مجلس

ناهماهنگی و تعارض بین تیم اقتصادی دولت- عامل اصلی گرانی‌ها

جعفر قادری در گفتگو با پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، با انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور گفت: متاسفانه شرایط اقتصادی کشور خوب نیست و تیم اقتصادی دولت هنوز قادر به مدیریت اوضاع اقتصادی نیست.

وی گفت: برخی اختلافات بین تیم اقتصادی دولت نتایج خود را در بازار نشان داده و این مسئله مشکلاتی را در حوزه معیشت و اقتصاد برای مردم ایجاد کرده و می توان گفت مشکلات ما در زمینه تورم بخشی از این امر به دلیل اختلاف در تیم اقتصادی دولت است. ”

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل مغایرت تیم اقتصادی دولت مشکلاتی بوجود آمده است ، از جمله عدم ثبت به موقع سفارش کالاهای اساسی ؛ همچنین ، از ظرفیت صادرات برای تأمین نیازهای وارداتی کشور به خوبی استفاده نشده است و همه این عوامل در افزایش قیمت ها تأثیرگذار بوده اند.

گادری گفت: یکی دیگر از دلایل گرانی برخی کالاها و خدمات در کشور این است که دولت هنوز نمی داند برخی محصولات کشاورزی تحت وزارت صمت یا جهاد و وظایف وزارتخانه های صمت و سکوت در این زمینه است. عدم هماهنگی بین جهاد کشاورزی و ایجاد مشکل در زمینه تورم است.

وی تأکید کرد: یکی از راه های حل مشکلات اقتصادی کشور و از بین بردن گرانی برخی کالاها در بازار ، رفع اختلافات بین وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی است و وقتی این هماهنگی ایجاد شود ، پس از آن ممکن است در کاهش قیمت ها تأثیر بگذارد. “

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا