خوزستان

نشست شورای شهر اهواز با موضوع بررسی آب‌گرفتگی اخیر این شهر برگزار شد

مجتبی یوسفی عصر امروز در جلسه شورای شهر اهواز با موضوع بررسی طغیان اخیر این شهر اظهار داشت: در بحث شهرداری ها دو راه انجام شد ، اول تخصیص 300 هزار کارمند شهرداری و ایده دیگر بند 6 تبصره 6 بودجه 99 ، که 25 بود ، درصد زباله های شهری را کاهش داده و به محیط زیست تحویل دهیم. با این قانون خوزستان بیشترین ضرر را متحمل شد زیرا هزاران تومان از قطعات آلوده دریافت کرد.

وی با بیان اینکه رای فوری در این زمینه در مجلس به رای گذاشته شد و ما همچنین با برنامه و کمیسیون مالی صحبت کردیم تا این 25 درصد را برگردانیم ، افزود: این بر اساس عدالت نیست. “و این شاخص تنها جمعیت است.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بسیاری از شهرها ، هزینه های افزایش یافته برای مبلغ ثابت برای مدت پنج سال پرداخت شد. آیا می توان در حالی که هنوز مالیات به اضافه مقدار یک مقدار ثابت پرداخت می کنید ، قیمت فروش محصولات مختلف را افزایش دهید؟

یوسفی با اشاره به اینکه ما به دنبال افزایش حق افزودن ارزش و ایجاد منابع جدید برای شهرداری ها هستیم ، اظهار داشت: من سه ماه قبل از اوضاع اهواز در پاییز ابراز نگرانی کردم ، دیگران در یک محیط می گویند “کاندیدا با کار شهردار ، “اما ما همچنین اخطارهای مناسبی را به AFA و جهاد کشاورزی داده ایم ، و چرا آنها نباید این مشکل را در نظر بگیرند؟” داوطلب باید به افراد نیاز داشته باشد.

وی شکایت کرد: “اگر در سال 1985 معادل 144 میلیون دلار بدهی جهانی پسماند اهواز به درستی مدیریت شد و از مقامات دولتی هنگام نظارت سوالاتی پرسیده شد ، امروز چنین نیست.

یوسفی این سوال را مطرح کرد که “از سال 1985 ، پروژه هایی در زمینه AFA شرح داده شده اند ، اما چرا آنها اجرا نشده اند؟” وی ادامه داد: “شاید در گذشته بارندگی کم بوده است و موضوع زهکشی سطحی در اولویت نیست ، اما به همین دلیل است که این موضوع مورد بحث قرار نمی گیرد. من به عنوان نماینده مردم ، از شهروندان شرمنده خواهم بود اگر دولت به مسئولیت های قبلی خود عمل نکرده و اکنون چه خواهد کرد؟

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شرکت آبفا و دولت پمپ قطعات آسیب دیده را مورد بازرسی قرار نداده اند و امسال منطقه سپیدار که هرگز دچار آبگرفتگی نشده است امسال با 12 میلی متر اول آب گرفتگی شد و همه اینها نشان می دهد که پمپ ها آسیب دیده اند.

وی گفت: مسئولان در روز فاجعه قضاوت می كنند و ما نباید شرمنده مردم باشیم ، وقتی كه من چند ماه پیش در مورد سیل هشدار دادم.

یوسفی افزود: درست است که در این مورد اقداماتی صورت گرفت اما چرا کار مسئولان مربوطه به اتمام نرسید؟ نمی توان به مردم گفت که سیل امسال 15٪ کاهش یافته است. چه تفاوتی برای افرادی که جان خود را از دست داده اند وجود دارد؟ چرا فعالیت ها طی چند روز آغاز شد؟

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در پایان این طرح پرسید: از دو میلیارد تومان درآمد پیش بینی شده شهرداری اهواز ، چقدر بدهی برای حل این مشکل داده شد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا