غرب آسیا و آفریقای شمالی

دست داشتن واشنگتن وتل آویو در ترور شهید سلیمانی

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آبادپرس، «محمد ابوالهیل» نماینده ائتلاف فتح در پارلمان عراق گفت كه ایالات متحده و دولت صهیونیستی در جنایات علیه مخالفان ، به ویژه ترور قاسم سلیمانی و ابومهدی ال مهندس ، معاون فرمانده بسیج مردمی عراق.

وی ادامه داد: تمام شواهد و شواهد حاکی از آن است که ایالات متحده و دولت صهیونیستی در حمله به رهبران و مقامات جمع شدن شهرت نقش دارند ، تأیید شده است.

سفیر عراق گفت: طرف های درگیر در حمله به شهید ابومهدی المهندس و شهید قاسم سلیمانی شناخته شده هستند.

وی ادامه داد: عادل عبدالمهدی نخست وزیر سابق عراق اظهارات علنی در مورد دخالت ایالات متحده و رژیم صهیونیستی در حمله به پایتخت حشد الشعبی را بیان کرده است.

در ابتدا ، اعضای پارلمان عراق بر لزوم تسریع در رسیدگی به جرایم ایالات متحده علیه سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس توسط دولت عراق تأکید کردند.

مهدی تقی آمرلی ، عضو کمیته امور خارجه پارلمان عراق ، گفت که این کمیسیون از دولت می خواهد که گزارش ویژه ای درباره ترور نامزدهای پارلمانی عراق ارسال کند. در اسرع وقت.

عبدالامیر الطیبان ، یکی از اعضای حزب سیاسی الصدیقون نیز گفت که فشارهایی برای تعیین نتیجه تحقیقات جنایی آمریکا در مورد سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس وجود دارد.

وی گفت: “فشار آمریكا در این زمینه وجود دارد.”

التبیان گفت: این فشارها نتایج تحقیقات پزشکی قانونی راجع به بمب گذاری در مقر بدنام عملیات و جنایت در فرودگاه بغداد را مختل می کند.

در ژانویه گذشته ، پارلمان عراق پس از یک عملیات جنایتکارانه در شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس ، طرح اخراج نیروهای آمریکایی از عراق را تصویب کرد. معاون مدیر مشهور در نزدیکی فرودگاه بغداد جمع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا