هرمزگان

عدم اجرای قانون باعث شده تا هرمزگان در دو موضوع بسیار مهم آموزش و پرورش و بهداشت و درمان عقب بماند

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس ، احمد مرادی در جلسه شورای هماهنگی وزارت اقتصاد و دارایی در هرمزگان با بیان اینکه استان هرمزگان چیزی به جز حق قانونی خود در قبال درآمدی که برای کشور ایجاد می کند نمی خواهد ، گفت: وی قبلاً در این زمینه تعیین تکلیف کرده است.

وی تأکید کرد: “برای سالهای طولانی ، به دلیل عدم وجود سازمان های اجرای قانون ، هرمزگان از دو موضوع بسیار مهم آموزش و بهداشت عقب ماند. نمونه آن ساخت ناتمام بیمارستان کودکان است ، جایی که اگر هرمزگان سهمی از مازاد استان را پرداخت می کرد ، امروز شاهد توقف ساخت این بیمارستان و سایر پروژه های مشابه آموزشی و آموزشی نبودیم.

مرادی افزود: شرکت هایی که مشاغل آنها در یک استان مستقر است و در استان دیگر مالیات می پردازند باید محل فعالیت خود مالیات پرداخت کنند از جمله حدود 70 شرکت در هرمزگان.

مرادی درباره مالیات اصناف و بازاریان گفت: شیوع این خسارت مالی زیادی به بخش خصوصی ، مشاغل و اتحادیه های صنفی مختلف در هرمزگان وارد کرده است. از طرف دیگر اصناف و بازاریان در هرمزگان بیشترین همکاری را با مدیریت داشته اند. به دلیل مقررات منع رفت و آمد و قرنطینه ، عوامل اقتصادی بخوبی از مقررات استان برای بیماری عروق کرونر قلب پیروی کرده اند.

وی افزود: “اما مسائلی مانند مالیات در نظر گرفته شده برای اصناف نگرانی های این گروه را دوچندان کرده است ، بنابراین از وزارت اقتصاد و دارایی می خواهم که از اختیارات خود در مرکز استفاده کنند تا راه حلی برای این مشکل پیدا کنند تا شاهد استرس بیشتری باشند.” و نگران بازرگانان هرمزگانی نباشید.

مرادی همچنین در حمایت از پزشکان گفت که این گروه ها از جمله مراقبان هستند و باید خواسته ها و نگرانی های آنها در نظر گرفته شود.

برزگر ، مدیرکل پارلمانی وزارت اقتصاد و دارایی نیز در این نشست گفت: “پس از س Dr.ال دکتر مرادی از وزیر اقتصاد و جلسات متعددی که با وی در این زمینه داشتیم ، با معاون وزیر درآمد مالیاتی به بندرعباس رفتیم تا ملاقات کنیم. در این فرصت”. ما جلساتی را با مدیران منطقه ، نمایندگان اصناف و فعالان اقتصادی برگزار خواهیم کرد و تا رسیدن به نتیجه مطلوب ، این فعالیت ها را ادامه خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا