مجلس

هر ماه ۱۲۰ هزار تومان به سه دهک پایین کشور پرداخت خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس و به نقل از صداوسیما، مجتبی رضاخواه ضمن حضور در اتاق خبر قسمت خبر شبکه 21 سیما افزود: منابعی که برای تأمین اعتبار این پروژه در نظر گرفته شده بودند ابهاماتی داشتند که در جلساتی که با شورای نگهبان داشتیم آنها را برطرف کردیم.

وی با اشاره به اینکه حدود 30 میلیارد تومان برای اجرای این طرح نیاز است ، افزود: در مطالعاتی که در جلسات کارشناسی مجلس و شورای نگهبان انجام شد ، سعی کردیم بفهمیم دولت برای تأمین این طرح چه کاری باید انجام دهد. ” در واقع ، این فروش دارایی های دولت خواهد بود.

رضاخواه با اشاره به اینکه رئیس جمهور در حال بررسی طرحی برای تأمین کالاهای اساسی و معیشتی مردم است که براساس آن یارانه 100000 تومانی تقریباً به یک سوم جمعیت کشور پرداخت می شود ، ادامه داد: این نشان می دهد که امکان اجرای آن وجود دارد این طرح دارد.

وی اظهار داشت: در مجلس و شورای نگهبان حساسیت خاصی وجود داشت كه می توان منابع مالی را كه برای اجرای طرح مجبور كردن دولت به پرداخت یارانه خرید كالاهای اساسی در نظر گرفته شده ، اجرا كرد.

رضاخواه با تأکید بر اینکه برای اجرای خوب این طرح قطعاً از بازوی نظارتی مجلس استفاده خواهیم کرد ، ابراز امیدواری کرد با همکاری دولت و مجلس ، این طرح به خوبی اجرا شود.

یکی از اعضای کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره منابع مالی دولت برای پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی گفت: حدود 18000 میلیون تومان از منابع مالی پروژه از طریق فروش سهام دولت در پالایشگاه ها ، 12000 تریلیون تومان از فروش سهام. عدالت در صنایع و 7 میلیارد تومان برای فروش سهام دولت در بانک ها و بیمه.

رضاخواه با اشاره به شرایط خاص اقتصادی این کشور افزود: “به دلیل تحریم های آمریکا ، فروش نفت کاهش یافت و به دلیل شیوع برخی افراد شغل خود را از دست دادند و در امرار معاش خود مشکل داشتند ، بنابراین مجلس تلاش کرد برای تأمین روزی مردم “. این طرح را به طور موقت اجرا کنید.

وی افزود: سه دهک اول که حدود 20 میلیون نفر جمع می شوند ، افرادی هستند که تحت پوشش کمیته کمک یا سازمان های کمک اجتماعی یا امداد مانند این یکی هستند و حدود 7 میلیون نفر تحت پوشش هیچ نهادی نیستند. ، این افراد ماهانه 120،000 تومان هستند. دریافت کردند.

رضاخواه ادامه داد: به جز این افراد ، حدود 40 میلیون نفر كه دارای 5-4 و 6 دهك هستند ، ماهانه 60 هزار تومان برای هر نفر دریافت می كنند.
وی گفت: این مبالغ به صورت نقدی به حساب سرپرست خانوار واریز می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا