سیاست خارجی

واکنش کمالوندی درباره اظهار نظرها در خصوص بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی از تأسیسات هسته ای ایران

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، کمالوندی، معاون وزیر امور بین الملل  در پی اظهار نظر برخی چهره ها و رسانه ها در مورد بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی از تأسیسات هسته ای کشورمان ، گفت: جمهوری اسلامی ایران و آژانس ، یعنی قوانین پادمان یا پروتکل و نه چیزی بیشتر؛ و هیچگونه بررسی غیرمعمولی صورت نگرفته است و نخواهد بود. اگر بنا به دلایل سیاسی و امنیتی ، مجلس شورای اسلامی و مقامات عالی رتبه تصمیم جدیدی در این زمینه اتخاذ کنند ، سازمان انرژی اتمی ایران آن را به عنوان مجری خود اعدام می کند.

معاون وزیر امور خارجه در امور حقوقی و پارلمان سازمان در مورد شایعات منتشر شده توسط برخی رسانه ها و اشخاص درباره دیدار و گفتگوی شهید فخری زاده با مقامات و بازرسان آژانس انرژی هسته ای آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: “این اساساً درست نیست. شهید فخریزاده با مدیرکل سابق ، بازرسان یا مقامات آژانس بین المللی انرژی اتمی ملاقات نکرده و صحبت نکرده و ادعاهای مطرح شده در این باره بی اساس است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در ادامه به مقیاس اقدامات دشمنان انقلاب اسلامی در صحنه های مختلف اشاره کرد و افزود: دشمنان در قدرت سخت و نرم انقلاب اسلامی ناکام مانده اند و با این اقدامات غیرانسانی و وحشیانه درصدد هدف قرار دادن فناوری هستند. آنها دانش و امنیت کشور ما هستند. صهیونیست ها وقتی به این نتیجه رسیدند که مسیر برنامه ای و علمی این کشور نمی تواند جلوی توسعه هسته ای این کشور را بگیرد ، به تکنیک و ترور متوسل شدند.

وی تأکید کرد که شهید فخری زاده یکی از دانشمندانی بود که علاوه بر اینکه یکی از فارغ التحصیلان برجسته و اساتید برجسته در زمینه هسته ای بود ، در زمینه دفاع نیز به گفته مقامات وزارت دفاع ، به ویژه امیر خاتمی وزیر دفاع ، یک منبع قابل اعتماد و قابل اعتماد است. او سیاستمداری توانمند و موفق بود. تردیدی نیست که شهادت این بزرگوار که خدمات قابل توجهی به انقلاب اسلامی ارائه کرد یک برکت خواهد بود و به توسعه امنیت ، دانش و صنعت در کشور کمک خواهد کرد.

کمالوندی گفت: حفاظت هسته ای که از مهمترین خدمات این شهید عزیز است ، برنامه ریزی و ساخت زیرساخت جامع و کاملاً آماده جهت مقابله با تهدیدات هسته ای متقارن و نامتقارن است. افزایش قدرت و قدرت پیگیری خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا