مجلس

مصوبه هسته‌ای مجلس پیامی به ۱+۵ است/ مخالف مذاکره کردننیستیم

سید میرحسین قاضی زاده هاشمی ، در پاسخ به انتقاد برخی از مقامات دولتی از برنامه اقدام استراتژیک برای لغو تحریم ها و حمایت از حقوق ملت ایران ، اظهار داشت: جهان و حل مسائل بین ما از طریق گفتگو نیست.

وی تأکید کرد: منتها حرف ما آن است که زمان نباید به لحاظ استراتژیک به ضرر جمهوری اسلامی ایران باشد و در شرایطی که ما تعهدی را پذیرفتیم و اقدامات خودمان را انجام دادیم اما طرف مقابل تعهدات خود را انجام نداد، تا زمانی که ما در این تعهدات بمانیم، طرف مقابل انگیزه ای برای انجام وظایف خود ندارد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس در این شرایط زمان به ضرر ما است و ما هر چقدر بیشتر بمانیم، دست و پای خودمان را قفل کرده ایم و طرف مقابل با خاطر جمع به وظایفش عمل نمی کند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: ما می گوییم که مذاکره و گفتگو باید با چاشنی اقتدار باشد. به این معنا که به طرف مقابل بگوییم هر گاه آنان به وظایف خود عمل کردند ما هم محدودیت های برجامی را عملیاتی می‌کنیم.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران عملا این بود که ما به کشورهای اروپایی، آمریکا و حتی شرکای خود یعنی چین و روسیه این پیام را بدهیم که زمانی که طرف مقابل تعهداتش را عملیاتی کند، ما هم محدودیت‌های برجامی را می‌پذیریم اما اگر آنان به وظایف خود در برجام عمل نکنند، ما هم به وظایف خود در برجام عمل نخواهیم کرد و ما این طرح را تدوین کردیم تا معادله را معکوس کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا