مجلس

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی: در حال تقابل استراتژیک با اسرائیل به خصوص در منطقه غرب آسیا هستیم

قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ویژه برنامه ای که از شبکه سوم سیما پخش شد ، با تسلیت شهادت دانشمند محسن فخری زاده اظهار داشت: ما را در اوج پیشرفت علم و دانش جهانی نگه دارید.

وی با اشاره به تحریم های غرب و ارتباط آنها با کشتار و تخریب فیزیکی دانشمندان این کشور گفت: “ما با اسرائیل به ویژه در منطقه غرب آسیا در یک تقابل استراتژیک هستیم. پس از سال 2001 و بحث در مورد طرح جدید خاورمیانه ، موساد طرحی را به نام سلول های سلول ایجاد کرد که بر اساس این اصل بود که از طریق رقابت مذهبی می توانند منطقه ای را به آتش بکشند و کشورها را به آتش بکشند و تقسیم کنند. کشور قدرتمندی مانند ایران در منطقه حضور داشت و اجازه اجرای این طرح را نمی داد. اگر ایران نبود ، این اتفاق می افتاد و بیش از نیمی از کشورهای منطقه از هم پاشیده می شدند. بنابراین ، ما در یک تقابل استراتژیک عمیق با رژیم جعلی صهیونیستی قرار داریم.

قاضی زاده هاشمیی افزود: “وقتی با آمریکایی ها روبرو می شویم ، فن آوری لازم را برای شکست اهداف آمریکایی داریم ، یعنی به نقطه مهار رسیده ایم ، یا وقتی حاج قاسم وارد منطقه می شود و از آن طرف حمله به پارلمان رخ می دهد ، یا ما در هزاره هستیم کیلومتر “. ما با موشک به آن طرف ساختمان ضربه زدیم و نشان دادیم که دانش از استقرار قدرت پشتیبانی می کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: “اگر آنها دانش و دانشمندان را هدف قرار دهند ، در قدرت سازی مثر است.

قاضی زاده هاشمی در مورد شهید فخری زاده گفت: شهید فخریزاده در پروژه واکسن شرکت فعال داشت و اکنون در کشوری که تحت چنین تحریم هایی قرار گرفته است ، بگذارید بگوییم وی اولین کشوری بود که واکسن را کشف کرد و همه دنیا به آن احتیاج داشتند. آیا می دانید این برای اروپا و ایالات متحده چه معنایی داشت؟ جدا از دلایل سیاسی که در مرحله تغییر بین ترامپ و بایدن وجود دارد ، آنها می خواهند منطقه ای پر از آتش را ببینند ، آنها همچنین برای حمله به شهید فخری زاده دلایل خاص و فنی داشتند.

وی با اشاره به قتل برجسته شهید فهری زاده تأکید کرد: “هدف آنها تظاهرات به نیروهای امنیتی اسرائیل و گفتن این بود که می توانیم وارد ایران شویم و کسی را بکشیم”. این نوعی گاری است. به عبارت دیگر ، این بدان معناست که در عقبه ، کشور دیگری تحت فشار زیادی قرار داشت. بنابراین ، اسرائیل تحت فشار شدید استراتژی جمهوری اسلامی قرار دارد ، و این نیز نوعی پاسخ به منطقه است ، و به دنبال الهام بخشیدن به اعراب بدبخت منطقه است که به آنها پیوسته اند.

قاضی زاده هاشمی با استناد به برنامه اقدام استراتژیک دوفوریت گفت: “ما در شورای امنیت سازمان ملل محدودیت های زیادی را پذیرفتیم که بسیاری از آنها در رابطه با NPT غیرقانونی بود و در نهایت انتظارات جمهوری اسلامی و ملت ایران در مورد لغو تحریم ها محقق نشد.” رهبر معظم انقلاب فرمودند که ما برای رفع تحریم ها در حال مذاکره بودیم و اگر تصمیم گرفته شد محدودیت ها را بپذیریم ، اما تحریم ها برداشته نشد ، پذیرش محدودیت ها بی معنی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما باید در جلسه این اقدام را انجام می دادیم و شهادت شهید فهری زاده به نوعی تسریع کننده تصویب این طرح بود. پاسخ صحیح مذاکره را تضمین می کند ، زیرا وقتی شما پاسخ ندهید ، هیچ مذاکره و تفاهمی وجود ندارد.

وی افزود: “به عنوان مثال ، اگر آنها برای غنی سازی 3 درصدی چانه زنی می كردند ، ما 5٪ و سپس 20٪ ایجاد می كردیم ، آنها همیشه به دنبال ما بودند و زمان به ضرر آنها بود ، اما در برجام متاسفانه عنصر زمان به صدمه به جمهوری اسلامی “. و برجام فقط یک اتلاف بود ، زیرا عنصر زمان در رقابت استراتژیک بین ما و آنها به ضرر ما بود.

قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: “در این راستا ، محدودیت های غیرقانونی را یکی یکی و طبق برنامه رفع کردیم. به عنوان مثال ، غنی سازی 20٪ ، محدودیت کیلوگرم مواد غنی شده ، سایت اراک ، غنی سازی مربوط به دارو ، محدودیت های پروتکل و پروتکل اضافی همراه با جدول زمانی و بر اساس مراحل برنامه ریزی شده برای تغییر رفتار آنها هنگام لغو تحریم ها حذف می شود.

نایب رئیس اول مجلس ادامه داد: نام این طرح اقدامات راهبردی برای لغو تحریم ها است ، یعنی وقتی نباید تحریم ها لغو شود ، ما دلیلی نداریم که در قاعده ای که به ضرر جمهوری اسلامی است ، بمانیم.

با توجه به تضمین اجرای فوری برنامه اقدام استراتژیک برای لغو تحریم ها ، قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: بند آخر این طرح پیش بینی می کند ، مطابق با قانون مجازات اسلامی ، کسانی که این کار را انجام ندهند مجرم شناخته و مجازات می شوند. به عبارت دیگر ، مظلوم مجازات می شوند.

وی افزود: “به نظر می رسد بایدن می تواند به برجام برگردد ، اما اگر ما از خود اقدامی نشان ندهیم ، چرا باید به تعهدات رهبری خود عمل كند. برخلاف آنچه در این طرح پیش بینی کرده ایم ، آمریکایی ها متعهد به انجام تعهدات خود در قبال شورای امنیت سازمان ملل هستند و آمریکایی ها به غیر از آن زبان دیگری نمی فهمند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد آنچه برخی افراد برنامه جلسه را مغایر منافع ایران می دانند ، گفت: “این هشت سال تجربه ما در دولت آقای روحانی کاملاً روشن است که چه چیزی درست است و چه غلطی ؛ نتیجه این هشت سال خروج از برجام ، تحریم ها و قتل های حاج قاسم و شهید فهری زاده ، گرچه قبلاً تحت چنین فشارهایی نبودیم و از یک مزیت برخوردار بودیم. اکنون ما در مورد ایده صحبت نمی کنیم ، ما در مورد تجربه صحبت می کنیم ، و در طول این هشت سال ما نتایج را دیده ایم ، و ما بر اساس در مورد آنچه در دنیای واقعی اتفاق افتاده است

وی افزود: “دولت و وزارت امور خارجه راهی را به مردم ایران تحمیل کرده اند و ما همه راه را طی کرده ایم. از 4 سال گذشته ترامپ حضور داشته و اقدامات وی شناخته شده است و ما باید چه کار کنیم؟ ” برخی از مردم می خواهند مردم ایران از ترس مرگ خودكشی كنند در حالی كه خدا به یك بنده بزرگوار كمك می كند ، اما چون آنها ما را ترساندند و آماده كردند ، ما با این مشكلات مواجه شدیم.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: “اگر می توانستیم در برابر فشار مقاومت کنیم ، بدانید که وضعیت ما باید خیلی بهتر از این باشد و قبل از این دوره اوضاع بهتر بود و در آن روزها بدترین وضعیت اقتصادی کشور بود. وقتی پول کافی نداشتیم. ” ما راه را برای دشمنان باز کردیم و آدرس سیستم بانکی ، اطلاعات مالی و اقتصادی ، اطلاعات مربوط به شرکتهای تجاری ، دادگاهها ، شرکای تجاری و اطلاعات دانشمندان را در اختیار آنها قرار دادیم و به آنها اجازه دادیم در همه زمینه ها بر ما فشار بیاورند. سپس ما همانگونه که آنها به ما تحمیل کردند عمل کردیم و اکنون ، وقتی کار از بین می رود ، به دنبال مجرم هستیم.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: ما باید واقعاً با ملت صحبت کنیم و بگوییم که مردم ایران برنامه ای برای تقسیم آسیای غربی دارند. چرا آنها به دنبال تجزیه ترکیه ، عراق و عربستان سعودی هستند ، زیرا آنها نمی خواهند هیچ کشوری قدرتمندتر از اسرائیل در منطقه باشد ، بنابراین آنها معتقدند که کشورها باید کوچک شوند و اسرائیل باید به تدریج آنها را اشغال کند و بخشی از آنها شود مانع راهبردی اسرائیل.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا