مجلس

دشمن در حال جنگ با ایران از راه های رسانه‌ای است

در آستانه سالگرد تصویب قانون اساسی ، علی باقری معاون رئیس جمهور در امور قضایی بین المللی و رئیس ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با عباسعلی کدخدایی ، رئیس پژوهشگاه و سخنگوی شورای نگهبان دیدار کرد.

علی باقری ضمن حضور در پژوهشگاه شورای نگهبان ، گرامیداشت و بزرگداشت سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، قانون اساسی را پیمانی ملی و پایه و اساس تعهد مردم به دولت عنوان کرد و گفت: “حمایت از حقوق مردم ، و اهمیت مردم در دموکراسی اسلامی. موقعیت خود را توضیح داده و حمایت کنید.

اصول قانون اساسی را به عنوان عالی ترین سند ملی مبتنی بر اصول و احکام دینی ، مبتنی بر تاریخ و فرهنگ ایرانی اسلامی ارزیابی و اضافه کرد: تعیین ساختارهای حکمرانی و تدوین مشخصات نمایندگان دولت مهمترین کار قانون اساسی برای تأمین حقوق بشر در زمینه های مختلف است. این است.

معاون رئیس دادگستری بین الملل با اشاره به اینکه مقامات دولتی نقش بسیار مهمی در تأمین حقوق مردم دارند ، اظهارات زیر را بیان کرد: علاوه بر وظیفه حمایت از حقوق مردم در قالب اصول شرع و اصول قانون اساسی ، مسئولیت جدی برای اطمینان از پاکی مقامات دولتی در برابر هر گونه آلودگی و بنابراین ، شورای نگهبان مهمترین نهاد حمایت از حقوق مردم است.

دبیر کانون حقوق بشر با اشاره به ویژگی غفلت شده از ماده 8 قانون اساسی ، آن را مهمترین مکانیزم قانونی ناشی از اعتقادات مذهبی مردم برای امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت ، “اگر می خواهیم به طور جدی و کامل از حقوق مردم محافظت کنیم ، امر به معروف و نهی از منکر را و سازوکارهای آن باید به عنوان حق مردم و مسئولیت حاکمان شناخته شود.

کدخدایی ضمن تمجید از فعالیت های ستاد حقوق بشر ، که مواضع جمهوری اسلامی ایران را در نهادهای حقوق بشری و مجامع بین المللی تبیین می کند ، حوزه حقوق بشر را ستود و گفت: “ما در این زمینه شاهد جنگ رسانه ای دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران هستیم.” ما نیاز داریم که همه سعی در اثبات حقانیت نظام داشته باشند.

رئیس پژوهشگاه شورای نگهبان با اشاره به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گفت: “نگاه قانون اساسی به مردم و مردم بسیار عالی و متعالی است و اداره امور کشور بر اساس رای مردم و مردم است.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: “ارزیابی عملکرد حقوق بشر سایر رژیم هایی که جمهوری اسلامی ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کنند نیز مهم است و نباید تنها پاسخگو باشند.”

کدخدایی با اشاره به وظایف شورای نگهبان در حفاظت از قانون اساسی اعلام کرد که آماده است گزارشی درباره نقش شورای نگهبان در حمایت از حقوق مردم و آزادی های عمومی و حقوق بشر به مرکز حقوق بشر ارائه دهد.

مشکلات مشترک و همکاری بین پژوهشگاه شورای نگهبان و مرکز حقوق بشر بین دو طرف مورد بحث قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا