دولت

وضعیت نا به‌ سامان نرخ ارز

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، محمود واعظی ، رئیس دفتر رئیس جمهور ، به برخی ادعاها درباره تمایل دولت برای افزایش نرخ ارز واکنش نشان داد.

وی گفت: این ادعایی است كه گاه گاهی توسط برخی محافل علیه دولت مطرح می شود در حالی كه هم طراحان و هم ناشران آن می دانند كه چنین اظهاراتی چقدر نادرست ، متناقض و بی اساس است.

واعظی گفت: “از زمان خروج ایالات متحده از شورای امنیت سازمان ملل ، دولت در دو جبهه درگیر شده است.” او در تمام این مدت در جنگ با بازرگانان و بازرگانانی بوده است که از شرایط محدودیت امرار معاش می کنند.

وی گفت: این بازرگانان تحت هر شرایطی جاه طلبی های خود را دنبال می کنند و برای این منظور از بی ثباتی اقتصاد و ایجاد تنش و نوسان در بازارهای مختلف دریغ نمی کنند. برای این منظور ، آنها همیشه به سمت عدم موفقیت در سیاستهای کنترل و ثبات دولت حرکت می کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و تأمین مواد اولیه کارخانه ها را دو سیاست اساسی دولت در سال های تحریم دانست و خاطرنشان کرد: دولت همیشه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را تأمین کرده است. امتحان شده و دوم با قیمت مناسب. از طرف دیگر ، با تأمین مواد اولیه کارخانجات تلاش شد چرخ تولید در کشور متوقف نشود.

واعظی ، که ادعا می کند ، “چگونه ممکن است دولتی که تمام تلاش خود را برای کنترل قیمت کالاهای اساسی و تأمین مواد اولیه کارخانه ها انجام داده است ، تمایل به افزایش نرخ ارز داشته باشد.” تمایل دولت به افزایش قیمت ارز متناقض است. دولت نه تنها از گران شدن ارز سود نمی برد ، بلکه بارها اعلام کرده است که نرخ ارز فعلی را غیرواقعی و مضر می داند.

وی چنین ادعایی را علیه دولت کاملا مغرضانه پذیرفت و آن را پذیرفت: “این تحلیل مغرضانه محصول ذهن بازرگانان و بازرگانان خجالت زده است که به دنبال بی ثباتی در بازارهای مختلف و انحراف افکار عمومی هستند.”

“دولت همیشه به دنبال ایجاد ثبات در اقتصاد ، مقابله با تورم ، کاهش فشارهای معیشتی بر مردم و تقویت تولید بوده و از این منظر ، همیشه سعی در فاصله گرفتن از نرخ ارز غیر واقعی و حرکت به سمت قیمت های واقعی داشته است. که با واقعیت سازگار است. ” اقتصاد کشور را به جلو پیش ببریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا