دولت

مفاد سیستم نظارت و ارزیابی مدیریت بحران به دولت ارائه شده است

بر اساس این گزارش ، سید سلمان سامانی معاون هماهنگ کننده و سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد که آیین نامه سیستم نظارت و ارزیابی مدیریت بحران برای برنامه ریزی توسط معاون اول رئیس جمهور برای برنامه ریزی ارسال می شود. و تأیید شده وی افزود: این آیین نامه برای نظارت دقیق بر فعالیتهای همه دستگاهها در زمینه مدیریت بحران و اطمینان از اجرای اهداف قانونی و استراتژی ملی مدیریت بحران ، برنامه ملی کاهش خطر بلایا و برنامه آمادگی و واکنش ملی است. همچنین مفاد مربوط به برنامه بازسازی و مرمت ملی و اجرای کیفیت را تدوین و تدوین کرده است.

سامانی تصریح کرد: بر اساس این آیین نامه سازمان مدیریت بحران کشور از طریق دبیرخانه شورای عالی مدیریت بحران گزارش عملکرد دستگاه‌ها را به طور سالانه به رئیس محترم جمهور ارائه می‌کند.

معاون هماهنگی وزارت کشور تصریح کرد: مفاد این گزارشها لازم است صریح و روشن و برای افکار عمومی قابل بهره برداری بوده و از جنبه های ترویجی و مشارکتی برخوردار باشد، به ویژه آنکه نقاط ضعف و راهکارهای رفع آنها را نیز بیان کند.

سامانی یادآور شد: پیش نویس این آیین‌نامه در قالب ۲۶ ماده توسط وزیر محترم کشور به معاون اول رئیس‌جمهور ارسال گردیده تا در دستور کار بررسی هیئت محترم وزیران قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا