مجلس

شورای نگهبان نظر مثبتی راجع به طرح جوانی جمعیت دارد

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، نمایندگان گروه زنان مجلس شورای اسلامی با آیت الله اعرافی ، عضو شورای نگهبان و مدیر حوزه علمیه کشور ، در شورای نگهبان دیدار کردند.

آیت الله علیرضا اعرافی در این نشست گفت: ما به عصر صدمین سالگرد حوزه علمیه قم رسیده ایم که اکنون بیش از هزار سال قدمت دارد و چراغ های حوزه خاموش نشده اند. ” طی 100 سال گذشته ، تغییرات زیادی در اندیشه های دینی توسط حوزه علمیه قم صورت گرفته و در 30 تا 40 سال اخیر با دوره های حوزوی پنجم و ششم ، تغییرات زیادی ایجاد شده است.

وی افزود: مرزهای علوم اسلامی در چند وقت اخیر توسعه یافته است و در زمینه فقه ، فلسفه و اصول و همچنین علوم اسلامی و اجتماعی ، شاهد گسترش و رشد هستیم اما مرزهای اسلام علمی ؛ ” 400 اخلاق ، آداب و رسوم ، گروه ها در فلسفه حوزه پیش بینی شده است و در این مورد ، یک تحول اساسی ایجاد شده و حوزه علمیه قم بیش از 100 طلبه ملی را پذیرفته است.

آیت الله اعرافی اظهار داشت: “در طول تاریخ ، زنانی داشته ایم که در زمینه های مختلف تعلیم و تربیت اسلامی تحصیل کرده اند و به اوج رسیده اند و به درجه ای از اجتهاد رسیده اند ، اما در این وضعیت کلی در ایران و خارج از کشور ، این بسیار جدید است و قبلاً هرگز اتفاق نیفتاده است. در پایان ، با رهبری جنگ ، قم جنگ و گروه جنگ را با اولین مرکز تفکر تولید و آموزش مبتنی بر بر اساس اسلام در جهان شیعه و در سطح بالا برای رقابت با بسیاری از مراکز علمی در جهان و همچنین ممکن است سال تاسیس آن یک حرکت بزرگ را شکل داد و در سن 60 سالگی ، رقابت بزرگی ایجاد می کند و سهم داخلی دارد.

وی همچنین با استناد به این منطقه که برای اولین بار برنامه های بلند مدت دارد ، گفت: “ما با کار سخت و دشوار این قدم بزرگ را برداشته ایم و بر این اساس ، یک برنامه بلند مدت ایجاد کرد. ” تا کنون ، یک برنامه پنج ساله در حوزه علمیه تدوین شده است و امسال ما اولین سال آن را به صورت آزمون پایه آغاز کردیم که در آن 40 نکته اصلی و 900 برنامه پیش بینی شده است ، و یک محورهای این برنامه ها یک برنامه ریزی بسیار مهم در قالب برنامه ریزی حوزوی است.

یکی از اعضای شورای نگهبان یادآور شد: در حال حاضر این شورا از تعدادی کارگروه برای برنامه هفتم تشکیل شده و در دست بررسی است.

آیت الله اعرافی با اشاره به یکی از عناصر اصلی در انقلاب اسلامی و ارتباط آن با جهان سرزمین زنان و خانواده ها ، با اشاره به اعضای طرف زنان گفت: نظارت بر نقش توصیه می شود ، تقسیم وضعیت زنان و خانواده ها در قانونگذاری با این جنگ که نیاز به کار علمی دارد ؛ تمام قوانین در زمینه زنان و خانواده باید بر اساس علایق باشد و این وظیفه شماست و ما به شما کمک خواهیم کرد. برای پیشبرد و ایجاد چشم انداز مهم در این برنامه برای خانواده ، زنان و دختران ، ابتدا باید وارد برنامه هفتم شوید و از دانشگاه و حوزه علمیه کمک بگیرید.

وی با یادآوری طرحی برای جوانان و خانواده های کامل که 9 سال پیش در شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد ، گفت: ما با او همراه خواهیم شد و در صورت لزوم وظایف سازمانها ، وزرا و سازمانها را به خوبی انجام خواهیم داد. ” و یک بار مالی وجود دارد و باید ابتدا در برنامه هفتم توسعه دیده شود و اگر نادیده گرفته شود پیش نخواهد رفت.

در مورد سند تحول آموزش و پرورش ، یکی از اعضای شورای نگهبان گفت: “کارهای زیادی در مورد سند تحول انجام شده است و در حال پیشرفت است ، اما به دلایل مختلف یکی از موضوعات است. از نظر مالی ، پیشرفت نمی کند و مجلس باید آن را بررسی کند. ” الزاماتی وجود دارد که باید در هفت برنامه ذکر شود.

آیت الله اعرافی یادآور شد: من به رئیس مجلس یادآوری کردم که ما آماده ساختن گروههایی در قم هستیم تا با اقدامات مختلف اسلامی روبرو شویم که می تواند پایه و اساس هر چه بیشتر قوانین عمومی باشد و کمک کند این راه قانونی ؛ درگیر در زمینه زنان و خانواده ها.

وی تأکید کرد: اگر این سیستم در گروه در نظر گرفته شود و شما مجلس را به این سمت بیاورید و روی موضوع و دانشگاه و املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید ، قانون شفافیت و جدیت بیشتری خواهد داشت. در حقیقت ، مجلس می تواند چیزهای بزرگی برای ایجاد قوانینی که از اقدامات اسلامی گرفته شده است بنویسد.

یکی از اعضای شورای نگهبان گفت: “ما باید رابطه خود را با گروه های زنان در دو آژانس مستقل ، که به مسائل خاص مربوط به خانواده ها و جمعیت می پردازند ، تقویت کنیم. من مطالعات زنان و خانواده ، ما تأکید بیشتری بر بخشهای مربوطه خواهیم داشت و می توانیم یک رابطه قوی ایجاد کنیم. ” توجه داشته باشید همچنین ، در هفت برنامه ، توافق بر روی قطعات امکان پذیر است.

ما از نظر سیاست گذاری به یک حلقه تفکر نیاز داریم

فاطمه قاسم پور ، رهبر احزاب سیاسی مجلس ، در گفتگو با آیت الله اعرافی در این اجلاس گفت: زنان مسلمان و بهبود اوضاع خانواده را باید به دقت جستجو کرد

وی با بیان اینکه مجلس یازدهم سرکش بود و اعضا مسائل را بر اساس سخنرانی مخالف پیگیری می کنند ، گفت: “این مسئله نگرانی همه اعضا است ، تحولاتی که در از طرف زنان ، و پیروی از آنها مسئولیت زیادی را از طرف زنان تضمین کرده است. ”

رئیس بخش زنان مجلس ، وی گفت ، ما در سیاست گذاری به یک حلقه فکری نیاز داریم ، گفت: “به گفته فرمانده کل انقلاب ، حوزه حمایت از انقلاب اسلامی و قدرت قضایی امام خمینی (ره) به ما کمک کرده است تا قانونگذاری کنیم. ”

قاسم پور افزود: بسیاری از لایحه ها و طرح ها هنوز در مجلس در حال پیگیری است و ما همچنین باید از نظر حقوقی در رابطه با شورای نگهبان موارد مربوط را در نظر بگیریم. و بنابراین آنچه پارلمان تصویب می کند. این قانون می شود.

کمیسیون مشترک اشاره کرد که جمعیت و جمعیت خانواده ، وی گفت ، “در این طرح نگرانی جدی وجود دارد ، بنابراین ما می توانیم اصول در حال پیگیری است. ”

زهره الهیان همچنین در این جلسه با اشاره به برنامه جمعیت جوانان و عظمت خانواده اظهار داشت: حوزه انتخابیه باید با شکل گیری اعتقادات مذهبی و مسائل مرتبط باشد. در مورد قوانین در رابطه با بحث جمعیت ، به ما اطلاع دادند كه از كاركنان ساخته شده به دستور شما و اساتید و متخصصان حوزه جمعیت دعوت شده اند و این تعاملات باید در بحث جمعیت تأیید شده است. ، ائمه جمعه و جماعات می توانند در فرهنگ سازی در زمینه جمعیت در جامعه مذهبی ما کمک کنند.

وی با بیان اینکه سالانه حدود 600000 سقط جنین انجام می شود ، افزود: حوزه علمیه باید این روند را در موارد قانونی در نظر بگیرد ، اما از طرف دیگر فرهنگ هوشیاری را ایجاد کند مردم. ” قبل از 4 ماهگی و اخراج به عنوان قتل محسوب می شود و ما نباید اجازه شلیک آسان را بدهیم.

نماینده مردم تهران منتظر شورای نگهبان است

زهره سادات لاجوردی ، نماینده مردم تهران نیز در این نشست گفت: ما باید شرع را در نظر بگیریم و روابط خوبی با اداره و دادگستری داشته باشیم و شورای نگهبان امیدوار است که کمک کند به ما.

وی افزود: موضوع جمعیت مورد توجه فرمانده کل انقلاب و برنامه جوانان جمعیت و عظمت خانواده است که در جلسات اخیر به سرانجام نرسیده است. با بررسی کمیسیون مشترک برای حل مشکل مهم جمعیت ، زمان زیادی لازم است. در نهایت تحویل داده می شود. ما در حال بحث در مورد قانون مصر برای تصویب قوانینی هستیم که مخالف شرع.

ما باید نیازهای زنان را برآورده کنیم

سمیه رفیعی ، نماینده مردم تهران نیز با بیان اینکه امروز نیازهای اجتماعی در حوزه زنان از لحاظ ظاهری و ظاهری متفاوت است و از دل جامعه بیرون می آید ، گفت: باید وجود داشته باشد پاسخ مناسب به نیازهای آنها

وی از آیت الله اعرافی خواست تا در مورد بخش محیط زیست با شورای نگهبان همکاری کند و افزود: با فرض اینکه من رئیس بخش پارلمان در بخش محیط زیست هستم ، ما در این زمینه به کمک شما نیاز داریم.

موضوع علم تولید باید در این زمینه ساخته شود

فاطمه محمدبیگی در ادامه جلسه با تأکید بر اینکه حوزه علمیه نگهبان همه مراسم جمهوری اسلامی ایران و تولید واقعی علم است ، گفت: علم را باید بر پایه حوزه علمیه بنا کرد.

وی همچنین بر لزوم تلاش برای تقویت هویت دختران تأکید کرد و گفت: متأسفانه ما در دبیرستان و دانشگاه واحد مناسب حجاب و عفاف نداریم و این مورد است باید در حوزه علمیه مورد بحث قرار گیرد. ”

فرماندار بر لزوم توجه دقیق به جنبه های مهم قانون بر اساس رفاه خانواده تأکید کرد و اظهار داشت: اساس ، اساس و اساس قوانین شود در زمینه موضوعاتی مانند زنان و خانواده ، ما باید یک هیئت حاکمه داشته باشیم.

الهام آزاد همچنین بر لزوم استفاده بیشتر از دانش و آموزش دانشجویان دختر تأکید کرد و گفت: “بزرگ شدن نیاز به یک رویکرد جامع دارد و سمینارها یکی از نقاط قوت برای می تواند در این زمینه کمک کند. ”

وی همچنین در صحبت با آیت الله اعرافی اظهار داشت: “مطمئناً سمینارها می توانند مفید باشند ؛ شما چه راه حل هایی ارائه می دهید تا گروه های زنان بتوانند از سمینارها به ویژه در زمینه زنان و آموزش نسل بعدی ، به منظور پرورش زندگی معنوی؟

نیاز به ارائه راه حل برای مشکلات زنان

فاطمه رحمانی در ادامه با تأکید بر اینکه مسائل و موضوعات زنان باید توسط افسران و نمایندگان رسیدگی شود و راه حلی برای آن یافت شود ، افزود: بله ، افسران نیز باید همکاری داشته باشند. مناسب؛ برای دستیابی به قدرت حوزه علمیه زنان و نقش خواهر حوزه علمیه در حل مسائلی که باید مورد توجه قرار گیرد ، باید یک راهنمای اساسی برای وضعیت خواهران در حوزه های علمیه داشته باشیم.

وی در گفتگو با عضو شورای نگهبان گفت: امیدواریم که در مورد مسائل زنان و خانواده با ما همکاری نزدیک داشته باشید تا بتوانیم در این مناطق به مسیر درست برگردیم.

سمیه محمودی نیز با تشکر از برگزاری این جلسه از شورای نگهبان خواست که به درخواست های اعضا در زمینه زنان و خانواده ها توجه کند.

سارا فلاحی در این جلسه گفت ، زنان دارای موقعیت و حق شرکت در مکان های عمومی هستند ، وی گفت: آنها می توانند دقیق ترین و ماندگارترین نقش را داشته باشند. امیدواریم با توجه به شناخت زنانی که به مرحله انقلاب اسلامی رسیده اند و پایه های بالاتر دارند ، وضعیت امروز زنان و به برکت انقلاب اسلامی بهتر درک شود.

وی افزود: این امید وجود دارد که زنان و خانواده های ایرانی اسلامی بتوانند به ارزشهای اصلی خود دست یابند و یکی از نگرانی ها ناشی از برداشت های بیرونی است و ما نمی توانیم مسائل تولید کنیم. و بتوانیم از گفتگوها و پتانسیل های انقلاب اسلامی نهایت استفاده را ببریم. این شریک برای ما ساخته شده است که از چیزهایی در مورد زنان استفاده می کنند. ما امیدواریم که این یک دوره دشوار و چالش برانگیز و یک نقطه عطف تاریخی باشد. ، هم از کشور عبور خواهد کرد و هم از جهان اسلام.

نماینده مردم ایلام در مجلس یازدهم گفت: در مجلس ما بر اساس رهنمودها و سنت های ائمه جمعه سعی در محافظت از زنان در آینه خانواده داریم. پیامبر ”

پروین صالحی مبارکه با بیان اینکه مبنای قانونی ما باید اسلامی باشد ، گفت: متأسفانه سقط جنین گسترده است و تبلیغات تجاری در این باره وجود دارد. آنها قبلاً گفتند که اینترنت و برای تعجب مردم ما که به ما دکتر می گویند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا