دسته‌بندی نشده

زیبا کردن صورت با آموزش روتوش

این راهنمای آموزش روتوش حرفه ای در فتوشاپ به شما نشان می دهد که چگونه صورت خود را زیبا کنید. ما می خواهیم چهره ای متفاوت ایجاد کنیم ، اما در عین حال در حال مشاهده نتایج غیر عادی هستیم که در کلاس های دیگر فتوشاپ مشاهده می کنیم. البته ، چهره آنچه ما قصد داریم انجام دهیم یکسان نیست ، فقط تغییرات لازم و ظریف را ایجاد می کند. ما از فتوشاپ برای ترمیم پوست ، از بین بردن نقص و دانه ها ، سفید شدن دندان ها ، ترمیم ، ترمیم مو ، ترمیم ابرو ، افزایش تعریف در چشم و وضوح و وضوح تصویر در مراحل نهایی استفاده خواهیم کرد.
من نه تنها به شما نشان می دهم که چگونه صورت خود را زیبا نشان دهد ، بلکه برای پروژه های دیگر نیز مفید است. من همچنین نحوه استفاده از برخی از ابزارهای موجود و چگونگی انجام کارهای غیر مخرب را توضیح خواهم داد. همچنین ممکن است به فکر خواندن مقاله ای در یک اتاق تاریک باشید.

این راهنما در فتوشاپ 7 به بعد نوشته شده است ، اما برخی از تکنیک ها یا نکات موجود در این آموزش ممکن است برای کاربران نسخه های قدیمی فتوشاپ نیز مفید باشد.

ما از تصویر زیر استفاده خواهیم کرد:

 

زیباسازی صورت – تصویر اصلی

با کلیک راست روی این پیوند و انتخاب گزینه (هنگام استفاده از ویندوز) می توانید نسخه اصلی بزرگتر (596 کیلوبایت) را بدست آورید. این پرونده بزرگتر فایلی است که ما در این راهنما استفاده خواهیم کرد و نه در پیش نمایش بالا.

تصویر زیر تمام مراحل موجود در این راهنما را به شما نشان می دهد ، بنابراین شما یک ایده جهانی در مورد چگونگی طراحی مجدد این عکس خواهید داشت:

مراحل آموزش توضیح داده شده است. ترمیم دندان ، پوست ، ابرو ، مو ، از بین بردن لکه ها ، چین و چروک ها ،

مهم است که بدانید: اگر می خواهید به مرحله ای خیلی سریع بروید ، فقط مکان نما را روی توصیف یک مرحله خاص حرکت دهید تا مکان نما نزدیک شود (هنگام استفاده از ویندوز) و سپس روی دکمه سمت چپ ماوس کلیک کنید.

چند نکته وجود دارد که باید هنگام زیبا سازی پرتره ها به خاطر داشته باشید.

کالیبراسیون مانیتور مهم است
از بازتاب یا نور شدید روی صفحه مانیتور خودداری کنید.
قبل از شروع تصویر را با دقت تجزیه و تحلیل کنید و متوجه شوید که می خواهید چه چیزی را اصلاح کنید.
از پیش برنامه ریزی؛ ابتدا چه چیزی را برطرف می کنید ، از چه تکنیک ها یا ابزاری استفاده می کنید.
کار با تصاویر بزرگ (پیکسل های بهتر بهتر هستند)
از تصاویری که در اثر فشرده سازی شدید فشرده مانند Jpeg آسیب دیده اند ، خودداری کنید. بهتر است با فرمت های بدون ضرر مانند TIFF ، RAW ، PSD و غیره کار کنید (قالب های بدون ضرر همیشه حاوی داده های اصلی هستند ، هیچ پیکسلی یا رنگی از بین نمی رود). در این آموزش ما از تصویر Jpeg استفاده خواهیم کرد تا به شما نشان دهیم وقتی می خواهیم روسری را رنگ کنیم مشکلی داریم.
تا آنجا که ممکن است نزدیک شوید ، زیرا به شما امکان می دهد بسیار دقیق کار کنید و بسیار مهم است ، زیرا ما می خواهیم تا حد ممکن از تصویر او روتوش شده جلوگیری کنیم.
با خاموش / روشن کردن لایه با اصلاحات ، مرتباً پیشرفت خود را بررسی کنید ، زیرا این کار باعث می شود که ببینید چه زمانی بیش از حد پیش رفته اید. همچنین حتماً تصویر خود را به صورت منظم 100٪ (1: 1) بررسی کنید.
به لایه های خود یک اسم بگذارید. چرا این موضوع اینقدر مهم است؟ این به این دلیل است که بعضی اوقات لایه هایی داریم که فقط تکه های بسیار کوچکی برای چشم ، دهان ، دندان و … داریم که فقط با نگاه کردن به بند بند لایه قابل شناسایی نیستند. این می تواند منجر به اشتباهات ، سرخوردگی و از دست دادن وقت شود.
هر لایه تمام شده را قفل کنید. این امر برای جلوگیری از انجام تعمیرات در لایه اشتباه است و متوجه خواهیم شد که روزها یا هفته ها دیر شده است.
سعی کنید تا حد ممکن غیر مخرب کار کنید (راهنمای ویرایش غیر مخرب فتوشاپ)
بسیار مهم است که به آرامی و با حوصله کار کنید. انتقاد پذیر باشید و از بهم ریختن مسائل نترسید. تا زمانی که غیر تخریبی کار کنید ، از بین بردن اشتباهات آسان است ، حتی چند روز بعد.
مهمترین تکنیکهای ناوبری (راهنمای فتوشاپ در پیمایش عمومی) را بیاموزید. این نه تنها به شما امکان می دهد تا سریعتر کار کنید بلکه کارآمدتر نیز باشید. مشاهده خواهید کرد که کیفیت تعمیرات شما را افزایش می دهد.
همیشه با تصحیح جهانی نور و رنگ شروع کنید و در صورت لزوم با برش و برش مناسب پایان دهید.

قبل از بازکردن عکس مهم است که اگر قبلاً این کار را نکرده ایم ، مانیتور خود را کالیبره کنیم. روش های مختلفی برای کالیبره کردن مانیتور وجود دارد و متداول ترین روش استفاده از Adobe Gamma است ، یک ابزار همراه با آخرین نسخه های فتوشاپ. من در مورد نحوه کالیبره کردن مانیتور خود توضیحات زیادی ارائه نمی دهم ، اما می خواهم پیوندهایی را در مورد نحوه استفاده از این ابزار با شما در میان بگذارم:

Adobe: استفاده از Adobe Gamma در ویندوز
Adobe: تنظیم صفحه نمایش مدیریت رنگ (فایل PDF Acrobat – 1.78 مگابایت)
Computer Darkroom: کالیبراسیون و توصیف مانیتورها

مهم است که حداقل نقطه سیاه و سفید (B&W) صفحه را تنظیم کنید. من قبلاً مقاله ای نوشتم که نحوه انجام این کار را توضیح می دهم (در واقع کاملاً ساده است): Monitor B&W Point

آنچه ما با تنظیم یک نقطه B&W سعی می کنیم از آن اجتناب کنیم این است که صفحه نمایشگر ما بیش از حد روشن یا تاریک خواهد بود. خیلی ساده است؛ اگر در روشن ترین یا تاریک ترین قسمت های تصویر خود جزئیاتی داشته باشیم ، می خواهیم آنها را ببینیم. همچنین هنگامی که تصمیم می گیریم عکس های خود را چاپ کنیم مانع از شگفتی های بزرگ نمی شود.

همچنین مهم است که ما بدانیم چگونه می توان به سرعت بزرگنمایی یا کوچک نمایی کرد ، بوم را حرکت داد ، چگونه قسمت رتوش تصویر را با سرعت نسبتاً اولیه و غیره مقایسه کرد. بنابراین من توصیه می کنم که راهنمای فتوشاپ را در مورد ناوبری عمومی بخوانید که با جزئیات کامل نحوه پیمایش به کارآمدترین روش را توضیح می دهد. بنابراین فرض می کنم منظور من را می فهمید وقتی برای مثال در این راهنما می نویسم: “200٪ رویکرد”.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا