بانک و بیمه وبورس

ساماندهی بازار سرمایه- موضوع مطرح شده در کمیسیون اقتصادی مجلس

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس ، پورابراهیمی در جلسه علنی شورای مشورتی اسلامی در تاریخ پنجم آبان ، به خواندن گزارش کمیسیون اقتصادی مجالس در مورد شرایط بورس و عملکرد سازمانهای بورس و اوراق بهادار و وزارت اقتصاد ، تجارت و دارایی اشاره می کند. و او گفت: طبق ماده 45 آیین نامه آیین نامه های مجلس ، این گزارش پس از بررسی توسط کمیته های مربوط تهیه و موضوع جلسه عمومی پارلمان خواهد بود.

وی با اشاره به فراز و نشیب های مکرر بورس اوراق بهادار خاطرنشان کرد: هدف از تهیه این طرح بهبود اوضاع و ساماندهی بازار سرمایه است که از طریق تصویب مجلس به بورس اوراق بهادار و وزارت اقتصاد و دارایی ابلاغ می شود. انجام خواهد شد. ”

رئیس کمیسیون اقتصادی مجامع سه شنبه گذشته در جلسه ای با رئیس شورای مشورتی اسلامی تصمیم گرفت که کمیسیون اقتصادی عملکرد سازمان اوراق بهادار بورس را در اجرای مصوبه شورای عالی بورس بررسی کند. گفت انجام شد گزارش هفته آینده به کرسی ارائه خواهد شد. ..

گزارش و پیشنهادات کمیسیون اقتصادی برای تصویب برای ساماندهی بازار سرمایه ارائه شده است. به ویژه ، در پایان هر هفته معاملات ، بورس و سازمان های اوراق بهادار شرکت های با ریسک ، متوسط ​​و کم ریسک را که بر اساس شاخص های ریسک مصوب شورای عالی بورس اوراق بهادار ایران شناخته می شوند ، در بازار سرمایه شناسایی می کنند. شما موظف هستید در سه گروه رتبه بندی کنید. ریسک کنید ، تهیه و منتشر کنید.

سازمان اوراق بهادار بورس موظف است اطلاعات معاملات کلیه شرکت های بزرگ را در زمان معامله فاش کند. سازمان اوراق بهادار بورس محدوده نوسانات شاخص را در شرایط غیرمعمول در برابر نوسانات شدید و غیرمتعارف تعریف و تعیین می کند و ابزارهای مدیریت بازار مانند دامنه های نوسانات مجاز ، حجم پایه و سایر ابزارهای موجود را ارائه می دهد. شما موظف به استفاده از آن هستید. سازمان اوراق بهادار بورس موظف است حداکثر ظرف سه ماه پس از تصویب در شورای عالی بورس اوراق بهادار در ایران ، دستورالعمل فعالیت فعالان فضای مجازی در زمینه بازارهای سرمایه را تهیه و اجرا کند. فعالیت در فضای مجازی در مناطقی از بازار سرمایه به غیر از موارد ذکر شده در بالا ممنوع است و متخلفان از این بند برای جرایمی که موجب برهم زدن سیستم اقتصادی می شوند مجازات می شوند. سازمان اوراق بهادار بورس موظف است حداقل 10٪ کارمزد معاملات اوراق بهادار را به عنوان منبع تأمین مالی صندوق تثبیت بازار سرمایه تأمین کند ، مگر اینکه هزینه معاملات خریداران و فروشندگان افزایش یابد.

به گفته پورابراهیمی ، این پیشنهادات به زودی در قالب یک طرح قانونی برای گرفتن رای نماینده به دادگاه های ملی ارسال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا