سیاست خارجی

شهید فخری‌زاده نه ترسید نه تطمیع شد و نه با تزویر دشمن دچار تردید شد

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، سعید جلیلی ، معاون انقلاب در شورای ملی ، در مراسم بزرگداشت دانشمند محسن فخری زاده ، که به عنوان استاد پنج دانشگاه بزرگ تهران و حضور صدها استاد دانشگاه به میزبانی بسیج برگزار شد ، سخنرانی کرد … تغییر علاقه بسیاری از سو استفاده کنندگان و امنیت را برای ملت ها فراهم کردند تا ناامنی. تغییر علمی به معنای انقلاب دانشمندان و ایمان در برابر منحصر به فرد و تکامل علم است.

وی افزود: شاید در چنین جلسه ای به احترام این شهید بزرگوار برگزار شده باشد ، این سوال مهمی باشد که چرا امروز جهان وجود دارد ، با این همه ادعا درباره آزادی ، دولت و دانشمندان ، تروریست ها را هدف قرار می دهند.

نماینده فرمانده کل انقلاب در شورای ملی با اشاره به اینکه مردم ما و مردم جهان به درگیری بین شعارها و رفتار غربی عادت کرده اند ، می گوید: اگر در آن سوی دنیا هستید ، گوش کنید دو نفر می خواهند بودجه بانکی را انجام دهند ، آنها می گویند این کار باید با رضایت آنها انجام شود.

جلیلی افزود: مردم ما به خوبی می دانند كه كسانی هستند كه مفهوم آزادی و دموكراسی آزاد را پشتیبانی می كنند و از دولت ها و افراد درون نهادها و نهادهای بزرگ حمایت می كنند. کسانی که اسکان ، کشیدن دختران و کشتن افراد بی گناه را ترجیح می دهند الگوی ملت های غربی هستند. همانطور که دولت های غربی در غرب آسیا همیشه گفته اند ، تنها اسکان و کشتار کودکان صهیونیست نمونه ای از دموکراسی آزاد است.

جنجال امروز با سفیدپوستان غربی دانش و دانش باستان را سفید کرده است

وی گفت: “مهمتر از همه جزئیات دولت غربی ، گذر ما از قرون وسطی و دوره ای است كه آزمایش های علمی به پایان رسیده است.” علی رغم این واقعیت که امروز ، در سال 2020 ، شاهد همان رفتاری هستیم که میانه دوران را سفید کرده است. آنها در رفتارهای غیرمعمول خود محدودیت هایی برای دانشمندان قائل هستند. اگر آنها آن را در دست خود بگیرند ، دانشمندان را دستگیر می کنند و کسانی که می گویند جهان جدید در لیست سیاه قرار می گیرند.

یکی از اعضای شورای امنیت ملی گفت: “مردم در سراسر جهان شاهد لیست سیاه برخی از سازمان های بین المللی هستند ، دانشمندان اما نه کسانی که در علم موفق نبوده اند. بدتر از همه ، جهان شاهد کسانی است که در لیست سیاه قرار دارند هدف تروریست ها.

جلیلی با استناد به نام شهید فخری زاده در لیست سیاه سازمان های بین المللی گفت: در پایان این شهید بزرگوار هدف تروریست ها قرار گرفت. قتلی که آنها همچنین توصیف کردند ، به معنای سطح بالایی از تهدید بود. تمام تلاش آنها این است كه دانشمندان ما را بترسانند. اینکه چرا آنها این کار را می کنند یک سوال مهم است که باید در محیط های علمی مورد بررسی قرار گیرد. س isال این است که چرا در این عصر ، رفتار مرکزی بر حسب ترس بیان شده است.

وی گفت: “افراد مدرن می دانند که اگر قدرتی داشته باشند مدیون علم و دانش هستند.” آنها می دانند که علم در برخی زمینه ها برای آنها قدرت ایجاد کرده است. غالباً بر این اساس ، آنها می خواهند قدرتی را که برای خود دارند محدود کنند و اجازه ندهند دیگران قدرتمند شوند.

در مورد استکبار ترامپ ، یکی از اعضای شورای راهبردی روابط خارجی گفت: “مردی که پیش از او توصیف شده بود ، خردمند و محترم توصیف شد ، در سند امنیت ملی ایالات متحده 2015 ذکر شده است. که ایالات متحده باید قادر به حفظ رهبران صد سال دنیا. “چه کسی به او این حق را داده است؟ چرا ایالات متحده باید صد سال دیگر رهبر جهان باشد؟

جلیلی گفت: آنها می دانند که اگر قدرتی داشته باشند این قدرت را مدیون درک پیشرفت علمی هستند و در این صورت می خواهند این قدرت را در خود محدود کنند. آنها خود را در جایگاه رهبران جهان قرار داده اند و بنابراین اجازه نمی دهند دیگران قدرت بگیرند.

وی همچنین تأکید کرد: این محیطی است که مردم در آن علم را رد نمی کنند و علم را به عنوان یک نیرو می پندارند ، اما این رهبری را قبول ندارند و این نوع سلطه و استقلال را می پذیرند. این افراد با توجه به آیه “قالوا ربنا الله الا استغاموا” می گویند شما اجازه ندارید و تنها شما نیستید که قوی هستید. دانشمندان بر این باورند که هدایت علم جهتی نیست که دشمنان به آن نیاز دارند. آنها خداوند را برای خدا می شناسند و تحمل می کنند. آنها با دروغ های دشمن مرعوب ، وسوسه و فریب نمی شوند.

شهید فخری زاده نه ترسید و نه حریص بود و نه در دروغ های دشمن شک داشت

یکی از اعضای شورای راهبردی روابط خارجی اظهار داشت: دانشمندان وفادار ما در برابر این نگاه استکباری نسبت به دشمن ایستاده اند و تلاش علمی خود را بدون ترس و نگرانی سرعت بخشیده اند. آنها اطمینان دادند که دشمنی که او با آن روبرو است کشوری است که دانشمندی مانند شهید فخری زاده از ترس و وحشت نمی ترسد ، قابل وسوسه نیست ، فریب دروغ های دشمن را نمی خورد و هیچ شکی ندارد.

جلیلی با بیان اینکه ماتورو فخری زاده سال ها تهدید شده بود اما درگیر آن نبوده است ، گفت: این افراد بسیار مهم هستند ، زیرا دیگر فرصتی برای شک ندارند. خردمندان زمان ما نمونه هایی از تعریفی هستند که خداوند در قرآن درباره اصحاب کهف به کار برده است. فرمانروایان آسمان و زمین کسانی هستند که اجازه نمی دهند کسی بگوید که در صد سال آینده ، جهت آینده زمین از ما است. آنها وحشت نمی کنند ، وحشت نمی کنند ، متوقف می شوند و حرکت بزرگی را شروع می کنند. این اقدام آنقدر مهم است که دشمن در اخراج فیزیکی خود رنج می برد ،

تنش وقتی بوجود می آید که دشمن بفهمد ضرب و شتم او بی ارزش است

وی گفت ، برخی از افراد در مورد تنش زدایی صحبت می كنند ، “امروز هیچ عاملی به اندازه تردید استرس آور نیست.”

یکی از اعضای شورای تعیین هدف همچنان در دفاع از حقوق ملت ایجاد تزلزل می کند: “امروز هیچ عاملی در مورد حمایت از حقوق ، سرمایه و منافع کشور تردید ایجاد نمی کند.” وقتی این سو ظن پیش بیاید ، حرص و آز دشمنان بیشتر می شود و این باعث می شود که آنها تهدید بیشتری برای امنیت و حقوق ملی ما باشند.

جلالیلی تأکید کرد: “اگر تهدیدهای دشمن گران نباشد ، هر روز تهدیدی جدید برای شما به وجود می آورد.” این یک تنش است که دشمن احساس می کند می تواند حقوق شما را نقض کند و هیچ آسیبی به او نمی رساند.

وی افزود: برخی می گویند دشمن را تحریک نکنید تا باعث تنش نشود. چه چیزی دشمن را پیش می برد؟ آیا فکر کردن اینکه دشمن می تواند حقوق شما را نقض کند ، تحریک آمیز است یا وقتی دشمن فکر می کند حمله به شما برای شما ارزش قائل است؟ اگر دشمن فکر کند حمله برای شما ارزشی ندارد ، تنش آور است.

امروز یکی از اعضای شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه هیچ عاملی به اندازه دفاع از ملت متشنج نخواهد بود ، گفت: اگر در دفاع از منافع مردم تردیدی وجود داشته باشد ، طمع دشمن افزایش می یابد.

جلیلی گفت: “این به دشمن پاسخ نمی دهد ، باعث جسارت بیشتری می شود و منافع و امنیت ما را تهدید می کند.” اگر گناهی برای رفتار خطرناک دشمن نداشته باشد ، او روز به روز ما را تهدید می کند. آنها گفتند که برجام برای تأمین امنیت در آنجا بود. آیا فعالیتهای مسالمت آمیز دانشمندان تهدیدی برای امنیت است؟

وی گفت: “این دشمن است ، آنها می گویند ما باید توافق كنیم.” اساس توافق در این زمان چیست؟ دشمن باید جلوی آزار و شکنجه را گرفته و تحریم ها را لغو می کرد. آنها سپس گفتند كه هدف از مذاكرات لغو كاملا تحريم ها نبوده است. هدف از این گفتگوها تأمین امنیت بود و ما می خواستیم این مرکز امنیتی نباشد. خطری برای دانشمندان شما که با کمک آژانس اقدام به مسالمت آمیز می کنند چیست؟

بند 5 برجام هسته را در نطنز متمرکز کرد و سپس دشمن آن را منفجر کرد.

یکی از اعضای شورای عالی امنیت ملی گفت: ماده 5 شورای امنیت سازمان ملل روشن کرده است که تحقیق و توسعه در مورد غنی سازی اورانیوم فقط در نطنز و نه در جاهای دیگر باید انجام شود. چرا آنها می خواستند این فعالیت ها را در مکانی مانند نطنز متمرکز کنند؟ ماده 5 برجام به دشمن این فرصت را می دهد تا فعالیتهای هسته ای کشور را با هزینه کمتری برای فعالیتهای مخرب هدف قرار دهد تا قدرت آنها برای خرابکاری و تخریب متمرکز شود و آنها بتوانند با کمترین تمرکز و قدرت به اهداف شوم خود برسند.

جلیلی تصریح کرد: در همان بند 5 برجام آمده است که فعالیت های تحقیقاتی نباید در فردو ، یک مکان زیرزمینی و امن انجام شود. زیرا زیر کوه است و نمی توان آن را هدف قرار داد. بعدا گفته می شود که هدف برجام اقتصادی نیست ، بلکه تمایل به خارج کردن برنامه هسته ای ایران از امنیت است.

دشمنان ما نگران انقلاب علمی ناشی از انقلاب اسلامی هستند

وی گفت: “امروز دشمن نگران انقلاب علمی است كه در انقلاب اسلامی رخ داده است.” این انقلاب علمی به معنای شورش دانشمندان در برابر انحصار علم و انحراف علم است.

یکی از اعضای شورای علایق گفت: این انقلاب علمی جهت علم را از استکبار به منافع توده های تحت ستم تبدیل کرد و به جای ایجاد بی اعتمادی ، امنیت ملت ها را تأمین کرد. انقلاب علمی به معنای شورش دانشمندان با ایمان در برابر انحصار علم و انحراف علم است.

جلیلی با بیان اینکه علی رغم همه تلاش های دشمن ، دانشمندانی در کشور وجود دارند که نگران نیستند و اقدامات خود را به سرعت ادامه می دهند ، “این یک انقلاب علمی در جهان است که مردم نه جذاب هستند و نه می ترسند.” این همان نکته ای است که در بیانات رهبر معظم انقلاب تأکید شده است و می گوید امروز سنگ بنای یک انقلاب علمی ایجاد شده است.

وی افزود: شهدای ما انقلابی در علم ایجاد کردند و جهت جدیدی به علم دادند و این استکبار نیست بلکه جهت الهی است که منافع مردم مظلوم را حفظ می کند. شهدای علمی ما این انقلاب علمی را در دوران انقلاب اسلامی رقم زدند.

يكي از اعضاي شوراي امنيت ملي گفت: در فهريزه دانشمندي مانند شهرياري ، رضاي نژاد ، علي محمدي و احمدي برخاسته اند و نمي ترسند و به علم هدايت مي كنند. آنها علم را در جهت فرازمینی برای بشریت قرار داده اند ، نه در جهت منافع مردم محروم و نه در استکبار استکباری که از هیچ جرمی شرمنده نیست.

جلالیلی با اشاره به كتاب نویسنده صهیونیست درباره موارد خرابكاری و تروریسم توسط رژیم صهیونیستی ، توضیح داد: برای مقابله با فعالیت های علمی ایران ، برخی قصد تخریب اشیا را داشته اند ، اما عده ای كشته اند دانشمندان را. زیرا دشمن می داند که دانشمندان کشور در اولین ساحل انقلاب علمی مردم ایران هستند. جلالیلی گفت: “اینجا رهبر انقلاب است که گام دوم را در همان بیانیه برمی دارد. بایستید و دشمن انتقام جو را که از این جهاد علمی می ترسد شکست دهید.” امروز دشمن نگران این انقلاب علمی است.

ساحل اصلی ترک خورده است و دشمن در سواحل دیگر در تلاش است

وی همچنین شهدای هسته ای ، به ویژه شهید محسن فخریزادا را یادآوری کرد: تلاش می کند.

یکی از اعضای شورای تعیین هدف افزود: اگر مخالفت جدی در خرمشهر وجود نداشته باشد ، دشمن حریص شهرهای شما و سایر دستاوردهای شما خواهد شد. هنگامی که فهمید دشمن می تواند در عرصه هسته ای شک کند ، بلافاصله موارد دیگری مانند توانایی های موشکی و صنایع دفاعی کشور را مطرح کرد.

شهید فخری زاده به ما می گوید نترسید و نگران نباشید

جلیلی گفت این عمل بزرگ و این میراث بزرگ باید حفظ شود: “امشب ، در اولین شب جمعه که این شهید میهمان اباعبدالله الحسین (علیه السلام) شد ، ما دور هم جمع شده ایم تا به او بگوییم راه شما را ادامه خواهیم داد “قرآن می گوید ، خداوند پیام شهدا را داده است ، پس نترس و نگران نباش. شهید فخری زاده پیام انجیل را برای کسانی فرستاد که با او همراهی نکردند “هیچ ترس و نگرانی برای آنها نبود”. نترسید و نگران نباشید و این پیام یک پیام بسیار امیدوار کننده است.

وی در خاتمه اظهار داشت: “خداوند می خواهد این راه با نیرو و سرعت بیشتری ادامه یابد و ما از خداوند متعال می خواهیم راهنمای خوبی برای شهدای هسته ای و حفاظت از میراث گرانبهای آنها باشد.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا