گیلان

گلایه اصلی سرمایه‌گذاران: بروکراسی اداری در گیلان بسیار پیچیده است

معاون آستارا با بیان اینکه ما از ظرفیت استان به خوبی استفاده نمی کنیم و به اندازه کافی در ساخت تسهیلاتی که به ما کمک می کند سرمایه گذاری نمی کنیم ، اظهار داشت: “بزرگترین شکایت سرمایه گذاران این است که بروکراسی اداری در گیلان” آزار دهنده “است.

“متأسفانه ، ما این توجه مقامات استانی را دریافت نمی كنیم و یك سرمایه گذار نباید در این امر مشاركت داشته باشد.” وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد شغل ، رفاه و درآمد برای مردم باید سرمایه گذاری را به عنوان اولویت اصلی خود ببینیم. . “در بخشهای مختلف کار کنید.”

مرحبا که برای پردازش مراحل صدور مجوز برای فعالیت های سرمایه گذاران در مدیریت استان گیلان وقت زیادی می برد ، گفت: شما باید تشریفات اداری را ترتیب دهید تا سرمایه گذار در حین پیروی از قانون خسته نشود.

یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که اجرای برخی از پروژه های توسعه ای به دلیل محدودیت های بودجه ای وزارتخانه یا نهاد مربوطه لغو می شود. به عنوان مثال ، مرکز فرهنگی آستارا که نیمه باز شده تخریب شد و وزیر ارشاد به پایان رسید. به دلیل محدودیت های مالی پذیرفته نشد.

مرحبا با تأکید بر اینکه پایتخت و برنامه ساخت آن کم نیست ، اما پروسه صدور مجوز بسیار طولانی و طاقت فرسا است ، اظهار داشت که از ادامه سرمایه گذار ابراز تأسف می کند ، “ما پروژه و شرایط ساخت را برای مدت طولانی تمدید می کنیم کاملاً لغو شد. ”

معاون آستارا در مجلس با بیان اینکه تا زمانی که سرمایه گذار وارد استانها نشود و ما کارآفرین هستیم مشکل اشتغال حل نخواهد شد و گفت: نماینده مجلس نمی تواند در همه ادارات و ادارات کارمند استخدام کند بنابراین باید از ظرفیت ها برای جذب سرمایه گذار استفاده کنیم.

وی گفت: برای تکمیل بندر آستارا قرارداد 25 ساله با دولت آذربایجان منعقد شده است و ما 60 میلیارد دلار برای ساخت آن سرمایه گذاری خواهیم کرد که قسمت کوچکی از آن تاکنون محقق شده است.

مرحبا با اشاره به مشکلات مربوط به عدم تکمیل اندازه آستارا ، اظهار داشت: تفاوت پایگاه حاتم با کارشناس سازمان برنامه و بودجه باعث خوابیدن پروژه شد ؛ چنین پروژه ای نباید به دلیل اختلاف فنی ناتمام بماند ، زیرا اگر بخش آستارا به رشت وابسته نباشد ، فایده ای نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا