دولت

سه وزارتخانه موظفند اقدامات جدی برای کاهش قیمت ها انجام دهند

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، در جلسه کابینه به ریاست رئیس جمهور حسن روحانی یکشنبه شب ، درباره تحولات سیاسی خارجی بحث و بررسی شد و سیاست های جدید اقتصادی و بین المللی با توجه به تحولات جدید مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه ، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است به منطقی سازی نرخ ارز ادامه دهد و وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، وزارت جهادکشاورزی و وزارت دادگستری را ملزم به اقدام جدی برای کاهش قیمت ها و مقابله با گران فروشی می کند.

علاوه بر این ، با توجه به علاقه برخی از شرکت های خارجی به سرمایه گذاری مجدد در ایران ، وزارت امور خارجه مجبور است با همکاری موسسات اقتصادی و مشارکت فعال بخش خصوصی برای جذب سرمایه گذاری خارجی اقدام جدی کند.

رئیس جمهور در ادامه از دولت خواست كه بلافاصله برنامه جامع اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی و خارجی را بر اساس تحولات جدید بین المللی تدوین و به هیئت وزیران ارائه دهد.

روحانی خاطرنشان کرد: سیاست اصلی دولت تسهیل زندگی مردم ، حفظ ارزش پول ملی ، کاهش قیمت ها ، افزایش اشتغال ، افزایش و جهش در تولید ملی و تعامل سازنده با اقتصاد جهانی است.

وی افزود: متأسفانه سیاست های نادرست ایالات متحده در چهار سال گذشته صدمات شدیدی به اقتصاد ، امنیت و صلح جهانی وارد کرده است ، نه تنها ایران در این دام شیطانی و غیرانسانی نیفتاده بلکه همواره دولت ها ، به ویژه همسایگان خود را فرا خوانده است. چین صلح ، دوستی و حسن همجواری را برقرار می کند.

روحانی با بیان اینکه عدم کفایت سیاست های دولت ایالات متحده برای همه واضح است ، و روش حکیمانه و درست جمهوری اسلامی در مورد قضاوت درباره جهان اثبات شده است ، افزود: “ایران معتقد است که شرایط جدید بین المللی درک آن است. فرصت های جدید همکاری و تعامل همسایگان از ثبات ، امنیت ، توسعه و تعمیق روابط و دوستی بین دولت ها و کشورهای منطقه اطلاع دارند.

اختصاص اعتبار به سازمان اورژانس کشور

هیئت وزیران موافقت کرد 500 میلیارد ریال اعتبار هزینه به سازمان اورژانس کشور اختصاص دهد تا خدمات اضطراری هوایی بهینه به هموطنان در سراسر کشور و همچنین بیمه بالگردهای نیروهای مسلح ارائه شود.

دولت همچنین به وزارت کشور و سازمان مدیریت بحران دستور داد که گزارش عملکرد عملکرد اعتبار فوق را هر سه ماه یکبار ، ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند ، به سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه دهند.

تسویه مطالبات و بدهی های تعدادی از شرکت های خصوصی با دولت

با تصویب دولت ، ادعاهای شرکت های انرژی و انرژی پیوند گستر پارس ، تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر ، تولید برق صاعقه و مولد نیروگاه تجاری فارس از شرکت دولتی مدیریت شبکه برق ایران با بدهی از همین شرکتها به IRA (1/328 / 283/465/234) ریال خالص شد.

همچنین بر اساس این مصوبه ، شرکت مدیریت شبکه برق ایران ، حسب مورد ، در حد خلوص جایگزین بدهکاران خواهد شد و موظف است مبلغ مورد نیاز را در تاریخ مقرر به حساب درآمد عمومی خزانه داری ملی پرداخت کند ، در حالی که حساب را اصلاح می کنید. مطابق ضوابط و مقررات مربوط به هماهنگی سازمان امور مالیاتی کشور عمل کند.

سازمان امور مالیاتی کشور نیز موظف است ارقام مندرج در این تصویب نامه را به عنوان جمع آوری بدهی در نظر گرفته و در حساب بدهکاران گنجانده و ظرف یك روز كاری پس از ابلاغ این تصویب ، عملیات اجرایی را متوقف كرده و ممنوعیت خروج از افراد ذکر شده برای بدهی. تا سقف مقدار خالص شده اعمال کنید.

ایران و فیلیپین توافق نامه حمل و نقل تجاری را امضا می کنند

شورای وزیران موافقت کرد که به وزارت راه و شهرسازی مجوزی برای مذاکره ، اولیه و امضای موقت توافق نامه حمل و نقل تجاری دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری فیلیپین صادر کند.

توافق نامه حمل و نقل دریایی بین ایران و فیلیپین در سال 1995 توسط وزرای دو کشور امضا شد ، اما بعدا طرف فیلیپینی خواستار اصلاحیه متن شد ، به دنبال آن هیئت های تخصصی دو کشور در نوامبر 2007 طی یک نشست مشترک ملاقات کردند برای اصلاح پیش نویس متن. این توافق نامه مورد بررسی قرار گرفت و پس از آن سازمان بنادر و دریانوردی نظرات خود را در مورد اختلافات برای انعکاس در مورد فیلیپین به وزارت امور خارجه ارسال کرد که علی رغم پیگیری های متعدد ، هیچ پاسخی از طرف فیلیپین دریافت نکرد.

شورای وزیران با توجه به طولانی شدن مذاکرات و تغییر در متن پیش نویس توافق نامه حمل و نقل کالا و همچنین پیگیری های اخیر سفارت فیلیپین ، پیشنهاد انعقاد قرارداد بین دو کشور را تصویب کرد.

اصلاح مصوبه‌های امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه

دولت مصوباتی را در مورد توقف تسهیلات برای کشاورزان متضرر از حوادث غیرمترقبه اصلاح کرد.

بر اساس این اصلاحیه ، بانکهای عامل موظفند سود ، کارمزد و جریمه تسهیلات دریافتی قربانیان بخش کشاورزی را که در سال زراعی 1397-1397 دچار حوادث غیرمنتظره و سررسید بدهی آنها از 01/07/0 شده اند ، ببخشند. 2017 تا 96/12/29. 1399 ، تسهیلات اولیه دریافت شده را به مدت سه سال به تعویق بیندازید.

تصویب لایحه اصلاح قانون افزودن دو تبصره به ماده واحده قانون ابطال اسناد رقابت برای فروش موقوفات ، آب و اراضی موقوفه

به منظور جلوگیری از تأثیرات و پیامدهای سو abuse استفاده افراد سودجو در تصرف اموال عمومی و منابع طبیعی و وقف آن و خسارت به جنگلها و کوهها و سایر منابع ملی ، دولت تبصره (6) ماده 1 قانون را به دو تبصره به ماده 1 قانون اضافه کنید لغو اسناد فروش موقوفات ، آب و زمین های موقوفه را تصویب کرد.

طبق اصلاحیه فوق ، شرط حذف حریم خصوصی موقوفات و اراضی ترمیم شده قبل از 16/12/1365 از اراضی موقوفه برداشته می شود.

همچنین کلیه اسناد و مدارک زمین و ملک صادر شده بر اساس قسمت آخر تبصره (6) ماده واحده قانون الحاق دو تبصره به ماده واحده قانون لغو رقابت فروش رقابت ها ، آب و اوقاف زمین باطل شده و آثار آن لغو خواهد شد.

سازمان ثبت اسناد و املاک بنا به صلاحدید خود یا به درخواست مقامات ذیربط مانند وزارتخانه های جهاد ، کشاورزی ، راه و شهرسازی ، نیرو ، میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی و سازمان حفاظت محیط زیست ، بلافاصله اسناد مالکیت را لغو کرده و مسترد کنید. متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران ، آنها از طرف نمایندگی های فوق الذکر اقدامات قانونی را انجام می دهند.

اگر اسناد مالکیت منابع طبیعی مذکور به نفع وقف صادر شده باشد ، در اجرای احکام نهایی مقامات قضایی و غیر قضایی ، دستگاه های مذکور ، حسب مورد ، در انجام وظایف قانونی خود علیه نقض ردیف های گفته شده و استفاده از یکی از روش های رسیدگی به شکایات مانند اعاده دادرسی. اعتراض و فرجام خواهی شخص ثالث اقدام قانونی داشته و کلیه مراجع قضایی و غیر قضایی موظف به اجرای این قانون هستند.

بازگشت لایحه “عضویت آژانس فضایی ایران در فدراسیون بین المللی فضانوردی” از مجلس

هیات وزیران به دلیل تأخیر دو ساله در تصویب نهایی لایحه “عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون بین المللی فضایی” و لزوم بررسی موافقت خود را با ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی اعلام کرد. آی تی.

شایان ذکر است که طی دو سال گذشته ، فدراسیون بین المللی فضانوردی اصلاحاتی را در اساسنامه خود ایجاد کرده است که ضرورت تجدید نظر در متن اساسنامه جدید را برای ارزیابی منافع دولت ما در بحث عضویت در این فدراسیون ایجاد کرده است. اجتناب ناپذیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا