مجلس

تهدید امنیت منطقه در صورت سکوت در قبال تروریست

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، قالیباف، در پیام های جداگانه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد ، رئیس اتحادیه بین المللی و دبیرکل پارلمان های کشورهای اسلامی و آسیایی و روسای جمهور برخی پارلمان ها از جمهوری اسلامی خواستار مجازات نهایی عاملان این اقدام تروریستی شد. وی تأکید کرد که اقدامات تروریستی سازمان یافته ای انجام شده است.

متن پیام رئیس شورای شورای اسلامی به شرح زیر است:

به نام خدا

همانطور که می گویند؛ عناصر تروریستی مسلح یک وسیله نقلیه حامل دانشمند ایرانی در جریان اقدام تروریستی روز جمعه 7 آذر 1393 ، دکتر محسن فخری زاده ، رئیس وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران و سازمان تحقیقات و نوآوری وزارت نیرو های مسلح ، ایران و متحدانش در منطقه سرد دماوند (شهر تهران) که به شهادت رسید. حمله کرد.

این اقدام تروریستی در حالی صورت گرفت که تیم علمی متشکل از دانشمندان ایرانی تولید اولین بسته تشخیصی و واکسن بومی برای شهروندان ایرانی از جمله زنان و کودکان را بر عهده گرفت و در تلاش های بین المللی برای مهار آن شرکت کرد. این یک بیماری کشنده بود. شواهد اولیه نشان می دهد که مرتکبان شناخته شده این جنایت دارای یک لیست طولانی از ترورهای مرزی بودند که در منطقه حساس غرب آسیا و فراتر از آن هدف قرار گرفته بودند. آنها پشت این ترور غیرانسانی بودند.

مجلس شورای اسلامی این عمل جنایتکارانه و مجرمانه را مصداق بارز تروریسم سازمان یافته می داند و آن را محکوم می کند ، که در تعارض علنی است و آشکارا اصل حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران را نقض می کند. همچنین در شعرها آمده است که اقدام تروریستی در قتل دانشمند ایرانی نه تنها در توسعه علمی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران و برنامه های صلح آمیز فن آوری های جدید اخلال ایجاد می کند ، بلکه موجب افزایش تلاش های ملت ایران برای تقویت علم و قدرت دفاعی کشور خواهد شد.

در حالی که مجلس شورای اسلامی ، به عنوان آینه ای کامل از ملت بزرگ ایران ، تأکید می کند که این اقدام تروریستی خلاف ارزش های انسانی الهی و مسئولیت ها و تعهدات بین المللی است. وی معتقد است كه سكوت و عدم تحرك جامعه جهانی در برابر چنین اقدامات تروریستی موجب متكبرتر مرتكبان چنین جنایاتی علیه بشریت شده و صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی را تهدید می كند.

بدون تردید جمهوری اسلامی ایران که همواره به دنبال ارتقا peace صلح و امنیت در منطقه و جهان است و نقش مهمی در مبارزه با تروریسم دارد ، با تأکید بر مجازات عاملان و مرتکبان این اقدام تروریستی ، بر حق عمل بر اساس اصل تأکید می کند. طرفداران دفاع مشروع در برابر اقدامات تروریستی سازمان یافته و تروریسم ، که صلح و امنیت بین المللی را به شدت به خطر می اندازد. مجازات نخواهد شد

سرانجام ، از جنابعالی انتظار می رود که این عمل تروریستی را محکوم کند ، در عوض ، چارچوب قانونی لازم را برای جلوگیری از وقوع چنین بلایای تروریستی در سراسر جهان فراهم کند.

فرصت را غنیمت شمرده و به برتری آن احترام می گذارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا