مجلس

توضیح موارد تصویب شده در سفر میدانی نمایندگان مجلس به استان فارس

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، علی خضریان ، نماینده مردم تهران در کنفرانس شورای اسلامی ، درباره سفر خود و دیدار جمعی از قانون گذاران استان فارس گفت: علاوه بر این ، دو نماینده در استان ، محمد جواد الاغ آنها با همراهی گری و فرهاد تماسبی از شهر جنوبی استان فارس بازدید کردند و در دو جلسه با حضور مقامات محلی ، استانی و ملی تصمیم گیری کردند.

وی همچنین گفت: در خصوص اجرای پروژه نیمه تمام در داراب تصمیم بر این شد که یک پروژه بزرگ جاده داراب به فسا اجرا شود و از محل اعتبارات بانک مری 120 میلیارد تومان اعتبار اخذ شود. علاوه بر این ، 71 میلیارد تومان ردیف اعتبار پروژه باید از بودجه اختصاص یابد.

نماینده تهران در مجلس شورای ملی گفت: در مورد اتمام عملیات اداری فرودگاه داراب ، مقرر شد قبل از پایان سال جاری فرودگاه را نرده کشی و بسته و باند فرودگاه را رنگ آمیزی کنیم. هواپیمایی آسمان همچنین پروازهایی را در فرودگاه برقرار خواهد کرد. در بودجه 1400 تصمیم بر این شد که اعتبار فرودگاه تأمین شود.

خضریان گفت: در مورد جاده قدیم فسا به داراب نیز مقرر شد معاون برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی 100 درصد اعتبارات مربوط به جاده ترافیکی را اختصاص دهد. علاوه بر این ، 100٪ باید به اعتبار 8 میلیارد کانال بار به هاگ آباد اختصاص یابد.

وی به مجلس نمایندگان گفت: در خصوص مسئله پتروشیمی داراب ، هفته آینده جلسه ای با حضور مقامات وزارت نیرو ، وزارت نفت (شرکت ملی گاز) و شرکت ساختمانی خاتم الانبیا (ص) برگزار می شود تا در مورد پتروشیمی و تأمین آب خوراک بحث و گفتگو کنند. تخصیص کامل است

سخنگوی کمیته اصل 90 مجلس خاطرنشان کرد: طی 15 روز آینده جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی با موضوع ساخت 400 خانه در منطقه دبیران برگزار می شود.

خضریان افزود: با توجه به مشکلات آب در شهرهای داراب و زرین دشت ، از طریق توزیع اعتبارات دریافتی توسط آبفا ، تا پایان امسال به 20 روستای منطقه آب رسانی می شود. همچنین تصمیم گرفته شد قبل از پایان سال گاز طبیعی به مناطق فسارود ، فورگ و مازایجان تأمین شود.

وی اظهار داشت: در مورد مسائل بهداشتی و درمانی در منطقه با توجه به اینکه بار بیماران بین بندرعباس و شیراز بر دوش منطقه است ، احداث بیمارستان 164 تختخوابی در داراب ضروری است. ، و باید برای این برنامه ریزی کند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در مورد مشكلی كه خانه مل دلاب نمی تواند وارد مركز شهر شود ، دولت شهر دلاب موظف است پروژه وزارت راه و شهرسازی را بپذیرد. علاوه بر این ، وزارت راه و شهرسازی باید پس از تعیین حکم قضایی انتصاب پیمانکاران 300 واحد مسکن مهر در داراب ، تکلیفی را صادر کند.

خضریان افزود: “با توجه به ظرفیت بالای استخراج شهرستانهای استهبان ، نی ریز و بختگان ، تصمیم بر این شد که معاون وزیر معدن استان صمت ، مجوزهای واحد صنعتی را برای این سه شهرستان صادر كند.” همچنین مقرر شد در دو ماه آینده ، روستاهای سه شهر استبان ، نریز و باختگن از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

وی افزود: برای جاده های استهبان ، ایج و داراب که بالغ بر 850 میلیون تومان است باید با حمایت معاون برنامه ریزی وزارت راه 100 درصد تخصیص یابد. سازمان راهداری همچنین موظف شد 24 کیلومتر قیر از محل درآمد قیر (مصوبه اخیر پارلمان که به تأیید شورای نگهبان رسیده است) برای پوشش جاده های سه شهر این منطقه اختصاص دهد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: در مورد بازسازی و احیای مسجد جامع نی ریز که قدمت آن حدود یک هزار و صد سال است ، وزارت میراث فرهنگی و فرمانداری به همان میزان بودجه در نظر می گیرند و این مسئله باید در یک دوره زمانی حل شود. با پیگیری فرماندار نی ریز 20 روز اعدام کنید. همچنین مقرر شده است که وزارت میراث فرهنگی 15 میلیارد تومان برای تسهیلات باغ های توریستی استهبان اختصاص دهد.

خضریان گفت: یکی دیگر از مصوبات مهم این منطقه مجوز ساخت و ساز در باغ های بالای 5000 متر مربع به مساحت 30 تا 70 متر است. در مورد پروژه های ورزشی ، ساخت استخرهای شنا در استهبان و چندین زمین چمن مصنوعی در شهرهای مذکور از دیگر مصوبات این سفر بود.

وی افزود: در خصوص مشکلات اراضی شیب دار استهبان ، نی ریز و بختگان تصمیم بر این شد که این موضوع طی نامه ای به معاون امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی انتقال داده شود تا مراتع متعلق به خود مردم داشته باشد. تغییر کاربری همچنین سطح آب دریاچه بختگان امسال به 50 میلیون متر مکعب افزایش یافت.

سخنگوی کمیته اصل 90 مجلس گفت: در زمینه بهداشت و درمان ، با توجه به اینکه این منطقه از کمبود بیمارستان رنج می برد ، تصمیم بر این شد که در قانون بودجه 1400 برای اعتبار ساخت یک بیمارستان ردیف اعتبار در نظر گرفته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا