دولت

فراهم سازی واکسن و داروهای مورد نیاز جامعه، امری ضروری است

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس ، اسحاق جهانگیری در این جلسه استراتژی تأمین واکسن را بررسی کرد و بر اهمیت سلامت مردم کشور و ضرورت تهیه واکسن و داروهای مورد نیاز جامعه تأکید کرد: “تهیه واکسن یک نیاز قانونی جامعه و حقی است که مردم از دولت انتظار دارند. می توان از آن برای تهیه واکسن و سایر داروهای مورد نیاز استفاده کرد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: “لازم است سازمان های مربوطه تمام تلاش خود را برای تسریع در روند تولید واکسن کرونا انجام دهند و اقدامات لازم را برای نهایی کردن قرارداد پیش خرید خرید واکسن از کشورهای دیگر انجام دهند.”

جهانگیری از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و وزارت امور خارجه خواست تا اطمینان حاصل کنند که دولت ضمن فراهم آوردن شرایط لازم برای تولید واکسن های تاج ، اقدامات پیگیری لازم را برای تهیه واکسن های تاج انجام می دهد. در خانه ، با دقت سعی کنید اقدامات انجام شده برای خرید واکسن های تاج خارجی را برنامه ریزی و کامل کنید.

وزیر امور خارجه ، رئیس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر امور خارجه بانک مرکزی نیز در این نشست حضور داشتند. وزیر بهداشت و آموزش پزشکی ، دکتر نمکی گزارشی از اقدامات تولید واکسن کرونا و پیش خرید واکسن از کشورهای دیگر را ارائه داد.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی همچنین به تلاش گسترده گروه های مختلف و شرکت های دانش بنیان برای تولید واکسن کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: در بین شرکت های دانش بنیان 4 شرکت در جایگاه برتر قرار دارند و یکی از آنها دارای مجوز است درباره واکسن کرونا افراد تحقیق کنید. ”

در این جلسه همچنین راه های تسریع در روند پیش خرید واکسن کرونا و نحوه تهیه و انتقال ارز مورد نیاز بحث و تبادل نظر شد و تصمیم بر این شد که آژانس های مربوطه از تمام ظرفیت موجود برای خرید واکسن کرونا از کشورهای مختلف استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا