سیاست خارجی

خطیب زاده: قطعنامه کانادا مصداق سواستفاده ازارزش‌های متعالی حقوق بشری برای پیشبرد اغراض کوته بینانه سیاسی است

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه پیش نویس قطعنامه حقوق بشر سازمان ملل و تکرار اتهامات بی اساس براساس گزارش های دروغین توسط دولت کانادا را غیر قابل قبول و غیرقابل قبول دانست.
وی افزود: جای تأسف دارد که برخی از کشورها از جمله کانادا از حقوق بشر و سازوکارهای بین المللی به عنوان ابزاری برای پیشبرد اهداف و اهداف سیاسی خود استفاده می کنند.
این اقدامات غیر سازنده نه تنها باعث ارتقا جایگاه و احترام به حقوق بشر در سراسر جهان نمی شود ، بلکه صرفاً به کلیشه های منفی و برچسب زدن سیاسی علیه کشورهای مستقل دامن می زند.

خطیب زاده افزود: ما اقدام دولت کانادا و سایر بنیانگذاران این قطعنامه را که نمونه بارزی از سو of استفاده از مفاهیم متعالی و ارزشهای حقوق بشر برای ارتقا انگیزه های سیاسی نزدیک بینی است و فاقد اعتبار قانونی قانونی است ، محکوم می کنیم.

خطیب زاده با اشاره به اینکه 114 کشور از 193 کشور عضو سازمان ملل به رویکرد ریاکارانه بنیانگذاران قطعنامه رای مخالف یا ممتنع دادند ، به دولت کانادا توصیه کرد که جایگزین همدلی ریاکارانه با حقوق بشر مردم شود. ایران باید از حمایت از تروریسم اقتصادی دولت ایالات متحده علیه مردم ایران دست بردارد و از پناه دادن به مفسدان و دزدان ثروت مردم ایران که در کانادا پناهگاهی امن برای انتقال و سرمایه گذاری اموال غارت شده یافتند ، دست بردارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین خاطرنشان کرد: قطعنامه پیشنهادی کانادا ، که چند سال با سیاستهای خصمانه آن علیه جمهوری اسلامی ایران مطابقت داشت ، امروز توسط کمتر از نیمی از کشورهای عضو سازمان ملل رد شد ، از جمله رژیم صهیونیستی ، ایالات متحده ، عربستان سعودی ، بحرین و امارات متحده عربی. ، آلبانی ، انگلیس ، کانادا به تصویب رسید. 114 کشور به قطعنامه رأی مثبت دادند یا ممتنع بودند یا در جلسه رأی گیری شرکت نکردند.

سعید خطیب زاده از توصیف حامیان قطعنامه ضد ایران به عنوان “مهم” ، اقدام کانادا برای متحد کردن “چندین دولت بد حقوق بشر” ، از جمله رژیم های آمریکا ، صهیونیست ، بحرین و ایالات متحده برای آموزش حقوق بشر را خواند. برای مردم ایران به عنوان یک رسوایی. وی از مقامات کانادایی خواست تا برای بهبود اقدامات غیرانسانی خود در داخل و خارج از کشور و جلوگیری از سیاست سیستماتیک نسل کشی رژیم علیه کانادایی های بومی و پاسخگویی به همدستی رژیم های سعودی و اسرائیلی در این کمیسیون تلاش کنند. جنایات علیه یمن و فلسطین باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا