دسته‌بندی نشده

نکات برتر آموزش سالیدورک برای مدیران مهندسی

اکنون تعداد زیادی مقاله در حوزه آموزش سالیدورک پیشرفته ، فیلم و عکس از YouTube در انجمن SOLIDWORKS داریم که حاوی نکات و ترفندهای SOLIDWORKS برای در نظر گرفتن مولفه اصلی مدل SOLIDWORKS – عکس ها ، بخش ها ، تالارها و کتاب عکس ها است – او باید همه موارد اصول CAD هر روز. تفسیر مورد علاقه من عکسی است که 60 دستیار برتر تمرین را فقط در 60 دقیقه نشان می دهد. اما مانند بسیاری از جلسات مهم دیگر ، این دوره نیز بر کاربران روزمره CAD تمرکز دارد.

این مقاله کاملاً متفاوت است. در اینجا بهترین توصیه من در مورد مهندسین مهندسی یا همان چیزی است که من کاربران اسپانیایی SOLIDWORKS می نامم. چرا باید یک حساب کاربری SOLIDWORKS برای یک مهندس مدیر ، شخصی که معمولاً روزانه از SOLIDWORKS استفاده نمی کند ، بنویسید؟ به نظر من مهندس مهندسی نقش مهمی در روند طراحی SOLIDWORKS بازی می کند. مهندس ، مانند همه کاربران SOLIDWORKS ، باید نحوه استفاده از ابزارهای مونتاژ و نحوه باز و راه اندازی پرونده های SOLIDWORKS را بداند.

این کمک ها به شما کمک می کند مسیر درست را طی کنید و به نوبت از خانه خارج شوید. باور کنید این نکات برای رئیس ها هم نیست. حتی کاربران روزمره SOLIDWORKS می توانند از دانستن این نکات بهره مند شوند.

فیلتر با سرعت بالا – دکمه آسان برای باز کردن پرونده ها
فیلتر دکمه بالا در سال 2013 با افزودن شتاب دهنده های سریع به SOLIDWORKS اضافه شد. این کمی از پیشرفت من است که مورد علاقه من در دهه گذشته بود.

Quick Filters چهار دکمه در گوشه پایین سمت راست کادر گفتگوی باز است که به شما امکان می دهد قطعات ، مجموعه ها ، نقشه ها و مجموعه های سطح بالا را به سرعت فیلتر کنید. هنگامی که یک فایل را در یک فهرست جستجو می کنید ، این احتمال وجود دارد که بخواهید مجموعه سطح بالا را باز کنید. به همین دلیل آن را دکمه Open Easy File می نامم.

مطمئناً ، می توانید مجموعه ها را فیلتر کنید و سپس بر اساس موارد مختلف مانند بزرگترین اندازه دیسک یا طولانی ترین زمان باز شدن SW مرتب سازی کنید (به نکته شماره 2 مراجعه کنید). با این حال ، این دو مرحله است و علاوه بر این ، بزرگترین مونتاژ به دلیل مجامع مجازی ، شبیه سازی و سایر اطلاعات تعبیه شده در پرونده ، تضمین نمی کند که یک مونتاژ سطح بالا باشد.

هنگامی که دکمه نصب سطح بالای فیلتر در حال اجرا است ، شما فقط مجموعه های سطح بالا را مشاهده خواهید کرد و هیچ زیر مجموعه ای ندارید. این همان چیزی است که من برای باز کردن فایلی که مشتری برای من ارسال می کند استفاده می کنم. با استفاده از فیلترهای سریع سطح بالا ، من وقت خود را برای باز کردن پرونده صحیح تلف نمی کنم ، بنابراین می توانم بلافاصله شروع به کار کنم.

2. Windows / File Explorer – اطلاعات مربوط به SOLIDWORKS را مستقیماً در کاوشگر پرونده مشاهده کنید
هنگام مرور ویندوز اکسپلورر که به File Explorer در ویندوز 10 تغییر نام داده است ، می توانید اطلاعات اصلی مربوط به پرونده های خود را از راهنمای ابزار ، پیش نمایش تصویر بند انگشتی و حتی جزئیات ذکر شده در پرونده ها یاد بگیرید. در اینجا سه ​​روش برای عملکرد آن وجود دارد:

نکته ابزار:
این مستقیماً رو به جلو است – فقط موشواره را روی پرونده قرار دهید و بسته به آنچه مرتبط است ، اطلاعاتی مانند خصوصیات سفارشی ، از جمله توضیحات ، به روزرسانی و وضعیت را مشاهده خواهید کرد. همچنین نوع ، اندازه ، آخرین ذخیره شده توسط ، تعداد ورق ، آخرین زمان باز شدن و آخرین ساعت باز بودن LW را خواهید دید. آخرین زمان باز بودن نشان می دهد که برای باز شدن پرونده حل شده چه مدت طول کشیده است ، در حالی که آخرین زمان باز بودن LW نشان می دهد که برای باز کردن پرونده در حالت سبک وزن چه مدت طول کشیده است.

پیش نمایش تصویر کوچک:
در فایل اکسپلورر می توانید هنگام مشاهده پیش نمایش تصاویر کوچک ، پرونده های خود را مرور کنید. این گزینه ممکن است فعال نباشد. اگر خاموش باشد ، “نمادهای بلوک Lego” از پرونده های SOLIDWORKS را مشاهده خواهید کرد. برای فعال کردن آن ، کادر موجود در گزینه های کلی سیستم به نام “نمایش تصاویر کوچک در ویندوز اکسپلورر” را علامت بزنید. سپس می توانید پیش نمایش تصویر کوچک مدل خود را در نمای ایزومتریک ، بزرگ شده متناسب با پس زمینه سفید نشان داده شده مشاهده کنید.

 

جزئیات پرونده:
در چند مرحله ، می توانید کاوشگر پرونده را برای نمایش جزئیات پرونده های SOLIDWORKS به عنوان هدرهایی مانند SW Open Time و SW Last Saveed With علاوه بر موارد استاندارد Windows مانند نام ، نوع و اندازه ، به صورت سفارشی تنظیم کنید. سپس می توانید این اطلاعات را فیلتر کنید یا فقط سریع جستجو کنید تا اطلاعات اصلی مربوط به پرونده های خود را درک کنید.

برای روشن کردن آن ، روی عنوان Windows کلیک راست کرده و گزینه More را انتخاب کنید. در بخش جزئیات ، کادر مربوط به SW با زمان باز و SW را که اخیراً ذخیره کرده اید ، علامت بزنید. اکنون می توانید اطلاعات ارزشمندی در مورد پرونده های خود که در File Explorer نمایش داده می شوند ، بدست آورید.

 

Recent Files – نمای اصلی شما برای دسترسی سریع به مدل ها
کلید “R” را فشار دهید تا به سرعت به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید. در این پنجره می توانید 100 پرونده را برای دسترسی سریع ثبت کنید. می توانید پرونده ها را به لیست پیوست کنید تا به عنوان “موارد دلخواه” عمل کنند. حتی می توانید پوشه های اخیر را لیست کرده و پین کنید. از اینجا می توانید مستقیماً پرونده ها را در حالت هایی مانند یک نمای کلی بزرگ یا سبک باز کنید و حتی می توانید حالت نمایش یا پیکربندی را باز کنید.

این نه تنها در جستجوی فایل ها در وقت شما صرفه جویی می کند بلکه فایل ها را دقیقاً به همان روش مورد نیازتان باز می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا