سیاست خارجی

حشیش و ماری جوانا در زمره مواد بسیار خطرناک و اعتیادآور قرار دارند

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آبادپرس، سفیر و نماینده دائمی کشورمان در سازمان های بین المللی می گوید: حشیش و ماری جوانا از خطرناک ترین و اعتیاد آورترین مواد هستند و از نظر قانونی و قوانین ممنوع کمیسیون مواد مخدر ، و درخواست آنها برای پزشکان به عهده هر ملت است. و هیچ اجباری برای اجرای این گزینه در این مورد وجود ندارد.

به دنبال تصمیم اخیر کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل متحد برای حذف حشیش و دلایل آن (حشیش و ماری جوانا) از لیست خطرات استفاده از مواد مخدر ؛ کاظم غریب آبادی افزود: بسیاری از کشورها هنوز بر این باورند که این داروها برای سلامتی انسان بسیار خطرناک هستند و بنابراین آنها بر اساس تحقیقات علمی خود به داروهای اساسی خود اعتقادی ندارند.

غریب آبادی همچنین تأکید کرد: در ایران ، استفاده از این داروها مطابق با قوانین محلی و کنوانسیون مواد مخدر در سال 1961 ، در رژیم های ملی و استبدادی توسط جمهوری اسلامی ایران کاملاً ممنوع است. استفاده و تولید غیرقانونی ماری جوانا و مواد مخدر. در ارتباط با این امر ، با هدف محافظت از سلامت و رفاه عمومی ادامه می یابد و این ممنوعیت شامل پزشکان نیز می شود.

نماینده دائمی کشورمان در صورت لزوم با ستاد مبارزه با مواد مخدر و ناجا تماس گرفت تا به مردم اطلاع دهد که این داروها در صحنه بین المللی تبلیغ نشده اند و طبق قوانین این کشور اکیداً ممنوع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا