مجلس

اصلاح ساختار بودجه به نفع مردم است

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آبادپرس، محمدباقر قالیباف در سخنرانی پیش از جلسه علنی مجلس درمورد لایحه بودجه 1400 گفت: “پارلمان در تلاش است ساختار بودجه را اصلاح کند تا اقتصاد ، عدالت اجتماعی ، دولت را کاهش دهد ، وابستگی را کاهش دهد. توجه ویژه ای به نفت و طبقات پایین. “با حذف جامعه متوسط ​​و تبعیض و از بین بردن بار مشکلات معیشتی از دوش مردم.

وی افزود: آنچه در طولانی مدت باید انجام شود اصلاح ساختار بودجه به نفع مردم است و ما برای مقابله با لایحه پیشنهادی دولت تلاش خواهیم كرد و انصافاً بودجه های مردمی می توانند اقتصاد ما را با كاهش وابستگی به نفت تقویت كنند. ” بیایید برخی از محورهای اصلی ساختار بودجه را بر اساس این پیشنهاد فعلی پیاده کنیم و از سال جاری مقدمات اصلاحات نهایی را شروع کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بسته اقتصاد مردم توجه به مشاركت مردم در اقتصاد و انتقال دارایی به افراد توسط مجلس شورای اسلامی ارزیابی شده و امیدواریم این محورها مورد توجه قرار گیرد. . پیش نویس بودجه پیشنهادی. همکاری دولت با برخی از موضوعات اصلی در اصلاح ساختار بودجه مورد توجه مقام معظم رهبری ، خاطره ای ماندگار و خوب را برای آینده به یادگار خواهد گذاشت.

قالیباف ادامه داد: “آنچه ما واقعاً باید در بخش درآمد به دست آوریم عدم اعتماد به نفت و نفت است ، یکی از اصلی ترین موضوعاتی که رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر برجسته کرده اند و نفت یک نعمت است اما اعتماد به نفت مطلقاً بد است.” و به باد اعتماد کن

وی افزود: پارلمان و دولت كه می توانند برای از بین بردن وابستگی به نفت با هم كار كنند ، خدماتی منحصر به فرد به نسل های آینده ارائه خواهند داد ، به جای مصرف نفت به صورت عمومی و تأمین نیازهای بودجه ، نفت را به بخشهای توسعه منتقل می كنند.

“من امیدوارم که در دوره آینده دولت اراده لازم و کافی را برای پیشبرد این هدف مهم و سرنوشت ساز خرج کند و ما سعی خواهیم کرد کسری بودجه را به یک آفت اقتصادی سوق دهیم و نقدینگی و تورم ایجاد کنیم.” هدف از طریق حذف موانع و سازماندهی مجدد ساختار بودجه ، و این اغراق آمیز نیست.

قالیباف تأکید کرد که بودجه در شورای عالی ملی ترکیه بررسی خواهد شد تا برخی مشکلات ساختاری مربوط به ساختار بودجه و مسائل مالیاتی را از بین ببرد ، از نزدیک نظم مالی را کنترل کند و به وضعیت واقعی و پایدار ، به ویژه در بخش هزینه های بودجه. منابع بودجه پارلمان خواهان حل برخی از پراکندگی بودجه و بی نظمی ها و کاهش نگرانی های عمومی در مورد این موضوع است.

“دموکراتیزه کردن اقتصاد و کوچک سازی دولت به سود مردم و افزایش نقش مردم در مدیریت اقتصاد کشور از دیگر اولویت های شورای مشورتی اسلامی است و با افزایش نقش مردم در اقتصاد کشور ، کشور پیشرو است. ما ایران قدرتمندی نخواهیم داشت ؛ اگر هدف ما توانمند سازی مردم نباشد.

رئیس شورای مشورتی اسلامی گفت: پیش از این ، شورای مشورتی اسلامی بررسی بودجه شرکت های دولتی ارائه شده به مجلس را آغاز کرده است و این بخش مهمی از روند بررسی بودجه خواهد بود و ما در حال بررسی هستیم بررسی پیش نویس بودجه. “، علاقه فقرا ضعیف خواهد بود و ما سعی خواهیم کرد برخی از خسارات ناشی از شرایط اقتصادی را جبران کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا