مجلس

«صالح» با شکایت به دادگستری عامل ابطال واگذاری مغان شد

احمد علیرضا بیگی با اشاره به دلایل برکناری “علیرضا صالح” رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: جمهوری اجازه چنین چیزی را نداد. به محض ورود سازمان بازرسی و دستگیری پوری حسینی ، دولت مجبور شد او را برکنار کند.

اظهار داشت: “در هنگام انتقال تجارت کشاورزی مغان به دلیل تخلفات گسترده ای که در این انتقال رخ داده است ، این تخلفات از طریق هیئت انتقال به هیئت داوری ارجاع شده است.” با این حال ، دولت تلاش کرد تا هیئت منصفه از بررسی پرونده جلوگیری کند ، به طوری که دو وزیر امضاهای خود را پس گرفتند و هیئت منصفه تصمیم به رد پرونده گرفت.

“صالح” برای ابطال انتقال مغان شکایتی را به مراجع قضایی ارائه کرد

نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: در حقیقت هیئت منصفه تلاش می کرد از این پرونده کنار رود. بنابراین ، اراده رئیس جمهور در این زمینه محقق شد. اما “صالح” به دلیل وجدان و احساس تعهد نسبت به ثروت ملت ایران توسط سازمان خصوصی سازی ، علیه حکم صادره از سوی هیئت منصفه شکایت کرد.

علیرضا بیگی گفت: شعبه بیست و یکم دادگستری تهران وارد رسیدگی به این پرونده شد و رای برکناری صادره از دادگاه داوری را رد کرد و این دادگاه را موظف به رسیدگی اساسی به پرونده کشاورزی و صنایع مغان کرد.

وی خاطرنشان کرد: در پایان هیئت منصفه مجبور به صدور حکم باطل شد. دولت قصد داشت این توافق نامه لغو نشود ، اما صالح ، رئیس سازمان خصوصی سازی برخلاف میل دولت وارد پرونده شد و نسبت به بطلان توافق نامه اقدام كرد.

یکی از اعضای شورای خصوصی سازی و تحقیقات سازمان خصوصی سازی درباره نقش صالح در بررسی پرونده تخلفات دولت در واگذاری تجارت کشاورزی “هفت تپه” گفت: “اراده ای در دولت وجود دارد که تلاش می کند برای جلوگیری از لغو این توافق نامه نه ، اما سازمان خصوصی سازی اصرار داشت که پرونده توسط هیئت منصفه بررسی شود و حکم صادر شود.

وزیر اقتصاد از ورود “صالح” به پرونده ایران ایرتور شکایت دارد

علیرضا بیگی اظهار داشت: در جریان بررسی سوالی که از وزیر اقتصاد در مورد انتقال ایران ایرتور داشتم و در کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار گرفت ، به دژپسند گفتم (هیئت انتقال تأکید کرده است که این پرونده باید به هیئت مدیره منتقل شود) داوری) چه مجوزی بیان می کند که این پرونده نباید به هیئت منصفه ارجاع شود؟ با چه مرجعی اعلام کردید که ارجاع این پرونده به هیئت منصفه ضروری نیست؟

وی گفت: دژپسند گفت چنین مصوبه ای در هیئت انتقال وجود ندارد. من تصویب هیئت انتقال را در کمیسیون اقتصادی نشان دادم. وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی در جمع اعضای کمیسیون اعلام کرد: “این نیز یک اشتباه عادلانه است.” تحویل و حراج ثروت ملت ایران برخلاف میل دولت بوده است.

یکی از اعضای هیئت خصوصی سازی و تحقیقات سازمان خصوصی سازی تأکید کرد: صالح یکی از مدیرانی بود که از غارت ثروت ملت ایران جلوگیری کرد و به دلیل مخالفت با خواست دولت ، از کار برکنار شد ، به خوبی در تاریخ به یاد داشته باشید شد.

علیرضا بیگی اظهار داشت: “علیرضا صالح” دو بار از دفتر من بازدید کرد و ما در مورد پرونده ماشین سازی تبریز و سایر پرونده ها صحبت کردیم.

وی افزود: در مورد ماشین سازی تبریز ، سازمان خصوصی سازی اصرار دارد که ماشین سازی متعلق به E-Drew است و E-Drew به عنوان مالک این ملک باید مدیریت آن را بر عهده بگیرد. اما وزارت صنعت یک سال است که گربه می رقصد و حاضر نیست شرکت را تصاحب کند.

این معاون اظهار داشت: صالح و سازمان خصوصی سازی نامه رسمی منتشر کرده بودند اما چون دولت نمی خواست این انتقال منتفی شود ، آنها این بازی را انجام می دهند تا با از دست دادن فرصت ها از لغو انتقال پشیمان شوند. هپکو نیز همین وضعیت را دارد. این صنعت بزرگ نیز متوقف شده است زیرا دولت نمی خواست این انتقال لغو شود.

علیرضا بیگی گفت: در مورد ماشین سازی خریدار با هیئت داوری مخالفت کرد ، این پرونده به دادگاه ارجاع شد ، شعبه بیست و یکم دادگستری تهران رأی دادگاه داوری را تأیید کرد.

وی افزود: متأسفانه در مورد بررسی این پرونده ، دولت توصیه نامه ای به قوه قضائیه نوشته بود كه “مصوبات دولت را باطل نمی كند و سیاست های ابلاغ شده توسط ماده 44 را دفن نمی كند.”

یکی از اعضای شورای خصوصی سازی و تحقیقات سازمان خصوصی سازی گفت که قاضی در نظر وی نوشته است “چگونه این شخص دست رئیس جمهور را گرفت ، رئیس جمهور چنین توصیه نامه ای را به دادگاه نوشت.” وزرا به رئیس جمهور نمی رسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا