دولت

سه برابر رژیم گذشته در این دولت برق تولید شد

پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز (پنجشنبه) هنگام آغاز پروژه های ملی وزارت نیرو ، درباره راه اندازی پروژه های مربوط به توزیع برق و برق در سه منطقه مهم سیستان و بلوچستان ، خوزستان و خراسان رضوی ، گفت: “من بسیار خوشحالم زیرا “خداوند امروز توفیق را به وجود آورده است تا شاهد افتتاح بسیاری از کارهای مهم در سه منطقه خوزستان ، خراسان رضوی ، سیستان و بلوچستان در بخش برق است.

وی افزود: “همه ما از اهمیت برق می دانیم. برق یک پیشرفت عمده ، بهره وری و رفاه بشری است. اگر به سالها برگردیم ، به ویژه در زمان جنگ ، روزهایی وجود دارد که مردم نیستند. برق برای بسیاری ساعتها و بیمارستانهای ما برق ندارند “. یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم این بود که ما در تابستان قدرت نداشتیم و در سال های اخیر وزارت نیرو توانسته است نتایج خوبی کسب کند و طرحی برای کمک به مردم داشته باشد. هر کجا که مردم با قدرت می آیند.

در این دولت سه برابر بیشتر از دولت قبلی برق تولید می شود

رئیس جمهور اظهار داشت: به طور متوسط ​​سالانه 2500 مگاوات برق تولید می کنیم ، اما در ابتدای انقلاب ، کل برق تولیدی کشور 7000 مگاوات بود که نشان می دهد این دولت ما نسبت به گذشته سه برابر بیشتر برق داشته ایم. “از طرف دیگر ، این پیشرفتها با کارایی همراه است. امروزه تلفات برق ما 2.9٪ است که باعث پایداری اتصال می شود.

روحانی همچنین با اشاره به اینکه خانواده های عزیزمان نیز از برق استفاده می کنند ، افزود: دولت این طرح را با هدف تأمین برق برای 20 خانوار به اتمام رسانده است و امروز در کشور بی خانمان ما 20 خانوار فاقد برق است و ما به دنبال 10 خانوار هستیم. همچنین باید برق داشته باشد.

وی گفت: “هر ماه 35 روستای ما به شبکه برق متصل می شوند که این بسیار مهم است و دولت در جوامع و سازمان های مختلف تغییراتی ایجاد می کند ، در زمینه های تأمین گاز ، برق ، ارتباطات. ، بهداشت ، راه ها و آموزش و پرورش. “که از نظر دولت های قبلی بی نظیر است.

مدارس و پلهای غیرمعمول در قلمرو تدبیر و هدف جمع شده بودند

رئیس جمهور تأکید کرد: در دولت ، ما تقریباً مدارس غیرمعمول را جمع آوری می کنیم و مدارس را به هم متصل می کنیم ، اما خوشبختانه بهترین و کارآمدترین کارها برای جوامع انجام شده است.

روحانی با بیان اینکه بهبود برق برای ما بسیار مهم بود ، گفت: درست است که ما 2500 مگاوات برق تولید کردیم و نیروگاه های جدید برقرار کردیم اما بیش از 4000 مگاوات برق مشترک با کمک مردم ساخته شد و جایگزین برق شد ساعت استفاده ، این امکان را به ما داد تا از هزینه های غیر ضروری جلوگیری کنیم.

وی گفت: “افزایش برق در سال گذشته 5 درصد بوده و امسال 1 درصد است و این بدان معنی است که مردم با هم کار کرده اند.”

رئیس جمهور در مورد برنامه دولت برای آزادسازی برق برای خوانندگان ناسالم گفت: “موضوع دیگری که دولت در حال بررسی آن است بحث در مورد طرح برق امید است که از اواخر ماه دسامبر آغاز می شود ؛ کسانی که مصرف کم دارند از پرداخت هزینه برق معاف هستند این یک هدیه کوچک برای کسانی است که کاملا متعهد به پس انداز هستند.

30٪ مردم برق رایگان دریافت می کنند

روحانی افزود: با این طرح حدود 30 درصد مردم به برق دسترسی خواهند داشت و این طرح از نظر آب و گاز بلافاصله اجرا می شود.

وی افزود ، “یکی از پروژه های دائمی و دولتی ، برنامه و هدف پروژه برق امید است که به زودی در گاز و آب برای خوانندگان اجرا می شود. غذای کافی نیست.” آنچه امام (ره) سالها پیش فرمود این بود که آب و برق شما مظلومان را به رایگان آزاد می کند ، این کار با این دولت و کسانی انجام شد که این کار را به سخره گرفتند و گفتند آنچه امام فرموده نیست و نخواهد بود. عملیات. ، پس از سالها در این پادشاهی استفاده خواهد شد ، همه اینها امید جدیدی به ما می دهد.

هیچ کس فکر نمی کرد ایران با جنگ اقتصادی مخالفت کند

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت تحریم های کشورمان خاطرنشان کرد: “ما در بحبوحه تحریم ها هستیم و شاهد یک جنگ اقتصادی هستیم ، جنگی که در سه سال گذشته متحمل شده ایم به پایان رسیده است. بدتر از هشت سال جنگ.” “این جنگ یک جنگ اقتصادی است و هیچ کس در جهان تصور نمی کرد ایران بتواند به خوبی در برابر این جنگ مقاومت کند.

روحانی گفت: بسیاری از سران کشورها در ارتباط با من گفتند که چگونه در برابر این جنگ مقاومت کردی؟ بله ، درست است که مردم ما از فشار گران و گران قیمت رنج می برند ، اما آب ، برق و گاز قطع نشده است و خرید دیزل و گاز از خارج ضروری نیست ، بلکه صادرات است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ، طی سه سال گذشته ، ما به اندازه کافی دانه داشته ایم و تغییرات عمده ای در جاده ها ، جاده ها و بنادر ایجاد کرده ایم ، گفت: علاوه بر این ، توسعه کشور از نظر بهداشت و بیمارستان ها ، که به تنهایی 11 هزار سال تخت بیمارستان امسال ما در تاریخ ایران بی نظیر کردیم.

رئیس جمهور گفت: “کسانی که چشم دیدن خدمات عمومی ندارند ، باید ببینند که دولت می تواند در شرایط دشوار با کمک افراد ، شرکت های خصوصی ، نیروهای دیگر ، نظامی به این دستاوردها برسد.” ما توانستیم این کشور و در عین حال ما سیل و زلزله را کنترل کردیم و همچنین توانستیم قیمت کالاها را در سال 98 کنترل کنیم.

روحانی همچنین با بیان اینکه رشد اقتصادی در سال 1998 خوب بوده است ، افزود: بله ، در سال 1999 و اواخر سال 1998 نیز ما فاجعه جدیدی را متحمل شدیم. یک مورد در قرن گذشته ، جهان هرگز مشکلی را ندیده است و همه کشورها با مشکلات زیادی روبرو شده اند ، رشد اقتصادی بسیاری از کشورها خوب نبوده است ، اما در عین حال یکی از آنها را نیز در این مشکل پشت سر خواهیم گذاشت. امروز شرایط خویشتنداری در کشور ما حتی در شرایط دیگر نیز از کشورهای پیشرفته غربی بدتر نیست.

وی افزود: با داشتن برنامه خوب در دو هفته گذشته توانسته ایم این وضعیت را تحت کنترل داشته باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت در شرایط دشوار کارهای بزرگی انجام می دهد ، گفت: “خواهران و برادران عزیز و همه کسانی که به کشور خدمت می کنند ، اجازه دهید در پارلمان ، عدالت و ارتش شرکت کنیم و به دنبال ایجاد امید باشیم.” بگذارید برویم. ما باید به دنبال ثبات باشیم تا عجله ای برای انجام کاری نداشته باشیم.

بگذارید کسانی که دیپلماسی آمریکا را شکست داده اند کار خود را انجام دهند

روحانی گفت: اگر دولت به موفقیت دست یابد ، آن را به شما می بخشد. نگران چیزی نباشید که این دولت مشکلات را حل می کند و مشکلات را حل می کند ، ما دست همه کسانی را که به مردم خدمت می کنند می بوسیم ، اجازه دهید آنها با کسانی که بیست سال تجربه دارند و می دانند چه عملکردی دارند صبور و محکم و مراقب باشند و طی این سه سال در سازمان ملل بارها و بارها ایالات متحده را شکست داد تا کار را پیش ببرد.

وی گفت: “بیایید کار خود را با دقت انجام دهیم.” ما از شما کمک می خواهیم ، همه ما برادر هستیم و یک هدف داریم.

رئیس جمهور گفت: “ما می دانیم که هر قدرتی با نیت خیر کاری را انجام می دهد ، اما ما باید در توافق و همکاری کارهای بالغ تری انجام دهیم.” مردم ما در صحنه هستند ، مقاومت مردم اصل اصلی است. اگر دولت و سیستم پیروز شوند ، زیر سایه مخالفت قرار دارد. فرمانده کل انقلاب و مخالفت مردمی دو ستون اصلی سعادت ملت در دوران سخت است و امروز راه پیروزی مقاومت و رهبری ماست.

پرداخت با سرمایه گذاران خارجی در شهرستانهای سیستان و بلوچستان

روحانی همچنین در ابتدای جلسه با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان پتانسیل استفاده بیشتر از نیروگاه های برق برای تولید برق را دارند ، افزود: امروزه در جهان استفاده از انرژی های تجدید پذیر مهم است.

وی افزود: خط برق 270 کیلومتری که امروز باز است برای مردم سیستان و منطقه بلوچستان و توسعه زیرساخت های منطقه بسیار مهم است ، بنابراین ما از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این منطقه می خواهیم. زیرا این شهرستان پتانسیل بسیار خوبی دارد

رئیس جمهور عزیز خوزستان نیز حق گردن ما را دارد و یکی از این موضوعات مهم امنیت 8 ساله ، کار بسیار خوبی در آن زمان بود. ما باید پاداش این تلاش های بزرگ و فداکاری های بزرگ قهرمانان خوزستان را بگیریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا