دسته‌بندی نشده

کلمات کلیدی در Lightroom

در این آموزش از مجموعه آموزش لایت روم ، کلمات کلیدی را در Lightroom بررسی و معرفی می کنیم.

لیست کلمات کلیدی اصلی توسط تصاویر موجود در بخش کلمات کلیدی به وضوح مشخص شده است. برخی از گذرواژه هایی که وارد می کنید دارای عبارات کلیدی هستند. بنابراین اگر من از کلمه کلیدی Peninsula Bygdøy استفاده کنم ، به طور خودکار شامل کلمات کلیدی تصویری مکان ها ، اروپا و غیره است که در بخش کلمات کلیدی اصلی ظاهر می شوند (شکل 13 را ببینید). این گزینه را برای نمایش همه رمزهای عبور صادر شده انتخاب کنید (شکل 14 را ببینید).

آموزش لایت روم برای عکاسان عکس 13 برای نمایش واژه های واضح می توانید از لیست افزودن کلمات کلیدی در پایین بخش کلمات کلیدی استفاده کنید.

 

شکل 14

شکل 14 لیست کلمات کلیدی اضافی که می توانند تمام کلمات کلیدی صادر شده را نشان دهند.

 

در بخش آموزش Lightroom Elementary ، از پنل کلمات کلیدی نیز می توان برای درج گروه کلمات کلیدی استفاده کرد. در مثالی که در شکل 13 نشان داده شده است ، قسمت Set این رمزهای عبور را نمایش می دهد. با نمایش موارد در جعبه ، راهی سریع برای افزودن کلمات کلیدی منظم به تصاویر در فصل ها بدست می آورید. یک تصویر یا گروهی از تصاویر را انتخاب کنید و بر روی یک کلمه کلیدی کلیک کنید تا از انتخاب استفاده کنید. متناوباً ، همانطور که در شکل های 15 و 16 نشان داده شده است ، می توانید کلیدهای فشار را ایجاد و مدیریت کنید. برای دیدن پیش نمایش پل ها ، روی کلید Alt کلیک کرده و نگه دارید. برای اختصاص سریع کلید واژه از کلید Alt و یک عدد استفاده کنید (شکل 17 را ببینید).

 

شکل 15

در شکل 15 ، برای یک آموزش معمول Lightroom در بخش تنظیمات در صفحه کلمات کلیدی ، یک مجموعه کلمه کلیدی سفارشی را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا کادر گفتگوی Keywords باز شود. شما می توانید کلمات کلیدی موجود را اضافه کنید (یا کلمات کلیدی جدید ایجاد کنید) به سرعت کلمات موجود در یک پروژه را در دسترس قرار دهید. در این حالت ، من مجموعه ای از کلمات کلیدی را ایجاد کردم که هنگام ویرایش عکس های سفر جف شیوا به قطب جنوب از آنها استفاده می کنم.

 

شکل 16

شکل 16 منوی اصلی نشان داده شده در اینجا تنظیمات کلمات کلیدی انجام شده در شکل 15 را نشان می دهد.

 

شکل 17

شکل 17 پس از ایجاد یک مجموعه مجموعه کلید واژه جدید ، روی متاداده> مجموعه کلید واژه کلیک کنید تا کلمات کلیدی مورد استفاده را ببینید. (این مسیرهای قابل قبول است.) آموزش مقدماتی Lightroom.

 

مذاکره

 

با انتخاب Metadata> Export Keywords می توانید کلیه کلمات کلیدی مورد استفاده در Lightroom را صادر کنید. رمزهای عبور استفاده شده به عنوان پوشه پرونده با استفاده از الگویی جدا از برگه ذخیره می شوند. به همین ترتیب ، می توانید متاداده> ارسال کلمات کلیدی را برای وارد کردن کلمات کلیدی به Lightroom از یک فایل کلمه کلیدی دیگر از سطوح ، انتخاب کنید. مرحله ای که با زبانه ها جدا می شود ، یک فایل متنی ساده است که بین تمام بخشهای فراموش شده در متن ، یک برگه دارد. برگه های جداگانه به پرونده ها یکی از روش های دستیابی و قرار دادن رکوردها است که به ترتیب ترتیب شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا