ABFA اهواز نداریم؟

در مجلس شورای اسلامی ، نماینده مردم اهواز ادامه داد: “ما از مدیر کل ABFA خواسته ایم که همزمان نظر سنجی را برای تعیین و معرفی مدیرکل ABFA اهواز انجام دهد ، بنابراین آیا می توانیم حسابدار ما را بشناسیم؟” بندرامام ، ABFA دارای یک شعبه و مدیر عامل است ، چرا باید این مقدار آب باشد؟

حسینی گفت: جداسازی فاضلاب و آبهای سطحی در بعضی از مناطق اهواز عملی نیست. چگونه می توان این تمایز را به عرض دو یا سه متر یا در خیابانی که خاک اهواز می ریزد ، تشخیص داد؟ یا مثلاً چگونه می توان از سر میدان کارگر تا رودخانه کارون کانال ساخت؟

وی با اشاره به اینکه مشکلات اهواز به گونه ای حل نشده بود که همه مسئول یا نماینده باشند ، اما امروز باید پاسخگو باشیم ، گفت: 12.5 میلیون یورو دریافت شد ، اما سه ماه پیش چه کردیم ، اما چرا پیمانکار گفت ما پول نگرفتیم؟

در مجلس شورای اسلامی ، نماینده مردم اهواز افزود: یا نباید مدیون مردم باشیم ، یا باید این کار را انجام دهیم. اگر وظایف انجام می شد ، امروز شاهد وضعیت این چنینی در اهواز نبودیم.

حسینی ادامه داد: علی رغم وضعیت بد ، 6 ماه منتظر راه حل دلسوزانه و بی طرفانه کار مدیران اجرایی استان بودیم اما لبخند دیپلماسی را می بینیم ، آنها در مقابل هرگونه انتقاد لبخند می زنند و ما را دنبال می کنند. آنها نخود سیاه می فرستند که اصلاً پیدا نمی کنند.

وی افزود: مقامات عالی منطقه به آنچه گفته شد عمل نکرده اند و هر ماه برای مردم بسیار مهم است و ما اصلا قبول نداریم که این 6 ماه اکنون بگذرد.

در مجلس شورای اسلامی ، نماینده مردم اهواز گفت: “ما از مدیران می خواهیم که نظارت نمایندگان را مستند و حساب مشخص کنند ، مهم نیست که چه میزان خسارت وارده به شهر وارد شود ، مدیران بیکار باید مورد توبیخ و پیگرد قانونی قرار گیرند.

حسینی گفت: “در لایحه بودجه سال آینده ، کمیته هایی را در بخشهای مختلف به ویژه آب ، راه ، استان برای پاکسازی و مشارکت جدی حداکثر بودجه در زمینه آموزش ایجاد کرده ایم.” ما همچنین مشکلات سیل را رصد می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا