سایر

محسن رضایی: برخی دولتمردان به جای عمل به وظیفه خود در قبال اصل ۳۱ قانون اساسی، به حافظ منافع سوداگران زمین و مسکن تبدیل شده اند

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، محسن رضایی در روز جمعه ، با تأکید بر اینکه در مقابل بسیاری از پیشکسوتان جانبازان دفاع جهادی و جنگ شیمیایی اظهار داشت: یکی از مهمترین آرمان های انقلاب ما حفظ حرمت مقدس انسان در دو قرن گذشته است روسیه امیدوار است که مردم ما را در فقر و نیاز نگه دارد ، عزت این مردم تاریخی و حماسی را زیر پا بگذارد ، مردم را ناتوان و رنج نبرد و از این طریق دولت را از حمایت مردمی محروم کند تا دولت ما دیه را بپردازد.

رضایی افزود: “پس از پیروزی انقلاب ، نمایندگان دولت و امام خمینی (ره) این آرمانهای مقدس و انسانی را از جمله در متن قانون اساسی جدید” با اولویت قرار دادن نیازمندان “برای تهیه هر فرد و خانواده ایرانی متناسب با نیاز خود به مسکن احتیاج دارد. در اصل 31 قانون اساسی تأکید شده است: “داشتن هرگونه مسکن مناسب از حق هر فرد و خانواده ایرانی است. “دولت موظف است اولویت را به کسانی که بیشتر به کمک احتیاج دارند ، به ویژه روستاییان و کارگران ، برای اجرای این اصل ، بدهد.”

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: “متأسفانه ، برخی از مقامات دولتی طبق اصل 31 قانون اساسی وظایف خود را انجام ندادند ، بلکه در عوض از منافع تجار زمین و مسکن و هرگونه شرایط پیچیده و تحقیرآمیز محافظت کردند افرادی که مخالف مدیریت مردم هستند. “آنها از آنها انتقاد کردند که با رسانه های قدرتمند و قدرتمند خود به او حمله کردند و او را به اتهامات مختلف متهم کردند. آنها با استفاده از تعداد زیادی از ابزارهای ظاهراً آگاه رسانه ای سعی می کنند بلافاصله تقابل بین مدیریت مردم و احزاب سیاسی و مخالفت با مدیریت مردم را به عنوان تقابل دموکراسی و دموکراسی ترسیم کنند. سوال من از روشنفکران واقعی (غیر از آنهایی که در شبکه های امنیتی زنجیره ای مطبوعات هستند) این است که ، کدام یک از طرفداران دموکرات می توانند چشم خود را بر وخیم شدن اوضاع اقتصادی ببندند و ظلم به همشهریان خود را توجیه کنند؟

رضایی گفت: در دهه 1970 ، تجاری سازی و حتی سرمایه گذاری زمین سرعت گرفت. در همان زمان ، من به رئیس جمهور وقت گفتم که یک قطعه زمین حق همه است. الان هم هنوز معتقدم همه شناسنامه ایرانی دارند ، صاحب زمین این زمین هستند و حق مسکن دارند.

وی گفت: “قانون نمی تواند چنین بگوید. ما نمی توانیم به كودكانی كه شاهد تخریب سوله مادر زحمتكش او بوده اند ، بگوییم. این قانون برای عزت و امنیت مردم است. ما در جایی نیستیم كه قانون برای مردم عادی مضر باشد ، یا در قانون. در مواردی که برای سیاستمداران و افراد قدرتمند مضر باشد ، قانون قابل اجرا نیست و ما نمی توانیم توضیحی برای جلوگیری از اجرای قانون بیابیم. کودک در بندرعباس حق استعلام از مفاد اصل 31 قانون اساسی را دارد؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام وقتی از صحنه دردناک تخریب یک کلبه در بندرعباس صحبت می کرد ، تأکید کرد که فریاد این زن و فرزندانش روح قانون اساسی و وجدان عمومی را خدشه دار می کند. آقای روحانی روز اول آمد ، گفت سرهنگ نیست بلکه وکیل است. کدام وکیل و مجری قانون اساسی اصل 31 قانون اساسی را که مسئولیت های دولت را تعیین می کند فراموش کرده است؟ مردم امروز می گویند من می خواهم کسی بگوید که من رئیس نیستم ، من یک سرباز هستم.

رضایی هنگام صحبت از انتظارات مردم از دادگستری در برخورد با عاملان ، گفت: “خدا را شکر ، آقای رئیسی اقدامات خوبی را در شعب مختلف دادگستری برای تأمین عدالت و بازگرداندن حقوق عمومی انجام داده است ، عاملان چندین پرونده (کرمانشاه و اکنون بندرعباس) باید تدوین طرحی را برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی در نظر بگیرند ؛ ثانیا ، طبق اصل 31 قانون اساسی با آنها برخورد شود مقامات دولتی مسئولیت دارند.

دبیر کمیته بازرسی اضطراری گزارش کاملی از مشکلات قربانیان جنگ شیمیایی در هنگام شیوع ویروس دریافت کرد و از خدمات کادر پزشکی به عموم مردم خصوصاً جانبازان شیمیایی تشکر کرد و از مردم خواست با کادر پزشکی بیشتر برای سرکوب ویروس همکاری کنند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا