دولت

رعایت تعهدات بین المللی همان چیزی است که ما در این مدت از ایالات متحده انتظار داریم

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، در نشست سفرای جدید نروژی جمهوری اسلامی ایران ، لعیا جنیدی و سیگو الدتومین هائوگر که در دفتر معاون حقوقی رئیس جمهور برگزار شد ، طرفین بر عمق و سابقه روابط دوستانه دو کشور تأکید کردند. .. نروژ تبادل نظر کرد.

آینده برجام در فضای جدید بین المللی ، موانع پیوستن به FATF جمهوری اسلامی ایران ، همکاری برای مبارزه با شیوع ویروس کوید 19 و تلاش برای مقابله با تغییرات اقلیمی یکی از مباحث مورد بحث در این کنفرانس بود.

جنیدی در این کنفرانس گفت که آنچه در سالهای اخیر در صحنه بین الملل برای مردم ایران اتفاق افتاد بدون شک ناعادلانه و غیرقانونی است ، به ویژه در سالهای اخیر در ایالات متحده آمریکا که نقض کرامت سیاسی و معاهدات بین المللی و قوانین عرفی است.

وی اظهار داشت: “با خروج از شورای امنیت سازمان ملل و اعمال تحریم های یک جانبه علیه ایران ، مردم ایران حتی در نیازهای اساسی و فعالیت های صنعتی آنها برای 100 سال مشکل ایجاد کرده اند. 100 سال بین دو کشور. با این روابط ، ما برای روابط تجاری و اقتصادی و فعالیت های عادی و همچنین همکاری های دوجانبه و چند جانبه تلاش می کنیم.

“با توجه به رابطه 100 ساله خود با ایران ، نروژ ، به عنوان عضوی غیر اجرایی شورای امنیت در این دوره ، مطابقت با اقدامات و قوانین بین المللی را تقویت و تعمیق بخشید و نهادهای بین المللی را تقویت کرد. وی می تواند نقش موثری در ایفا کند. ”

جنیدی در پاسخ به س Ambassadorال سفیر نروژ در مورد وضعیت نهایی استانداردهای FATF و اجرای این لایحه گفت: ) حدود دو سال پیش تصویب و اجرا شده است ، دو معاهده در مورد جرایم سازمان یافته فرامرزی (پالرمو) و پیمان تأمین مالی تروریسم هنوز نهایی نشده و هنوز در دست بررسی است.

سایگ الدومین تائور ، سفیر جدید ایران در دولت نروژ ، بر تاریخ بزرگ تمدن و فرهنگ ایران تأکید کرد و ایران را کشوری بزرگ خواند که دوستی برای دولت نروژ در آن بسیار مهم است.

وی درک خود را از آنچه برای مردم ایران رخ داده ، وضعیت دشوار دولت ایران و مردم ابراز داشته و امیدوار است که بسیاری از مشکلات در فضای جدید بین المللی حل شود.

سفیر نروژ در ایران گفت: “ما از نزدیک تحولات مرتبط با شورای امنیت سازمان ملل و تجارت هسته ای ایران را مشاهده می کنیم و با بازگشت به قوانین و رویه های بین المللی مشتاقانه منتظر آغاز این مسائل هستیم.” ..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا