دولت

لزوم رعایت جدی پروتکل ها در شرایط فعلی

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، حجت الاسلام حسن روحانی ، رئیس دولت صبح روز شنبه در مرکز ملی ، گفت: “با تشکر از جلسات مرکز ملی و همچنین جلسات کمیته ، 420 قطعنامه تا به امروز ، و به 35 مقام اطلاع داده شده است.

روحانی گفت: طبق گزارشاتی که به من داده شده ، 85 درصد از مصوبات ستاد ملی کرونا اجرا شده است. جاده ها از ابتدای ماه نوامبر برای 43 شهر ساخته شد و از 5 نوامبر تا 46 شهر و از دسامبر به بعد تأثیرات مثبتی داشت. همه این تأثیرات و پیامدهای مثبت بر اساس چگونگی همکاری افراد بنا شده است و اگر افراد احساس کنند این بیماری مسری و خطرناک است و آنها باید از یک سبک زندگی سالم پیروی کنند ، نتایج خوبی خواهیم گرفت سلامتی برای حفظ سلامتی و تابعیت آنها. بله ، محدودیت هایی برای اعمال در هر پایه قرمز یا روشن وجود دارد.

وی گفت: “ما امیدوار بودیم كه شاهد شرایط بهتر و افراد با هم باشیم.” “ما وارد مسیری 500 فوت در روز شدیم و پیش بینی ها روشن بود که در ادامه با وضعیت بسیار بدتری روبرو خواهیم شد ، اما روش ها در این دو هفته جواب دادند.” امروز به روشی 300 فوت اتفاق افتاد که به ما امکان می دهد شرایط بهتری داشته باشیم و افراد بیشتری با هم کار کنند.

رئیس جمهور ، استفاده از ماسک را یادداشت کرد و به اجتماعی و جلوگیری از حرکت غیرضروری به عنوان اصول اصلی ضد کرونا اشاره کرد و گفت: “هرچه میزان تردد و تجمع بیشتر باشد ، جایی که مشکلات ما افزایش خواهد یافت. ” در اروپا ، از آنجا که تمام قوانین سفت و سختی را که وضع کرده اند ، دیدم که در تابستان که موقعیت هایی وجود دارد ، چگونه به نظر می رسند در کشور ما نیز ، اگر اجرای قوانین نادیده گرفته شود و مردم وضعیت موجود را احساس کنند معمولاً کمتر از یک ماه بعد ، ما به سخت ترین شرایط باز خواهیم گشت.

وی ادامه داد: “رعایت قوانین بسیار مهم است ، حتی وقتی به واکسن می رسیم.” حتی اگر واکسن در دسترس همه باشد ، اجرای قوانین همیشه باید در دستور کار ما باشد. از آنجا که چندین هفته طول می کشد تا واکسن بعد از واکسن تزریق شود ، از طرف دیگر ، اثر واکسن مشخص نیست و اثربخشی این واکسن ها نامشخص است.

روحانی گفت: “ما نمی توانیم به واکسنی که دریافت نشده امیدوار باشیم.” اگرچه واکسن موثر است ، اما به دلیل ظرفیت تولید مقدار لازم دارو تولید نمی شود. و به امید یک واکسن ، نباید مراقبت را دست کم گرفت و ما معتقدیم که واکسن می رسد و مشکلات ما برطرف می شود. ما می دانیم هیچ واکسنی 100٪ موثر نیست. ویروس تغییرات نقشه دیگری نیز دارد.

به گفته دفتر ملی ضد کرونا ، رئیس جمهور نظارت بر قوانین بهداشتی بر کلیه وظایف انسانی را گفت و تأکید کرد: و ما روزانه به 100000 آزمایش رسیده ایم که می تواند برای تشخیص بیماری ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. به ما کمک کنید این افراد را در اسرع وقت شناسایی کنیم اما در تخت های بیمارستان موجود نیست.

وی ادامه داد: “افرادی که نارسایی قلبی دارند باید دوره قرنطینه را کنترل کنند و با کسانی که قرنطینه را نقض می کنند باید برخورد شود.” این بسیار حیف است که فردی آلوده و شناخته شده باشد و به او گفته شود که از قرنطینه خارج شود و ساختمان را ترک کند و همچنین تصمیم گرفته است از هواپیما و قطار برای سفر استفاده کند. ما باید این حقوق و محدودیت ها را در جهت منافع مردم در نظر گرفته و به آنها پیگرد قانونی دهیم.

روحانی گفت: هر زمان نظارت بر اجرا و اجرای قوانین مهمتر باشد ، چند هفته بعد شرایط مناسبی را پیدا کرده ایم. در آوریل و اوایل ماه مه ، به دلیل انطباق مردم با قوانین نظارتی ، اثرات آن را دیدیم و وضعیت ما در ماه ژوئن بسیار بهتر شد ، اما به محض اینکه مردم احساس کردند این بیماری مشکلی ایجاد نمی کند ، مسافت را کاهش می دهد و مسیر را افزایش می دهد. اگر اقدامات دو یا سه هفته گذشته نباشد ، ما با طیف گسترده ای از امواج روبرو هستیم ، امروز با معضلات اجتماعی روبرو خواهیم شد.

رئیس جمهور از وزارت بهداشت ، پلیس ، بسیج و سایر ارگان های درگیر در اجرای سیاست های بهداشتی و مبارزه با ویروس کرونا تشکر کرد. بیا یک نگاهی بیندازیم. افرادی که مسئولیت های بالایی در سیستم دارند از اهمیت بیشتری برای مردم برخوردار هستند و باید بیش از سایرین رعایت قوانین نظارتی را رعایت کنند. اگر این افراد از شواهد پیروی نكنند ، باعث می شود كه مردم تصور كنند كه نیازی به اجرای این قوانین ندارند.

وی افزود: “ادارات ادارات ، ادارات و سازمان ها باید در رعایت قانون هوشیار باشند تا مردم بتوانند از قوانین خود پیروی کنند.” با همکاری مردم توانستیم 160 منطقه قرمز را به 64 منطقه کاهش دهیم. عزیزان ما باید بدانند که هرچه بیشتر توجه کنند ، از محدودیت کمتری برخوردار می شوند و نمونه های اساسی و بهداشتی در هر شهر کمتر دیده می شود و آنها اطمینان دارند که در هفته های آینده با محدودیت های بیشتری روبرو خواهیم شد.

روحانی ادامه داد: در گزارش های ارسالی امروز شاهد بودیم که 7 شهر در وضعیت داغی قرار دارند و به همین دلیل به فرمانداران و فرمانداران اطلاع داده شد که باید بلافاصله و به طور گسترده انجام شوند این فداکاری ها ، موقعیت والای آنها را بسنجید تا دچار مشکل نشویم. ” اوضاع تهران نیز سبک است اما اکنون در مرز هستیم. تمام مطالعات نشان می دهد که در تابلوی چراغ راهنمایی در تهران ، همه نیروها باید عمل کنند و همه قوانین باید با احتیاط انجام شود. اگر قوانین به درستی اجرا نشوند ، ممکن است بعد از یک یا دو هفته به حالت عادی برگردند. برگردیم به رنگ قرمز. باشد که بتوانیم هرچه زودتر از این وضعیت خارج شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا