قم

کمرنگ شدن نقش آمریکا در منطقه در پی اتفاقات اخیر

به گزارش پایگاه خبری اسلام آباد پرس، محسن رضایی پیش از ظهر جمعه در مراسم افتتاحیه اولین دوره آموزش مدیریت استراتژیک انقلابی با بیان اینکه یکی از نیازهای جامعه امروز بهبود مدیریت است ، گفت: “دلیل این است که موقعیت ایران روز به روز بزرگتر می شود ، بنابراین نیاز به مدیریت بهتر آن را برطرف می کند.

وی با تأکید بر اینکه 10 سال پیش ایران در یمن ، سوریه و عراق تعهدی نداشت اما امروز این تعهد برای ما ایجاد شده است ، گفت: از طرف دیگر ، ایران 10 سال دیگر نقش برجسته تری در اقتصاد منطقه ایفا می کند و مسئول پیشرفت مادی خواهد بود. ” شما به معنویت بیشتری خواهید رسید.

نقش ایالات متحده در منطقه رو به کاهش است

دبیر شورای تشخیص راحتی با تأکید بر پرهیز از لفاظی های مدیران گفت: مدیران نباید قول های غیرواقعی بدهند و با فکر ، برنامه ، خلاقیت ، صداقت و صداقت بیشتر کشور ما را هدایت کنند.

وی با اشاره به کاهش نقش آمریکایی ها در منطقه طی ده سال آینده و افزایش نقش ایران گفت: رژیم صهیونیستی می داند که در آینده با کاهش نقش آمریکا در منطقه ، با خلا امنیتی روبرو خواهد شد ، مانند امارات متحده عربی و بحرین است.

رضایی با تأکید بر ارتباط امنیت و اقتصاد ایران با امنیت منطقه گفت: اگر ایران در خارج از مرزها حضور نداشته باشد ، در داخل کشور با مشکل روبرو خواهد شد.

این سیستم در آینده به مدیران قدرتمندی نیاز دارد

وی تأکید کرد: به همین دلیل مسئولیت ما هر روز سنگین تر می شود و بنابراین باید از مدیریت قوی تری برای اداره کشور استفاده شود.

یکی از اعضای شورای تشخیص راحتی ، با اشاره به دوره مدیریت استراتژیک انقلابی که در قم برگزار شد ، گفت: در این نوع دوره ها ، دو موضوع باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد: حفظ تجربه مدیران گذشته. انتقال آن به نسلهای آینده و استفاده از تئوریهای مدیریت اساتید دانشگاه “.

وی افزود که حفظ تجربه مدیران قبلی این اطمینان را به وجود خواهد آورد که همه کسانی که به دولت و مجلس می آیند از صفر شروع نمی کنند و بارها و بارها متحمل هزینه هایی برای کشور نمی شوند.

مدیریت جهادی راه حلی برای مشکلات است

رضایی ضمن تأکید بر اینکه باید در تجربه مدیران قبلی ارزش بیشتری به مدیریت جهادی داده شود ، گفت: اگرچه نظرات مدیران در منابع علمی و دانشگاهی مفید است. این می تواند قدرت مدیریتی را تقویت کند ، اما به هیچ وجه با مدیریت جهادی قابل مقایسه نیست.

وی با تأکید بر اینکه می توان مدیریت صحیح یا حتی نادرست را برای مدیران جدید آموخت ، اظهار داشت: هیچ یک از این موارد به اندازه تجربه مدیریت در دوران انقلاب و دفاع مقدس کارآمد و موثر نیست ، زیرا این نوع مدیریت ایجاد یک معجزه”.

دبیر شورای تشخیص راحتی ، نظام مدیریتی رهبر معظم انقلاب را نمونه ای کارآمد از مدیریت انقلابی عنوان کرد و افزود: اگرچه مشیت الهی در این مدیریت نقش دارد ، اما تجربیات مدیریتی امام و رهبری و دفاع مقدس باید در این دوره ها آموزش داده شود. ”

وی افزود: اگر مدیریت جهادی نبود ، انقلاب و دفاع مقدس پیروز نمی شدند.

محسن رضایی مدیریت را به عنوان یک حلقه مفقوده در اقتصاد و فرهنگ کشور ارزیابی کرد و گفت: در این دوره ها باید بتوانید این حلقه های گمشده را پیدا و آموزش دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا