سیاست خارجی

ملاقات خطیب زاده با مقامات افغانستان

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، سعید خطیب زاده نماینده و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه های وزارت امور خارجه که برای گفتگو در مورد همکاری های فرهنگی و رسانه ای به افغانستان سفر کرده بود ، با چندین مقام فعلی و پیشین افغانستان از جمله عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی آشتی ملی دیدار کرد. ؛ وزیر اطلاعات و فرهنگ ، معاون وزیر امور خارجه و همتای وی در وزارت امور خارجه و حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان با یکدیگر دیدار کردند و در مورد توسعه و تعمیق روابط فرهنگی و همچنین سازوکارهای افزایش همکاری در زمینه گفتگو و تبادل رسانه گفتگو کردند.

نشست مشترک با برخی از نمایندگان مجلس ، نمایندگان نخبگان فرهنگی و رسانه ای و برخی اتاق های فکر ، دیدار با رئیس دانشگاه کابل و برخی از روسای دانشگاه ، مصاحبه با تلویزیون آریانا و گفتگوی صریح و دوستانه با دیگر مدیران و نمایندگان رسانه در این کشور از جمله دیگر برنامه های این سفر سخنگوی وزارت امور خارجه بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در جریان بازدید از دانشگاه کابل ضمن ابراز تسلیت به دولت و مردم افغانستان ، به ویژه خانواده های دانشجویان دانشگاه که اخیراً در یک حمله تروریستی کشته شده اند ، به پاس احترام به مقام شامخ شهدا ، تاج گل اهدا کرد.

تعمیق روابط استراتژیک فرهنگی ، مبادله هیئت های رسانه ای و دعوت از نمایندگان رسانه ها و چهره های برجسته فرهنگی و علمی از افغانستان از دیگر اهداف سفر وی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا