امنیتی و دفاعی

دستیابی به صلح و دوستی و در عین حال امنیت همگانی هدف ماست

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، دریا دار تنگسیری و با حضور سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه و جمعی از مسئولین در مراسم پیوستن به “کشتی اقیانوس شهید رودکی” در نیروی دریایی سپاه حضور یافت. وی با بیان اینکه وی نقشی اساسی در بهبود و بالابردن قدرت شناور داشته است ، گفت: امروز ما شهدای تاریخی و جاویدان خود را بر روی شناور استراتژیک نامگذاری می کنیم و دریاها و اقیانوس ها را تقسیم کرده و به جلو حرکت خواهیم کرد.

با فرض اینکه دفاع کیان اسلام مرز نمی شناسد ، فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: طبق فرماندهی عالی نیروی دریایی ، نیروی دریایی یک نیروی استراتژیک است و هیچ مرزی نمی شناسد ؛ قانون دریایی به نیروی دریایی اجازه می دهد تا در شعاع 12 مایل هر کشوری زندگی کند. ما معتقدیم که نیروی دریایی با برادران عزیز ما حاکمیت دریایی دارد تا آب را در بالای دریا یا خارج از آن تأمین کند.

وی گفت: “حاکمیت دریایی امروز حق هر کشوری است. حضور و مأموریت ما در سواحل و اقیانوس هند حق ماست و دستیابی به آن به معنای حاکمیت دریایی است.”

دریادار تانگاگیری گفت: “ما یاد گرفته ایم که برای ایجاد امنیت و قدرت باید روی دو پای خود بایستیم.” ما برای ایجاد معنویت و همچنین ابزارهای مدرن و پیشرفته از فکر ، خلاقیت و ابتکار استفاده کردیم. تقویت راه ماست و ما این راه نورانی را محکم ادامه خواهیم داد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از کشتی هوایی شهید رودکی اقیانوس پیما به عنوان شناور مجهز به انواع سلاح ها یاد کرد و گفت: این شناور سنگین پیام آور صلح ، دوستی ، برادری و امنیت است ؛ این تهدیدی برای کشتی های تجاری و تانکرهای ما نیست که در دریاهای آزاد یا برای امنیت آنها کاری انجام دهند. مسئولیت امنیت این کشتی ها به عهده ما است و ما این کار را با اقتدار انجام خواهیم داد.

در پایان ، دریادار تنگسیری با تأکید بر اینکه استراتژی ما امنیت عمومی و همچنین صلح و دوستی است ، افزود: در این استراتژی امنیت در برابر امنیت و ارعاب در برابر تهدید است. امنیت را نمی توان خرید و تنها در سایه احترام متقابل به صلح و منافع یکدیگر حاصل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا