مجلس

لزوم بررسی وضعیت پالایشگاه ها از منظر پدافند غیرعامل

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس،سید میرحسین قاضی زاده هاشمی ، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به همراه مالک شریعتی ، رئیس مجلس انرژی و آشوری و مرادی ، نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس ، از پالایشگاه نفت بندرعباس و پالایشگاه ستاره خلیج فارس بازدید کردند .

در سفر به هرمزگان ، سید میرحسین قاضی زاده هاشمی ، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ، با حضور مدیر عامل ، مدیران ارشد این شرکت و معاون سیاسی استاندار گفت: “یکی از دلایل مقاومت اقتصادی ما فشارها و تحریم های خارجی کاری است که شما انجام می دهید. ” و اگر این پالایشگاه و اقدامات شما نبود ، احتمالاً ما در بحث بنزین با مشکلات زیادی روبرو می شدیم ، و این هم مسئله اقتصادی و هم امنیتی است و امیدوارم در برنامه ریزی موفق باشید و همه چیز پیشرفت کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ای کاش روزی فرا برسد که ما یک قطره نفت خام صادر نکنیم و آن را نفروشیم و ارزش زنجیره تولید به حدی برسد که بتوانیم مواد معدنی را تأمین کنیم. حداکثر ارزش افزوده ایجاد شده و ایجاد مشاغل. ” و ثروت ، قدرت و اقتدار ملت و کشور ، به طوری که دیگران جرات فشار آوردن بر کشور را ندارند.

وی با اشاره به اهمیت تولید ناخالص داخلی جهان خاطرنشان کرد: اگر سهم ما از تولید ناخالص داخلی جهان به عدد قابل قبولی برسد و به عنوان مثال بیش از 10 درصد تولید ناخالص داخلی جهان را اختصاص دهیم ، وضعیت ما در زمینه روابط بین الملل تغییر خواهد کرد. او انجام می دهد

قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: ذکر چند نکته مهم است؛ اولین نکته این است که وضعیت پالایشگاه ها باید از منظر پدافند غیرعامل بررسی شود. آیا قرار دادن پالایشگاه ها در کنار هم درست است یا خیر؟ به عنوان مثال ، در عسلویه ، بسیاری از مراحل تصفیه خانه وجود دارد ، آیا این صحیح است یا خیر؟ زیرساخت های جدید احتمالاً می توانند در فاصله قابل قبولی فراهم شوند.

وی افزود: نکته دوم این است که شرایط کار بسیار دشوار است. آیا برنامه ای برای افزایش دستمزد نیروی کار وجود دارد یا خیر ، زیرا یکی از موضوعات مهم رسیدگی به مشکلات اقتصادی و فرهنگی و وضعیت آموزشی فرزندان نیروی کار است.

نایب رئیس اول مجلس اظهار داشت: طی بازدید روز گذشته از مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی مشخص شد اقدامات خوبی در زمینه نفت انجام شده است. بنابراین ، واضح است که ظرفیت هایی در کشور وجود دارد که توانایی همکاری دارند که در صورت ارزیابی ، بر تولید و صادرات تأثیر می گذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا