امنیتی و دفاعی

عدم زیان رساندن مصوبه هسته‌ای مجلس به مصالح ملی

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس برنامه كلی مجلس كه حدود دو ماه پیش به اتمام رسید ، توسط رئیس محترم مجلس به شورای عالی امنیت ملی ارائه شد كه از اصل موضوع استقبال كرده و برخی از جنبه ها را جمع بندی كرد. .

تصمیم شورای عالی در مورد این طرح پس از طی مراحل تصویب و به عنوان تصویب شورا اعلام شد.

در تصمیم شورا ، از مجلس خواسته شد تا با شورای عالی امنیت ملی و دبیرخانه وزارت امور خارجه برای بررسی و نهایی کردن طرح تعامل و توافق کند.

در چارچوب اجرای مصوبه شورای عالی ، رئیس محترم مجلس و نمایندگان کمیسیون امنیت ملی قانونگذاری با نظر دبیرخانه در بسیاری از موارد با دبیرخانه مشورت کرده و مورد بررسی قرار داده اند.

برخی از نگرانی های طبیعی و متعارف دبیرخانه در مورد این طرح وجود داشت و با پیگیری مقامات مربوطه رفع شد.

تمام مراحل مختلف آن ، تا تصویب نهایی پیش نویس طرح ، طبق روال و مقررات عادی و قانونی مجلس انجام شد و دبیرخانه در این امر دخالتی نداشت.

مجلس ارزشمند نیازی به تصویب دبیرخانه و سایر دستگاهها ندارد ، مگر اینکه طبق قانون اساسی و شرع مقدس توصیه شده باشد و تحت نظارت شورای محترم نگهبان اداره می شود.

نظر تخصصی دبیرخانه در مورد مراحل تدوین ، تکمیل و تصویب قانون “اقدام استراتژیک برای لغو تحریم ها و حمایت از حقوق مردم” نشان می دهد که این قانون مشکل خاصی علیه منافع ملی ایجاد نمی کند و برعکس ، برعکس منافع ملی و مربوط به شأن و منزلت نهادهای حقوقی کشور است. این بحث ها است که به وحدت و هماهنگی ملی لطمه می زند.

اظهارات و رفتارهایی که در روزهای اخیر شاهد آن بوده ایم ، منافع ملی ، منافع گروهی و منافع جناحی را قربانی کرده است و اگرچه هیچ علاقه ای به کشور ندارند ، پیام ها و درخواست های غلط دشمنان است.

توسل به ارزشهای والای نظام و انقلاب ، به ویژه مسئله شهادت دانشمند انقلابی و شهید “محسن فخری زاده” و استفاده از آن در اختلافات سیاسی و جناحی ، خصوصاً آنچه در شرایط کنونی انتظار می رود. آنها تمام تلاش خود را صرف تحكیم وحدت و هماهنگی ملی و سازماندهی اوضاع كشور كرده اند ، و ضمن آماده سازی پاسخ قاطع به دشمن ، خائن بودن سوالات بزرگی را ایجاد می كند و به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی از رویکرد برخی از طرف های مایل به گسترش و پایداری آشفتگی و تضعیف نقش ، موقعیت و عملکرد دبیرخانه آگاه بوده و قصد ندارد به آن پاسخ دهد ، اما آن را کاملاً باور دارد و آن را اکیداً توصیه می کند. همه احزاب نیازمند ما احتیاط می کنیم که اجازه نمی دهیم منافع کشور مبنای سیاست مداران قرار گیرد و بحث را بی نتیجه بگذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا