دولت

لزوم اطلاع رسانی مناسب دستورالعمل‌ها در مورد محدودیت های تردد به مردم

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، روحانی عصر دوشنبه در جلسه تجدید نظر نهایی در دستورالعمل های برنامه جامع معرفی محدودیت های پویا که از شنبه هفته آینده در شهرهای مختلف کشور اجرا می شود ، تأکید کرد: باید طرح شهرهای قرمز ، نارنجی و زرد به طور واضح و دقیق اعلام شود. تا صبح روز چهارشنبه مورد توجه مردم قرار گیرد و مراكزی كه باید به آنها اطلاع داده شود باید مورد استفاده قرار گیرند.

وی اظهار داشت: همچنین لازم است کلیه محل های کار ، کارمندان ، کارگران و بنگاه های اقتصادی ، مراکز آموزشی و گروه های ذکر شده در طرح توسط مقامات مسئول مطلع شوند.

روحانی خاطرنشان کرد: برای کنترل موج سوم ویروس که به دلیل شیوع روزافزون و بیماری زایی بسیار دشوارتر از گذشته است ، همه باید قوانین و مقررات را رعایت کنند و به عنوان یک وظیفه شرعی و اجتماعی با آن رفتار کنند. کارزاری مبتنی بر “همبستگی” بین دولت ، همبستگی بین نهادهای مدنی داوطلبانه و در نهایت ، همبستگی بین شهروندان و دولت.

وی گفت: “بسیج عمومی باید به آمادگی ملی برای مبارزه با بیماری منجر شود.”

روحانی با اشاره به اینکه “در باخت یا برد همه با هم هستیم و دولت به دنبال پیروزی و سلامتی ملی برای همه است ، اظهار داشت: بدون شک ، در برابر حداکثر تحریم ها و فشارها ، هرگونه تصمیم برای کنترل بیماری این یک تصمیم “دشوار” است. اما اولین اولویت در تصمیم گیری های دشوار و تعیین سیاست های بهینه “روح محبوب” هر ایرانی است.

رئیس جمهور با تکرار همه سیاستمداران ، رسانه ها و صاحبان غرفه ها تا صحنه تقابل و حفظ سلامتی مردم را به زمینه درگیری سیاسی تبدیل نکنند ، گفت: دولت و ستاد ملی آنتی کرونا و حاشیه نشینی رسانه ها وظیفه خود را به صورت منسجم و منسجم در خدمات بهداشت عمومی انجام داده اند و هرگز اجازه نداده اند این درگیری ها و حاشیه سازی مسیر خدمات را قطع کند.

روحانی افزود: همه ما به نوبه خود مسئول زندگی و سلامتی دیگران هستیم و باید در این نبرد چشمگیر یکدیگر را یاری دهیم و همه نهادهای دولتی مانند 9 ماه گذشته مبارزه با کرونا را در اولویت قرار دهند تحریم ها ، تمام تلاش ها و اراده ها برای تضمین سلامت افرادی که در این بسیج عمومی استفاده می شوند ، در مقایسه با وزارت بهداشت قویتر از قبل خواهد بود.

رئیس جمهور با تأکید بر اهمیت اطلاع رسانی دقیق و به موقع از جزئیات این طرح و جلب همکاری و پشتیبانی مردم ، گفت: کمیته تبلیغات موظف است از قابلیت های رسانه های کشور و از رسانه ملی و فضای مجازی محبوب در رابطه با این طرح. ” گزارش دهید تا کسی در این موضوع گیج نشود.

روحانی افزود: اطلاع رسانی در این زمینه باید به روشی عمدی و منحصر به فرد انجام شود و از اظهارنظرهای ضد و نقیض یا مشکوک و مبهم که موجب سردرگمی افکار عمومی می شود ، خودداری شود. از این نظر ، نقض موازین بهداشت عمومی باید به عنوان ضد ارزش در فرهنگ عمومی جامعه ایجاد شود و موارد نقض باید به عنوان حمله به حقوق بشر و حقوق عمومی تلقی شود.

رئیس جمهور گفت: “لازم است كه نیروهای پلیس و بسیج كاملاً و بدون استثنا تصمیمات انضباطی ، مقررات فاصله اجتماعی و محدودیت های شدید بهداشتی را اجرا كنند و افسران اقلیت بسیار كوچكی از متجاوزان را كه امنیت بهداشت جامعه را به خطر می اندازد “.

روحانی اظهار داشت: وزارت بهداشت همانطور که در بیانیه خود اشاره کردم ، باید به طور کامل و بدون سهل انگاری طرح نظارت بر قرنطینه بیماران و شناسایی تماس و زنگ هشدار را اجرا کرده و در صورت لزوم جریمه هایی را وضع کند.

رئیس جمهور همچنین به ستاد عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا دستور داد تا بر اجرای کلیه مصوبات ستاد ملی توسط دستگاههای مسئول نظارت و نظارت کند و گزارش ارائه دهد.

روحانی اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه نیز موظف است فوراً وجوه مورد نیاز وزارت بهداشت و سایر دستگاه های مسئول در امر رسیدگی به کرونا را تأمین کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا