امنیتی و دفاعی

نگاهی به دستاوردها و موفقیت‌های بخش های امنیتی

خبر درگذشت “ملا عمر شاهوزی” یکی از رهبران اصلی گروه تروریستی جیش الظلم و طراح چندین حمله انتحاری علیه مردم و نیروهای امنیتی کشورمان در مناطق مرزی نشان می دهد که طبق رهبر معظم انقلاب؛ “دوران گذشته و بار دیگر” و فرزندان ایران اسلامی در نیروهای مسلح و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کشورمان به چنان قدرت اطلاعاتی و اشرافی گری دست یافته اند که از چشم بدکاران ملت ایران به خواب رفته اند و آنها به هیچ اقدام تروریستی کور پاسخ نداده اند. نه ، و در اسرع وقت آنها عاملان و رهبران اقدامات تروریستی را به دلیل عمل ناشایست خود مجازات خواهند کرد ، به طوری که حتی طرفداران آنها نیز نمی توانند به این خائنان مردم خود نزدیک شوند و این افراد در تور امنیتی اینگونه هستند.

اقدامات و مأموریتهای سربازان میهن پرست و گمنام دستگاه شکوه امنیتی کشور بسیار گسترده است و اقدامات و ماموریتهای متنوعی در زمینه ضد تروریسم ، ضد جاسوسی ، قاچاق ارز ، کالا ، کالا و مواد مخدر و … دارد که بیشتر آنها به دلایل مختلف ناشناخته است فقط قسمت کوچکی از این مأموریت ها و موفقیت ها تبدیل به وسیله می شوند. بر این اساس ، برخی از موفقیت های دستگاه های امنیتی کشور از ابتدای سال را بررسی و بازنگری خواهیم کرد.

1- مرگ ملا عمر شاهوزی ، یکی از رهبران اصلی گروه تروریستی جیش الظلم

روز چهارشنبه 19 نوامبر بود که رسانه ها خبر از کشته شدن ملا عمر شاهوزی (ملقب به ملا عمر) رهبر ارشد گروه تروریستی جیش الظلم و طراح حمله انتحاری به اتوبوس حامل جنگجویان سپاه از اصفهان در سال 1997 ، همراه با دو نفر دیگر در منطقه تربت پاکستان. اگرچه این عملیات توسط نیروهای امنیتی پاکستان انجام شده اما قطعاً با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) انجام شده است.

شهادت 14 مرزبان ایرانی در سراوان ، آدم ربایی 5 مرزبان ایرانی در سال 1992 ، آدم ربایی 12 مرزبان ایرانی در سال 1997 و حمله به بالگرد در سروان و حمله به پایگاه بسیج در نیکشهر از جمله این موارد است. سو پیشینه جنایی تروریستی.

عمر شاهوزی ، شرور خطرناک و مشهور از منطقه بلوچستان ، که یکی از رهبران قاچاق مواد مخدر در مرز ایران و پاکستان است ، اقدامات تروریستی بی شماری را علیه مظلومین در منطقه انجام داده است که به تنهایی یا با همکاری دیگران انجام شده است. گروه های تروریستی

وی برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با سلطنت طلبان خارج از کشور ، سرویس های اطلاعاتی کشورهای متخاصم ایرانی و منافقین در ارتباط بوده و کمک های اطلاعاتی و مالی بسیاری از آنها برای تشدید فعالیتها در بلوچستان. گروه های تروریستی موسوم به سپاه صحابه ، جیش النصر ، جیش العدل و جوند الشیطان برخی از این کمک های مالی و اطلاعاتی را برای انجام اقدامات تروریستی ارائه می دهند.

2- دستگیری سرکرده گروههای تروریستی النیدال

دستگیری سرکرده گروه تروریستی النیدال مسئول حمله خونین تروریستی در اهواز در 22 سپتامبر 1997 اقدام دیگری بود که توسط سربازان گمنام امام زمان انجام شد که در روز چهارشنبه 13 نوامبر اعلام شد.

وزارت اطلاعات در بیانیه ای اعلام کرد: “با اقدامات تخصصی و ترکیبی سربازان گمنام امام زمان (عج) رهبر گروه جدایی طلب” حرکت النیدال “شناسایی و دستگیر شد.

رهبر گروه جدایی طلب حلال النیدال چندین عملیات گسترده دیگر را در سالهای اخیر در تهران و خوزستان برنامه ریزی کرده است و اخیراً در حال برنامه ریزی برای یک عملیات تروریستی جدید است که با نخبگان اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج)

این گروه مستقیماً توسط سرویسهای اطلاعاتی سعودی و رژیم صهیونیستی پشتیبانی می شود. وی با وجود صدور دستورات بین المللی به سران این گروه ، وی عملیات تروریستی در ایران را رهبری می کرد.

3- یک شبکه قاچاق ارز بزرگ را از بین ببرید

ضرب و شتم اخلالگران در شبکه بزرگ حرفه ای قاچاق ارز یکی دیگر از جنبه های فعالیت سربازان گمنام امام زمان (عج) هنگام انتشار خبر این اقدام مهم در تاریخ 8 نوامبر است.

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت اطلاعات در بیانیه ای اعلام کرد؛ برای مقابله با اخلالگران در بازار ارز ، با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان یزد ، 4 شبکه بزرگ قاچاق ارز شناسایی و مورد حمله قرار گرفت. ارز خارجی

این شبکه برای پنهان نگه داشتن ماهیت مجرمانه فعالیت های خود ، بدون ثبت نام در سیستم سنا و استفاده از حساب های شخصی مربوط به آن ، معاملات ارزی انجام می داد.

طبق اسناد پرونده ، حجم قاچاق ارز متهمان بیش از 30 میلیارد ریال تخمین زده شده است که در آن بیش از 30 نوع ارز مختلف به ارزش 450 میلیارد ریال کشف و ضبط شده است. در نتیجه ، تاکنون بیش از 500 حساب بانکی مسدود شده و حدود 50 نفر از افراد متصل به این شبکه برای تحقیقات در اختیار مقامات قضایی قرار گرفته اند.

4- دستگیری 15 نفر از اعضای اصلی باند به دلیل جعل اسناد بانکی

در تاریخ 29 نوامبر ، وزارت اطلاعات با صدور بیانیه ای اعلام كرد كه بیش از 15 نفر از اعضای اصلی یك حلقه كلاهبرداری سازمان یافته را كه برای تهیه چک بانكی و جعل اسناد در استان آذربایجان شرقی شناسایی و دستگیر كرده است.

این متهمان در کلاهبرداری ، جعل اسناد ، تهیه و خرید و فروش چک های بانکی دست داشته اند و تاکنون بیش از 45000 فقره چک برگشتی به ارزش 13 میلیارد ریال از باند کشف شده است.

5- شبکه اخلالگران بازار ارز را شناسایی و از بین ببرید

دستگیری 43 دلال و اخلال گر در بازار ارز متهم به اخلال در بازار و افزایش دروغین قیمت ارز در استان اصفهان از دیگر اقدامات دستگاه های امنیتی کشور در اول نوامبر بود.

این متهمان با اقدامات غیرقانونی در بازار واقعی و مجازی ، از جمله معاملات فردا و دلالان اصلی بازار ، ضمن ایجاد تغییر در بازار و افزایش دروغین سکه ، سودهای غیرقانونی کسب کرده اند.

طبق اسناد پرونده ، گردش مالی متهمان بالغ بر 50 میلیارد ریال بوده و مقادیر قابل توجهی ارز از متهمان توقیف شده است.

6- تخریب شبکه غیرقانونی ارز خراسان رضوی

در تاریخ 5 آگوست 2016 ، شبکه غیرقانونی ارز در استان هراسان رضوی کشف و منهدم شد. این اقدام دیگری است که وزارت اطلاعات برای مقابله با اخلالگران ارز انجام داده است.

این شبکه تجارت ارز متقلبانه با فریب افراد خاص و سو استفاده از کارتهای بازرگانی آنها ، حدود یک میلیارد یورو ارز از صادرات مربوطه بدست آورده و بدون مجوز کشف و به صندوقهای ارزی کشور منجر شده است. از دست دادن و هماهنگی نهادهای قضایی. اعضای اصلی شبکه و بسیاری از شرکتهای وابسته شبکه در استان خراسان رضوی دستگیر شدند.

7- 18000 حلقه لاستیک دولتی احتکار شده را شناسایی و ضبط کنید

برخورد با خرابكاران و احتکار كنندگان بخش دیگری از وظایف انجام شده توسط كودكان ملی پوش ایرانی در نهادهای امنیتی این كشور است. در سال های اخیر ، با توجه به تلاطم در بازارهای ارز و کالا ، البته برخی از افراد تلاش کرده اند سود و دارایی بیشتری کسب کنند. در همین راستا ، اصلی ترین عواملی که در توزیع 18000 حلقه لاستیک لاستیکی دولتی در استان خوستان تداخل داشتند ، در تاریخ 14 اکتبر 2016 دستگیر و محصول 28000 تن ورق فولادی در اصفهان شناسایی و ضبط شد.

در دو عمليات توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) ، عامل اصلي تضعيف لاستيك هاي دولتي به كاروان حمل و نقل بزرگراه استان خوزستان دستگير شد و در مبره شهر اصفهان کیت سیتی انبارهای مختلف احتکار فولاد را پیدا و ضبط کرد.

طبق اعتراف و اسناد موجود در پرونده ، متهم در تخصیص لاستیک مطابق با نسبت مصوب موفق به فروش لاستیک در بازار آزاد خارج از استان نشده و بدین ترتیب 18000 حلقه لاستیک به قیمت دولتی بدست آورد که این امر در تأمین لاستیک کامیون اختلال ایجاد می کند ؛ در بازرسی از انبار ، بیش از 1000 حلقه لاستیک را توقیف و تحویل دادگستری داد.

علاوه بر این ، طبق تحقیقاتی که در استان اصفهان انجام شد ، جمع کنندگان 28800 تن از طریق سهمیه سهام را با تبانی با انبار سهام و تلاش برای انتقال برچسب گذاری قبلی و حواله های دیگر به مقصد مختلف ، چه در خارج و چه در داخل شبکه ، به دست آوردند. انواع ورق های فولادی. قیمت بازار آزاد بیش از دو برابر قیمت بورس بود ؛ پس از بازرسی از 9 انبار در حومه شهر مبارکه استان اصفهان ، آنها شناسایی و ضبط و تحویل مقامات ذیصلاح شدند.

8- دستگیری شبکه سازمان یافته فروشندگان و بازرگانان مواد مخدر

در تاریخ 28 اکتبر 2016 ، وزارت اطلاعات شناسایی و دستگیری یک شبکه سازمان یافته از فروشندگان و قاچاقچیان مواد مخدر را که به طور غیرقانونی داروها را خارج از شبکه بهداشت رسمی تولید و فروخته بودند ، اعلام کرد.

شبکه ای سازمان یافته از فروشندگان و قاچاقچیان مواد مخدر که به طور غیرقانونی داروهای مورد استفاده در حین معالجه را خارج از شبکه بهداشت رسمی تولید و می فروشند. تعدادی از فروشندگان و فروشندگان مواد مخدر که با همدستی تعداد کمی متخلف ، داروهای مورد استفاده در درمان را به صورت سهمیه به مراکز درمانی ارائه کردند. آنها به خانواده های بیماران برای سودهای گزاف خارج از کشور با قیمت های گزاف فروخته می شدند.

9- آزادی سه شکارچی بلوچ

آزادی سه یا سه نفر از هموطنان بلوچ که از سال 2015 توسط دزدان دریایی سومالی ربوده شده اند ، اقدام دیگری است که طی ماه های اخیر توسط سربازان گمنام امام انجام شده و در 22 اوت اعلام شده است.

10. قتل یک باند بزرگ قاچاقچی اسلحه و مهمات.

در تاریخ 20 آگوست 2016 ، وزارت اطلاعات اعلام کرد که باند بزرگی از قاچاقچیان اسلحه و مهمات را در استان البرز هدف قرار داده است.

این باند در استانهای البرز ، تهران ، کرمانشاه ، لرستان ، اصفهان ، سیستان و بلوچستان ، آذربایجان غربی و کرمان فعالیت می کرد.

اعضای این باند از مکاتبات و عناوین وزارت اطلاعات ، دستگاه های دولتی ، دادگستری و ارتش ، قاچاق اسلحه و مهمات ، قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی ، اخلال در سیستم اقتصادی ، قاچاق ارز ، سکه ، پارچه های طلا و غیره سوused استفاده و جعل کرده اند و اینها عتیقه هستند.

در جریان این عملیات هوشمندانه ، بیش از 20 نفر از اعضای اصلی این باند با هماهنگی مقامات قضایی دستگیر و مقادیر قابل توجهی سلاح ، مهمات ، شکار ، مهمات و خودروهای دارای پوشش نظامی توقیف شد.

11- 5 تیم جاسوسی را دستگیر کنید

در تاریخ 12 آگوست 2012 ، معاون ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از دستگیری پنج گروه جاسوسی توسط وزارت اطلاعات خبر داد.

معاون ضد جاسوسی وزارت اطلاعات اعلام کرد که با کمک الطاف الهی و تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) ، پس از حملات پی در پی به سرویس های اطلاعاتی نظام سلطه ، چندین جاسوس مرتبط با سرویس های اطلاعاتی شناسایی و دستگیر شدند. …

با استفاده از تکنیک های پیچیده و متنوع اطلاعاتی ، افسران اطلاعاتی خارجی به دنبال جاسوسی در پروژه های هسته ای ، سیاسی ، اقتصادی ، نظامی و زیرساختی با هدف CIA ، موساد و برخی از کشورهای اروپایی در ارتباط با پرونده های جاسوسی اخیر هستند. خرابکاری در زیرساخت ها ، پروژه ها ، سخت گیری تحریم های سرکوبگرانه و جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی ایران به دانش و فن آوری های جدید و همچنین ایجاد مشکل در روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای متحد. چگونه شکست خورد.

12- ضربه ای محکم به تروریست ها در ایالات متحده.

این در بیانیه وزارت اطلاعات مورخ 1 آگوست 2016 آمده است. سربازان گمنام امام زمان (عج) ضربه جدی به یک گروه تروریستی مستقر در ایالات متحده وارد کرده اند و رهبر این گروه در دست وزارت اطلاعات است.

جمشید شارماهد ، رهبر گروه تروریستی تندر ، که از ایالات متحده آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه را در ایران هدایت می کرد ، پس از یک عملیات سخت اکنون در دستان قدرتمند سربازان گمنام امام است.

در سال 2008 ، شرماهد عملیات بمب گذاری در حسینیه سیدالشهاد شیراز را برنامه ریزی و هدایت کرد. در نتیجه این حمله تروریستی 14 نفر کشته و 215 نفر عزادار حسینی زخمی شدند. گروه تروریستی تندر همچنین در سال های اخیر چندین عملیات گسترده را نیز برنامه ریزی کرده است.

این عملیات شامل انفجار سد سیوند در شیراز ، منفجر شدن بمب های سیانور در نمایشگاه کتاب تهران و انفجار حرم امام خمینی (ره) در یک مراسم عمومی بود. این عملیات تروریستی به دلیل کنترل اطلاعاتی وزارت اطلاعات به شکست انجامید.

13. انهدام دو گروه تروریستی در آذربایجان غربی و کردستان.

روابط عمومی و آژانس اطلاع رسانی وزارت اطلاعات در تاریخ 6 مه در بیانیه ای اعلام کرد که سربازان گمنام امام زمان (عج) در ادارات کل آذربایجان غربی و کردستان موفق شده اند. ردیابی و از بین بردن.

16 عنصر تروریستی ، دو قبضه اسلحه کلاشینکف ، یک قبضه اسلحه ، دو قبضه نارنجک ، هفت عدد فشنگ و 240 عدد فشنگ با مواد منفجره دستگیر شدند.

سرکرده این گروه تروریستی در یکی از کشورهای مرتجع عربی مستقر است و در اروپا مستقر است.

برخی از تروریست های دستگیر شده در قتل و شهادت افراد بی گناه و همچنین اخاذی تولیدکنندگان و بازرگانان در غرب کشور نقش داشتند. یکی از گروههای تروریستی در نتیجه یک عمل جنایتکارانه ، به طرز فجیعی پسر یکی از هواداران رژیم را کشت.

بر اساس این گزارش ، موفقیت دستگاه امنیتی کشور در همه زمینه ها از مقابله با تروریسم تا مبارزه با تخریب کنندگان اقتصاد کشور تا جایی دیده می شود که مقامات اقتصادی این کشور ادعا می کنند سطح درخواست های سرمایه گذاری خارجی در ایران بسیار چشمگیر است. زیرا یکی از مهمترین موضوعات در زمینه سرمایه گذاری خارجی ، ایمنی و آرامش کشور هدف برای سرمایه گذار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا