قم

صلح امام حسن در نتیجه ی عدم حمایت مردم بود

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس،علیرضا زاکانی بعدازظهر پنجشنبه در مراسم افتتاحیه صفحات مجازی کنگره شهدای استان قم با اشاره به اینکه صلح امام حسن (ع) از نکات برجسته در تاریخ اسلام است ، گفت: بر خلاف آنچه امروز در رسانه ها ارائه می شود ، صلح امام حسن (ع) قهرمانی بود برای حفظ جریان اسلام ناب.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این اتفاق زمانی رخ داده است که به املاک خیانت شده و عموم مردم امام جامعه را همراهی نکرده اند ، افزود: اما امروز خدا را شکر چنین شرایطی وجود ندارد اگر هر دو خاصیت داشته باشند آنها به عنوان مخاطب در زمین هستند مردم در صحنه هستند و از امام حمایت می کنند.

تبلور وجود اسلام ناب در انقلاب اسلامی

وی افزود: یکی از برکات صلح امام حسن (ع) این بود که باعث جدا شدن مسیر اسلام ناب از مسیر ظلم شد که بزرگترین واقعه تاریخ آن در سال 61 هجری قمری ، یعنی آن را به دنبال داشت. عاشورا ».

زاکانی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی وجود اسلام ناب را به یک دولت تبدیل کرده است ، گفت: امروز انقلاب اسلامی به عنوان بزرگترین تهدید برای نظام سلطه ، بنیان های منحط جامعه غرب را متزلزل کرده است.

وی با اشاره به اینکه تفکر ائمه انقلاب اسلامی دو خطر عمده برای نظام سلطه دارد ، گفت: از نظر انقلاب اسلامی ، عدالت غرب را به چالش کشید و آزادی غرب را منحط کرد و عدالت و آزادی اسلام ناب را معرفی کرد. و معنویت را در جامعه انسانی گمشده معرفی کرد. ” هسته اصلی تفکر هژمونیک غربی با چالش ها و تهدیدهای جدی روبرو شده است.

استقلال انقلاب ضربه سختی به نظام سلطه است

مدیر مرکز تحقیقات مجلس افزود: در عمل با ایجاد دولتی بدون وابستگی به شرق و غرب ، مردم جهان استقلال واقعی را نشان دادند که طوفانی وحشتناک در پیکر ابرقدرت های جهان بود.

وی با اشاره به توطئه هایی که این دو ابرقدرت علیه انقلاب اسلامی به راه انداختند ، گفت: آنها در زمان امام خمینی (ره) اشتباه کردند و این بود که اجازه دادند امام خمینی (ره) دیدگاه های خود را به جهان گسترش دهند اما در زمان امام خامنه ای اشتباه دیگری انجام شد. ” تکرار نکرد.

زاکانی اظهار داشت: غربی ها معتقد بودند در ده سال اول انقلاب اسلامی با ایجاد فرصتی برای تبلیغات امام خمینی (ره) 4ra ، با یک تحول و گسست جدی در جامعه خود روبرو شدند.

شکست غرب قبل از فرهنگ شهادت

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه یکی از اصلی ترین راهکارهای دشمن برای جلوگیری از ترویج اندیشه انقلاب اسلامی محدود کردن نشر اندیشه و اندیشه رهبر معظم انقلاب است افزود: این فرهنگ شهادت و شهادت بود که در همه این موارد

وی افزود: برای آنها قابل قبول نبود که شخصی جان و مال خود را فدای آرمانها و اعتقادات خود کند و به همین دلیل حصار جدی برای جلوگیری از گسترش این فرهنگ اجرا کردند.

زاکانی رسالت زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت و تعیین ملاک های شهدا برای شناخت راه درست شر را از ویژگی های اعتماد به فرهنگ شهادت و شهادت دانست و افزود: شهید الگو است. و یک افسانه برای کل جهان است.

فضای مجازی راهی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

وی افزود: شهید در همه زمینه های زندگی ما حضور و مشاهده دارد و معتقدیم در قیامت این شهدا را شفیع خود قرار می دهیم.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به توانایی هایی که فضای مجازی برای گسترش انقلاب اسلامی فراهم کرده است ، گفت: آنها به دنبال این بودند که فرهنگ ایثار و شهادت را در کشور ما محدود کنند اما ما برای انتشار پیام از فضای مجازی استفاده می کنیم. از انقلاب تا کل جهان. ” ارزش چنین آثاری در ترویج ایده ایثار و شهادت بسیار زیاد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا