دولت

ممنوعیت تردد و خروج از شهر ها از شنبه اول آذر اجرا می شود

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، “علی ربیعی” روز یکشنبه پس از جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه امروز هیئت دولت در ستاد ملی مبارزه با کرونا با تأکید بر لزوم همکاری و همکاری دستگاه های مختلف گفت: همه دستگاه ها باید برای موفقیت در مقابله با مشکلات کمک کنند. رئیس جمهور تأکید می کند که همه دستگاه ها و وزارتخانه ها موظف به اجرای دقیق مصوبات هستند و همه مولفه های دولت و همه ارکان سیستم باید برای کنترل ، مدیریت و کاهش شیوع ویروس همکاری کنند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور با بیان اینکه در جلسه امروز چندین استراتژی مورد بحث و بررسی قرار گرفت ، گفت: اولین بحث موضوع تعطیلی عمومی بود که قرار بود از اولین شنبه ماه دسامبر اجرا شود. در این تعطیلی گسترده ، حتی خروج از شهرها سخت خواهد بود و تردد از شهر به شهر ممنوع است.

به گفته وی ، در این تعطیلی گسترده ، فقط تولیدکنندگان و تأمین کنندگان کالاها و محصولات ضروری فعال خواهند بود. امروز علاوه بر تعطیلی عمومی ، موضوع افزایش آزمون نیز مطرح شد و تصمیم بر این شد که سازمان برنامه و بودجه بودجه هایی را به وزارت بهداشت تحویل دهد تا آزمایش به 100000 نفر برسد.

سخنگوی دولت با اشاره به استفاده از ظرفیت های تولید ملی در آزمون ها گفت: این تولید ملی به تست هایی که پاسخ فوری دریافت می کنند کمک خواهد کرد و این یک موفقیت است.

وی با بیان اینکه طرح مصوب پویا است و لزوماً طی دو هفته به پایان نخواهد رسید ، اظهار داشت: طرح مصوب مداوم خواهد بود و تا دو هفته هدف قرار نخواهد گرفت. یعنی اگر بعد از دو هفته تعداد بیماران در مناطق کاهش یابد ، اوضاع تغییر می کند و اگر کاهش نیابد ، می توان اجرای آن را تمدید کرد.

سخنگوی دولت با اشاره به تأکید رئیس جمهور بر آمادگی برای تصویب نتیجه گیری کارشناسان ، گفت: تمام پیشنهادهای مطرح شده از سوی وزارت بهداشت در جلسه امروز به تصویب رسید و حتی هنگام بحث آموزش نیز تأکید شد که می توان هر سه وضعیت را متفاوت بررسی کرد. این باید سختگیرانه تر شود و هر سه وضعیت باید به صورت غیابی تکمیل شود.

ربیع همچنین در مورد افزایش مراقبت از بیماران سرپایی گفت: بستن و آزمایشات گسترده به ویژه درمان سرپایی و بودجه معاینه عمومی همراه با نهادینه شدن فرهنگ در مردم مورد بررسی قرار گرفت و وزیر فرهنگ و رهبری اسلامی مسئول نهادینه سازی فرهنگ در مردم بودند. سازمان صدا و سیما نیز برای حرکت به جلو نیاز به همکاری در این زمینه دارد.

سخنگوی دولت در مورد اتصال آزمایشگاه ها به سیستم اپل گفت: وزارت ارتباطات کارهای بسیار خوبی در این زمینه انجام داده است و تمام نتایج به این سیستم مرتبط خواهد شد. در ابتدا به افراد در ساعت 4030 اطلاع داده می شود ، اما اگر قربانیان اطاعت نکنند با جریمه های شدیدی روبرو می شوند و از ورود به راه آهن ، هواپیما و دفاتر منع می شوند

وی یادآور شد: گزارشاتی که از ابتدای فعالیت سیستم به دست ما رسیده نشان می دهد تعداد معینی از افراد آلوده ، یعنی حداقل 25٪ آنها فعال بوده و در یک روز در سطح شهر جابجا شده اند. برخی از رانندگان فعال بصورت آنلاین آلوده شده اند و این نشان می دهد افراد آلوده در حال جابجایی در جامعه هستند. این سیستم از جابجایی افراد آلوده در سطح شهر جلوگیری خواهد کرد.

ربیع با بیان اینکه با اجرای این طرح 100 شهر تعطیل می شود ، گفت: ضمن اجرای این طرح ، تجربه سایر کشورها در نظر گرفته شد اما نباید خدمات برای مردم بسته شود.

سخنگوی دولت گفت: “مسئله دیگری که رئیس جمهور امشب به آن اشاره کرد این بود که وی به وزارت رفاه دستور داد تحقیقات لازم را در مورد نحوه محافظت از افراد آسیب دیده در طی یک تعطیلات دو هفته ای انجام دهد.

دستیار رئیس جمهور در امور اجتماعی گفت: “فردا بعد از ظهر ، ما جلسه ای با همین موضوع در مورد افرادی که ممکن است تحت تعطیلات قرار بگیرند در این دو هفته برگزار خواهیم کرد ، خواهیم داشت.”

وی ادامه داد ، “ما اهداف سه ماهه و ماهانه را پیش بینی می کردیم. برنامه ماهانه باید درصد مشخصی از مرگ و میر را کاهش دهد و برنامه سه ماهه درصد بالاتری داشته باشد. دلیل هدف گذاری یک ماهه این است که وقتی 2 هفته وقت استراحت داشته باشیم ، تأثیر آن در عرض یک ماه نشان داده می شود.

سخنگوی دولت افزود: تمام بحث هایی که امروز در دولت انجام شد ، حل مشکلات وزارت بهداشت و همچنین حوزه اجرا و چگونگی اجرای آن و همچنین تأخیرهایی بود که امروز در دولت اتفاق افتاده است.

ربیع خاطرنشان کرد: “همه اعضای دولت موظف به رعایت دقیق تمام تصمیمات گرفته شده در ستاد ملی بودند. به ویژه آقای رحمانی فضلی به عنوان فرمانده قرارگاه وظایف بیشتری در این زمینه دارد که آنها در جلسه توضیح و بحث کردند.

وی در پاسخ به اخبار در ساعت 8:30 بعدازظهر و تعطیلی روز شنبه ، گفت: “هنگامی که این موضوع در مقر ملی کرونا بحث شد ، برخی از مدیران گفتند که ما باید آماده باشیم. برای ممنوعیت سفر به استان ، باید از قبل اعلام کنیم که مردم برنامه ریزی می کنند.

سخنگوی دولت ادامه داد: “همکاری بسیج برای کنترل و نظارت بر تعطیلی گسترده نیروی انتظامی ضروری بود و تعطیلی ادارات نیز به برنامه ریزی نیاز دارد.”

ربیعی با بیان اینکه نباید محل های اصلی کار و خدمات عمومی تعطیل شوند ، توضیح داد: بنابراین آماده سازی و آماده سازی چنین تعطیلی گسترده یک هفته طول کشید ، بنابراین اگر شنبه اعلام کنیم می خواهیم از فردا این تعطیلی را داشته باشیم. عیب های زیادی داشتیم.

وی از تعداد افراد در جلسات به عنوان یکی از موضوعات مربوط به تصمیمات جلسه نام برد و افزود: مطابق تصمیم ستاد ملی کرونا و پیشنهاد و استقامت وزارت بهداشت از این پس ، بیش از چند نفر نمی توانند زیر سقف جمع شوند. این می تواند برای کل سیستم اداری ما مشکل ایجاد کند.

دستیار رئیس جمهور در امور اجتماعی گفت: “حضور یک سوم کارمندان در محل کار در سیستم اداری باید آماده شود ، بنابراین تصمیم صحیحی بود که اعضا از رئیس جمهور دعوت کنند تا همچنین موافقت کنند که تعطیلات از روز شنبه آغاز شود.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا