سیاست خارجی

پشتیبانی و حمایت ایران از روند صلح با مالکیت و هدایت افغان‌ها

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس ،دبرا لاینز نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان و دبرا شیرز رئیس UNAMA روز گذشته هیاتی را برای بحث در مورد افغانستان به تهران هدایت کردند. وی روز گذشته با محمد ابراهیم طاهریان ، مشاور وزیر خارجه افغانستان و نماینده ویژه افغانستان دیدار کرد.

در این دیدار ، تحولات جاری در افغانستان ، اوضاع سیاسی و امنیتی و روند صلح کشور بررسی شد. دو طرف نظرات خود را در مورد جنبه های مختلف گفتگوهای افغانستان توضیح دادند.

در این نشست ، نماینده ویژه دبیر امور خارجه افغانستان تأکید کرد که دبیرکل سازمان ملل و دبیرکل باید نقش برجسته تری در ارتقا dialogue گفتگو و رایزنی های بین المللی بین افغانستان و حمایت و تمایل ما برای همکاری با افغانستان داشته باشند. سازمان ملل متحد در این زمینه اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران صلح و امنیت در افغانستان را صلح و امنیت خود می داند ، بر حمایت کشورمان از روند صلح متعلق و تحت هدایت افغان ها تأکید کرد.

خانم لیونس با قدردانی از حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم افغانستان و تلاش های کشورمان برای حل مشکلات این کشور ، اعلام کرد که سازمان ملل آماده است تا نقش موثری در پیشبرد روند صلح و همکاری با کشورهای منطقه برای ارتقا رشد اقتصادی و اجتماعی افغانستان داشته باشد. .

در این دیدار ، دو طرف همچنین از افزایش خشونت در سه ماه گذشته در افغانستان ابراز نگرانی کردند و خواستار کاهش خشونت و جلوگیری از تلفات غیرنظامیان شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا