دولت

هیات وزیران به استاندار منتخب خراسان جنوبی رأی داد

به گزارش اسلام آباد پرس، در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور ، هیئت دولت، پیشنهاد وزارت کشور برای انتخاب حمید ملانوری شمسی به عنوان استاندار خراسان جنوبی را بررسی و تصویب کرد.

رئیس جمهور ضمن تبریک به آقای ملانوری گفت: استان خراسان جنوبی در کنار مزایای نسبی از جمله پرورش محصولات با ارزش مانند زعفران و بهره مندی از نعمت معادن ، نزدیك بودن به كشورهای دوست و از همه مهمتر مردم نجیب، با فرهنگ و مذهبی ، دارای مشکلاتی مانند خشکسالی و کمبود آب است که کلیه دستگاه های ذیربط به ویژه وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه موظف به همکاری و تلاش مضاعف در حل مشکلات این استان هستند.

روحانی افزود: من به مردم شریف این خطّه محروم از کشور اطمینان می دهم که با حل معضل کم آبی و توسعه راه آهن و تقویت مبادلات مرزی با کشورهای همجوار، آینده خوبی در انتظار آنان است.
رئیس جمهور در ادامه، از استاندار منتخب خواست ضمن ابلاغ سلام به مردم خوب و خونگرم استان خراسان جنوبی، اعتدال و میانه روی را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و دوستی و اخوّت را تحکیم و ترویج کند.
وی همچنین از استاندار خراسان جنوبی خواست از همه جریان های سیاسی، بخصوص جوانان، بانوان و اقوام در اداره استان بهره بگیرد.

در ادامه جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی بررسی و به تصویب هیات وزیران رسید.

اصلاح مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق (ETF)

هیات وزیران در راستای انتقال حقوق مالکانه سهام هریک از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) از زمان شروع پذیره نویسی به صندوق، با اصلاح مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق مزبور و الحاق یک بند به آن موافقت کرد.

به موجب اصلاحیه مذکور، از زمان شروع پذیره نویسی واحدهای هر یک از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF)، کلیه حقوق مالکانه سهام از جمله سود سهام، حق تقدم و سهام جایزه، متناسب با سهام مورد انتقال، متعلق به صندوق مربوطه خواهد بود و سازمان خصوصی سازی مکلف است نسبت به انتقال حقوق مالکانه به صندوق اقدام کند.

سلب یک فوریت از دو لایحه دوفوریتی در دولت

هیات وزیران با پیشنهاد معاونت امور مجلس رئیس جمهور مبنی بر سلب یک فوریت از لوایح دو فوریتی «مقابله با فساد و ارتقای سلامت نظام اداری – مالی» و «نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارایه خدمات عمومی» موافقت کرد.

دولت این تصمیم را با توجه به تعدد مواد و مطول بودن لوایح مذکور و به منظور ایجاد فرصت لازم جهت بررسی آنها در مجلس شورای اسلامی، اتخاذ کرد.

اعلام نظر دولت در خصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس

اعضای هیات دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری طرح های مورد نظر تعیین کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا