مجلس

ضرورت پیگیری حقوقی وزارت‌خارجه در مورد ترور شهید فخری‌زاده

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، عباس مقتدایی با تأکید بر لزوم تعقیب قانونی و بین المللی ترور شهید فکری زاده ، “وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سایر بخشهایی که قادر به اقدام در عرصه حقوقی هستند بلافاصله سازوکارهای مربوط به قانون ترور بین المللی را اجرا می کنند. باید فعال شود. ”

“طبق ماده 3 اعلامیه جهانی حقوق بشر مصوب 1948 ، ماده 6 میثاق حقوق مدنی و سیاسی ، مواد 1 ، 2 و 52 منشور سازمان ملل ، ما ما حق داریم برای احقاق حقوق خود در صحنه بین الملل استفاده کنیم ، برای پیگیری این موضوع باید از تمام توانایی های دیپلماتیک ، حقوقی و قضایی کشور استفاده کنیم.

نایب رئیس کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزارت امور خارجه باید نقش هماهنگی و پیگیری را به عنوان یک تعهد اصلی در این زمینه دنبال کند.

مقتدایی گفت: براساس ماده 13 پروتکل دوم کنوانسیون ژنو و سایر اصول حقوق بین الملل ، می توان از حقوق و کرامت کشور محافظت کرد ، اما امروز در غرب مسائل مضاعف از جمله تروریسم وجود دارد. من می دانم که استانداردی برای این کار وجود دارد. ”

وی گفت: “اگر این ترور در کشوری مانند ایران یا کشورهای آسیایی اتفاق بیفتد ، به روشی خاص برخورد خواهد شد و اگر همین حادثه در یک کشور اروپایی رخ دهد ، با آن برخورد دیگری خواهد شد.” ..

نمایندگان مردم اصفهان در شورای مشورتی اسلامی باید این موضوع را در بالاترین سطح دنبال کنند ، با توجه به اینکه این ترور ناقض حقوق و قواعد حقوق بین الملل شناخته شده در سطح بین المللی است. این یک درخواست عمومی و یک تعهد ذاتی وزارت امور خارجه است. این یک خارجی محسوب می شود و هیئت مشورتی اسلامی در زمینه نظارت بر فعالیت های وزارت در پیگیری این ترور نظارت و پیگیری می کند.

مقتدایی گفت: “ترور شهید فریزریزاد توسط آژانس های اطلاعاتی خارجی انجام شد كه در آن دولت صهیونیستی نقش اصلی و معتبری را ایفا می كرد ، این قانون توسط حقوق بین الملل برای حقوق مدنی و سیاسی به رسمیت شناخته شده بود.” هر دو مورد نقض شده اند و این نشان دهنده ارتکاب اعمال غیرقانونی و خشن است. ” و این جنایتکاران برای رسیدن به اهداف شوم خود مجبور به شکایت شده اند.

وی گفت: “بر این اساس ، این ترور باید در بالاترین سطح قانونی پیگیری شود. علاوه بر این ، سازوكاری وجود دارد كه می تواند با حمایت از صحنه بین المللی و سازمان ملل متحد ، ترور شهید را مورد پیگرد قانونی قرار دهد.” گفت فخری زاده را فعال کنید.

نایب رئیس کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی شورای مشورتی اسلامی گفت: “من نگران هستم كه دادگستری جمهوری اسلامی ایران همچنین بتواند پیگرد قانونی و بین المللی ترور شهید فكری زاده را دنبال كند.” این یک مسئله است ، اما در واقع ، وزارت امور خارجه باید پیشگام تر باشد. ” زمینه ای که باید بر اساس آن عمل کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا